GalantWeb

Ložisko

Offline danmickaa

Při sešlápnutí plynu mi nejspíš hučí ložisko v převodovce.. Kolik je tam vůbec těch ložisek? Dá se zjistit jaký hučí, nebo se musí měnit všechny?


Offline Pepe

Jsou to 2 ložiska  na předlohové hřídeli a 2 na diferenciálu.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Můžete mi někdo doporučit firmu, která by mi ložiska vyměnila? Nejlépe okolí Plzně. Díky


Offline Pepe

 ^_^ Fattal Error měl mechanika , ale držel mu kudlu pod krkem , aby dodělal - co rozdělal .
Pak je tu ještě sir Dag , ten má někoho na opravy převodovek - nebo jen výměnu?
« Poslední změna: 26.03.2019 - 20:43:26 od Pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Ten co mi měnil ložiska je tady

https://www.firmy.cz/detail/2611865-prevodovky-jaroslav-kastner-chlumcany.html

Ale docela na to sral, termín nedodržel asi 4x.  Jinak má ale obecně dobrý reference (najít jinýho někde jinde není žádná sranda)


Offline danmickaa

Aha, tak díky za tip, ještě se zeptám dědy, ten nechával opravit převodovku na Pajeru


Offline Sir Dag

Máme klubáka.. Zeptej se Kačenky..ty měnili ložiska v převodovce a auták jezdí .-)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline danmickaa

No jestli to dělali někde u Litomyšle, tak to mám krapet z ruky :D  :(


Offline danmickaa

Jinak mi byl ještě doporučenej Mitsubishi servis v Plzni.


Offline Sir Dag

si řeknou randál :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline danmickaa

No já si taky myslím, ale za zeptání nic nedám :)


Offline Sir Dag

právě..proto se zeptej Kačky..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline danmickaa

Ok, už jsem napsal...

Teď jsem zpozoroval, že když na neutrál sešlápnu plyn, zvednou se otáčky a když klesnou, tak slyším takovej zvuk, jakoby něco opožděně dohučívalo... Jinak to hučí i za volnoběhu, ale jenom lehce, to se musím soustředit, abych to slyšel... No a pak ještě vedle klapajícího hydroštělu mi klepe ještě něco, je to podobný klapání jako na tomhle videu https://www.youtube.com/watch?v=-1I1PQI0kb4 ale netrvá to pořád, občas klepat přestane... Kdyžtak tady je odkaz na stažení videa, přes ten cvakající hydroštel to není moc slyšet, ale jde zpozorovat na konci videa, kdy to klepání přestane a dál cvaká jen zdvihátko... https://uloz.to/!eoGh5MhdoeRB/vid-20190328-215751-mp4
Ze spojky to nejspíš nebude, to jsem měnil sadu, i když může se stát, že je vadnej kus...
« Poslední změna: 29.03.2019 - 00:27:28 od danmickaa »


Offline Pepe

I při neutrálu je předlohová hřídel v pohybu - točí se a slyšíš ložiska . Dál doporučuji rádio Full Right
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Tak jsem byl v servisu kvůli tomu klepání... teď už to klepe bez přestání... Myslel jsem, že to bude něco od serva, páč při plným rejdu to začalo klepat rychle a hlasitěji... Tam mi to vyvrátil, že s tímhle nemá servo nic společnýho a že to klepe z motoru, když si sáhnu na sání, tak to klepání cítím... Auto je před rozvodama, tak mě napadlo, že by to mohla dělat vodní pumpa... Mechanik mi to nevyvrátil... Je možný, že ta pumpa takhle klepe??


Offline Kačenka

Teoreticky, ale kdyby klepala pumpa, byl by pravděpodobně problém s chlazením motoru.


Offline Pepe

 Může tam klepat vše , co je napojeno na řemeny altíku a klimy . Chce to stetoskop a zjistíš odkud ten zvuk jde .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Už jsem objednal rozvody s pumpou a svíčky, tak se uvidí po tom.


Offline danmickaa

Tak jsem koupil stetoskop a to divný klepání jde nejvíc od alternátoru...


Offline Pepe

 :undecided:  bych se podíval , jestli jsou všechny upínací šrouby dotažené . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001