GalantWeb

Ložisko

Offline danmickaa

No je pravda, že při startování občas zahvízdá řemen... A to je novej...


Offline danmickaa

Posílám další video, tady jde dobře slyšet to klepání...
https://youtu.be/cz1ChDRZ9Ac


Offline Kačenka

Zkusit oddělat řemen od alternátoru a točit alternátorem, jestli nejsou ložiska v háji.


Offline Pepe

No je pravda, že při startování občas zahvízdá řemen... A to je novej...
Došponovat řemen
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

Nebo je přešponovanej a načaty ložiska v alternátoru. Proto hvizdá řemen
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline danmickaa

Každopádně teď potřebuju s autem jezdit... Může se něco stát?


Offline Pepe

 Trpím 50% ztrátou sluchu , tak toho klepání  :angry: :angry: moc neslyším , ale pokud jsou ložiska načaté , může se něco podělat a altík není levný . Povolit řemen , sundat jej a odzkoušet jak se vlastně točí alternátor , nezabere víc jak 40 minut .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Kouba96

  Povolit řemen , sundat jej a odzkoušet jak se vlastně točí alternátor , nezabere víc jak 40 minut .

Při tom je potřeba přizvednout motor ne? K té kladce se nemůžu ani malou ráčnou pořádně dostat


Offline Pepe

 250 x 4 mm plocháč  a na jeden konec navařit zkrácený ořech 14  a máš spec. klíč na kladky  :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Tak teď ten motor klepe snad všude... z pravý strany, z levý strany, začínám si říkat, co jsem to koupil za vrak... S nějakou investicí jsem počítal, ale nepočítal jsem s tím, že do toho vrazím ještě přes 50.000... Snad se to po výměně ložisek a všeho, co teď budu nechávat dělat uklidní...


Offline mAty723

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 61
Hele takhle na to nemůžeš koukat. Kupuješ si 20 let starýho Japonce. Aby si do něj nemusel dát žádný větší peníze, to bys musel vychytat fakt dobrej kup. A když už se o to někdo dobře stará, tak takovýhle auto nechce prodat za levný peníz. Já do toho svého nasypal už hodně peněz, ale nelituji toho :-)


Offline Pepe

 Kluci a holky , můžete mi někdo popsat zvuky z toho videa - co tam vlastně krom cvlikání hydroštelů , uhlíků komutátoru v altíku  a podobné zvuky - slyšíte ? Nahluchlý jsem , to nepopírám , ale přes zesílení do sluchátek tam nepatřičné zvuky kolem motoru neslyším .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Ve videu je slyšet jenom ten alternátor... Je to jako kdyby tam něco volnýho lítalo... Takovej tupej, nepravidelnej zvuk.. jinak teď se k tomu přidalo i klepání z druhý strany, ale to vypadá na ty ložiska v převodovce, páč to jde někde zespodu.. To je takovej ostřejší zvuk, skoro až cinkání a při plným rejdu to klepe jak ze samopalu...


Offline Kouba96

Když ti to v rejdu klepe, tak máš špatný vnější homokloub


Offline danmickaa

Ten by snad klepal jenom za jízdy, ne?


Offline danmickaa

Tak dneska jsem přijel ze servisu a to klepání způsobovala nedotáhlej šroub na řemenici... On ten šroub byl na pevno, protože byl zalepenej lepidlem, ale nebyl utáhlej...


Offline danmickaa

Tím se ale vyřešilo to klepání z jedný strany... Z druhý strany to klepe takhle - viz video... Je tam slyšet klepání, když zatočím na doraz...

https://www.youtube.com/watch?v=OsT2RJtbHkk

Zná někdo tenhle zvuk? Popř. co s tím je? Jestli už nemám shánět nový čerpadlo? Díky :)


Offline danmickaa

Fakt nevím, na co jsem včera myslel, když jsem to psal  :undecided: Ze strany, z který to klepe, samozřejmě žádný čerpadlo není... Každopádně jsem přišel na to, že se sešláplou spojkou to přestane, takže ten zvuk budou dělat nejspíš hřídele v převodovce... Teď bych se chtěl zeptat, jestli to klepání zmizí, když se vymění těch 6 ložisek, co se normálně mění, nebo jestli se musí vyměnit i nějaký další... Dík :)


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Jediná odpověď, kterou když dostanu já, tak skáču metr vysoko, možná ano možná ne.

Na mojí převodovce to nepomohlo. Každopádně to neznamená, že to tvojí převodovce nepomůže.