GalantWeb

Chladič

Offline kajman

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 5
Zdravim vsechny, nevite kde a za kolik bych mohl sehnat chladič (stavajici uz je v panu) na Galanta r.v.94. Muze byt i starsi jde mne hodne  o cenu....Diky Moc Jirka
 


Offline Bayern

Přátelé...
 Poslední dobou jsem si všiml že mi ubylo chladící kapaliny v nádržce, dneska se jdu mrknout pod kapotu (po 30km) a zjistím že se mi z jedné strany na chladiči kouří, docela nepatrně, ale dost abych tomu věnoval pozornost, pod autem nic, ale chladič rozpálený jak prase, hlavně na boku, říkám si proč se netočí sahary, a kdy se sepnou, ale nic... netočí se, doufám že bude problém někde tam, než aby bylo fouklé těsnění pod hlavou  ](-:


Offline Sir Dag

muze ti nekde tect voda a proto to kouri..ja ztracel vodu diky prdlemu chladici....
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Bayern

muze ti nekde tect voda a proto to kouri..ja ztracel vodu diky prdlemu chladici....

asi máš pravdu, ale těžko říct kde, nic mokré není, kouří to od těch mřížek na chladiči, ale fakt mě zaráží jak to že se netočily ventilátory, vypadá to na nový chladič  :D


Offline Sir Dag

protože je nízká teplota a do motoru se vrací studená voda...tak proč by spouštěl ventilátory...mě se také netočí..venku je nula..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Bayern

tak dneska pod chladičem kaluž, jak jsem zaparkoval a zhasl motor, dýmu z tama valilo... nádobka skoro prázdná, vypadá to na nový chladič


Offline Kouba96

Taky jsem před rokem měnil a projevovalo se to úplně stejně  ^_^


Offline Pepe

- ale fakt mě zaráží jak to že se netočily ventilátory -    protože termočidlo je na motoru , ne na chladiči . Ventilátory mají svoji řídící jednotku - ta je na ventilátoru na straně řidiče - a ta rozhoduje o rozběhu ventilátorů . Na výměnu byl už v momentě , kdy jsi viděl mokrý nebo barevný flek někde na tělesu chladiče .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Bayern

pepe jestli je čidlo na motoru, tak motor nemusel byt dostatečně zahřátý na to aby spouštěl ventilátory, dneska bylo venku okolo desáté minus 2, ještě si pricti že mám nad motorem dvě velké díry  :-D takže teplo jde okamžitě pric


Offline Pepe

 Čidla jsou hned u termostatu  a jsou  2  . Pro ECU a pro ukazatel teploty na palubce .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Bayern

Taky jsem před rokem měnil a projevovalo se to úplně stejně  ^_^

je něco co bych měl při výměně vědět ? nebo prostě vyměním díl za díl a je to

pepe beru na vědomí  :-D


Offline Pepe

 Jo , výměna díl za díl , sahary jsou v rámu .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Bayern

Jo , výměna díl za díl , sahary jsou v rámu .

tak jo, a přední nárazník bude potřeba demontovat ?


Offline Kouba96

Ne, odpojíš hadice od chladiče, nahoře na čelu povolíš také dva držáky a vysuneš ho směrem nahoru


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112
a spodní šrouby na saharách jsou na hadry :) rovnou si připrav nový a opatrně ...


Offline Kouba96

Ty jsem dostal k chladiči i se čtvercovýma podlozkama.
NRF byla značka tuším ..


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112

Offline Bayern

a spodní šrouby na saharách jsou na hadry :) rovnou si připrav nový a opatrně ...

dneska jsem se na to díval a zdá se, že sahary(ventilátory) půjdou zřejmě vyndat i se samotným chladičem, beru na vědomí ty šrouby, dole jsou pěkně zrezlý...dole jsou dva dosedací držáky v kulatém silentbloku, co se týče chl. kapaliny, dole na chladiči je uzávěr,ten když povolím tak vypustím všechnu kapalinu né?, popřípadě to vyteče některou hadicí  :-D  ?

jinak to dneska dýmilo ultimátně, celý spodek potečený no děs, už to je o objednané...

Dneska jsem jinak kompresorem stříkal tu kapotu a budu vymýšlet co a jak s tím plexisklem   -_-


Offline Kouba96

co se týče chl. kapaliny, dole na chladiči je uzávěr,ten když povolím tak vypustím všechnu kapalinu né?, popřípadě to vyteče některou hadicí  :-D  ?


Nevymýšlej kohoutkoviny a povol spodní hadicu  :mellow:


Offline Sir Dag

náhodou..ten výpušták je dobrej...přes něj vyteče většina a přesně tam kam potřebuješ...do kýble...
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue