GalantWeb

Aut. Zapínání Světel

Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Bobe, díval jsem se na to, ale švábům reagujících na statickou elektřinu, jsem se chtěl vyhnout. V autě je fakt moc rušivých impulzů a to na něj není. Chtěl jsem udělat něco z pasivních součástek, abych se tomu vyhnul. Nechtělo se mi jít a ni do "555"-ky. Nic jdu ještě zkoušet a pak to sem hodím. Jinak tohle je samo alternativa a bylo by to jednodužší než něco vymýšlet.  :omg:  
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline Pavel

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 109
Velmi jednoduchá signalizace nezapnutých světel je led dioda ( nejlépe blikající) zapojená mezi + za spínací skříňkou a žárovičkou podsvícení jakéhokoliv vypínače nebo přístrojovky. Při nezapnutých světlech a zapnutém zapalování začne dioda blikat, protože prochází proud ze spínací skříňky (+)  přes přechod diody a vlákno žárovky k mínusu. Po rozsvícení světel má ledka na obou vývodech + a nebliká. Je to levné, jednoduché a při vhodném umístění led diody i těžko přehlédnutelné.....
Galant 1,8 GLS, 88ď


pepakudr

  • Host
Ta signalizace bude doopravdy asi to nejlepsi,protoze blikajici LED pred ocima neni nic prijemnyho.


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Ale ta by měla blikat jenom když je zhasnuto ne? Jinak teda mě spíš vadí ten pískot...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline xixu

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 15
pánové a dámo :mellow: , taky jsem vždy svítil bez ohledu, že to nebylo v létě povinné....ve středu jsem ale opravdu zapomněl a to jste měli vidět, jak mi skočil měšták pod kola a jak se zubil při vypisování bločku :angry: , nedal se ukecat ani náhodou....budu určitě rád za nějaký ten nápad, prozatím lepím reflexní nálepku na volant :D  
95" 1,8 16V GLSi


Offline Pavel

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 109
Citovat
Ale ta by měla blikat jenom když je zhasnuto ne? Jinak teda mě spíš vadí ten pískot...
Přesně tak. Led bliká jen když je zapnuté zapalování nebo když běží motor a současně nejsou zapnutá světla. Stejným způsobem je to možné udělat i se zvukovou signalizací.
« Poslední změna: 07.07.2006 - 15:42:35 od Pavel »
Galant 1,8 GLS, 88ď


  • Host
Citovat
pánové a dámo :mellow: , taky jsem vždy svítil bez ohledu, že to nebylo v létě povinné....ve středu jsem ale opravdu zapomněl a to jste měli vidět, jak mi skočil měšták pod kola a jak se zubil při vypisování bločku :angry: , nedal se ukecat ani náhodou....budu určitě rád za nějaký ten nápad, prozatím lepím reflexní nálepku na volant :D
A pak že mam špatný nápady......papírky jsou prostě nej ! ;)
A co časové relé, napojený na spínačku a přívod k relé od světel ?! je to jen nápad, tak se hned nesmějte...! oprava, nevim jestli se to dá sehnat a nebo udělat....prostě něco co by seplo kontakt zhruba po 10 vteřinách po nastartování......co? lurk  


Offline Bob

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 120
asi 8 odkazů zpět je přesně tento návod (bohužel s CMOS řešením)
Galant 1.8 GLSi 1995 93kW/126HP, Brno
Škoda Superb 2.8 V6 142kW/193HP