GalantWeb

Diagnostika SRS

Offline Kubo34

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 59
Zdravim, svieti mi červená kontrolka SRS. Da sa nejakým spôsobom zistiť, čo sa mi snaží povedať a kde je chyba?

Vyberal som koberec spolu so sedačkami, vytlmil butylom a dal všetko naspäť a odvtedy to svieti. Všetko som pozapajal tak jak bolo. ](-:


Offline Pepe

 Před odpojením konektorů airbagů je NUTNÉ odpojit baterii .  Zkontroluj všechny konektory , které jsi měl rozepnuté při odpojené baterii a pak ji připoj . Pokud se závada načtením neodstraní , nutno navštívit OEM servis - MUT II - MUT III pomůže .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Kubo34

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 59
Jo, ja som o nutnosti odpojit batériu nevedel, takže Oem servis...  ](-:


Offline Kouba96

Jo, ja som o nutnosti odpojit batériu nevedel, takže Oem servis...  ](-:
Řešil jsem to výměnou SRS jednotky, protože servis nebyl schopný to auto načíst. 10 minut práce a 200,- za jednotku  :mellow:


Offline Pepe

Jo, ja som o nutnosti odpojit batériu nevedel, takže Oem servis...  ](-:
Než pojedeš do servisu , vyzkoušej reset ECU .  Po odpojení baterie pře zapnutém klíčku na nějakou dobu  (1 minuta) by mělo dojít k vybití kondenzátorů a po opětovném připojení si jednotky načtou všechny obvody podle programu v nich nahraného . Pokud jsou všechny konektory spojené a není na obvodu závada , měla by kontrolka zhasnout . Až poté bych se poroučel do servisu .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Kouba96

Než pojedeš do servisu , vyzkoušej reset ECU .  Po odpojení baterie pře zapnutém klíčku na nějakou dobu  (1 minuta) by mělo dojít k vybití kondenzátorů a po opětovném připojení si jednotky načtou všechny obvody podle programu v nich nahraného . Pokud jsou všechny konektory spojené a není na obvodu závada , měla by kontrolka zhasnout . Až poté bych se poroučel do servisu .
Bohužel Pepe, tato možnost nefunguje.


Offline Drak

SRS jednotka si pamatuje vše i když je týden v mrazáku :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

Stalo se mi , že po výměně palubky jsem zapomněl připojit airbag spolujezdce a tak se to rožlo . Po diagnostice , která ukázala na chybějící bag , jsem odpojil baterku , připojil konektor bagu a nasadil konektor baterie . Po kontrole systému žárovka zhasla a od té doby klid . :-D  Asi je to jinak . :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

tobe chybel..Ale co kdyz je jen nefunkcni..to se pak propise chyba do pameti rom a tradada..pak jen vymaz v mitsu...

Otazkou je...dokaze byt airbag nefunkcni tak, aby jednotka dokazala pres obvod zjistit nejaky odpor, ale zaroven je hodnota nespravna...? Dalsi veci je..jak to zjistuje..proudem rozhodne ne..to by vyletel...napetim? Ja si myslim, ze meri odpor...jak to je?
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Kubo34

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 59
Vyskúšal som všetko okrem oem servisu, kde mi aj tak povedali, že po aktualizácii na nový softvér sa už nevedia spájať s týmito autami... Srs jednotka je rovnaká vo všetkých galantoch 2.0,2.4.,2.5 2.0td?


Offline Drak

stejná není, záleží jestli máš bagy jen v přístrojovce a nebo i v sedačkách. To je jediný rozdíl.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline elkappi

vyfoť pošly o víkendu se podívám jestli mám tu samou
Galant navždy a FTO


Offline Kubo34

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 59
Kde sa tá RJ srs nachadza??? Neviem ju akosi lokalizovať  :undecided:


Offline Pepe

 Řídící jednotka SRS je namontována na podlaze pod jednotkou motoru . Omlouvám se za odkaz , který jsem smazal , původně tam byl obrázek s uložením jednotky v prostoru tunelu pod palubkou . Jinak - uložení jednotlivých ecu je i servisním manuálu .
« Poslední změna: 26.06.2019 - 19:21:41 od Pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Kouba96

Kde sa tá RJ srs nachadza??? Neviem ju akosi lokalizovať  :undecided:
Odmontuješ bočnice palubky a bude na tebe koukat  :mellow:


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112
Tohle je ono


Offline Kubo34

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 59
Ok, pozeral som to, aj podľa vin aj real, potrebujem MR309232 (šedé číslo) X6t42071

Má niekto ?


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112