GalantWeb

Při brždění uskakuje do strany

Offline tombik

Hezke odpoledne preji,
mám problem, pred par dny mi vratili Micku ze servisu (vymena oleje, filtrů, brzdových destiček na zadku a výměna předních ramen+geometrie kol, stabilizátorků a startéru). Bohužel ale po těchto zásazích auto sice jede krásně rovně, i při zátahu. Ale při brždění z vyšší rychlosti poměrně výrazně táhne doleva.

Zajímavé je že přední kola se doleva nestáčejí, pokud při brždění volant pustím tak se natočí mírně doprava a zatáčení (uskakování) doleva není tak výrazné. Pokud volant držím v přímém směru tak auto odehne doleva o poznání výrazněji a volant lehce poškubává.

Nevíte někdo čím by to mohlo být. Jinak zítra se tam chystám volat a vynadat jim. Zajímalo by mě však čím to může být způsobené.
« Poslední změna: 05.07.2009 - 15:53:39 od tombik »


Offline Pepe

 Špatně udělané brzdy . Předek i zadek . Po výměně destiček  tyto nedosedají na starý kotouč
celou plochou a proto auto brzdí na každém kole jinak . Brzdová stolice v servisu to měla ukázat a když ji nemají , tak při zkušební jízdě to mechanik cítil . Chce to tak 100 km a bude O.K.   :D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline tombik

Jo to je dost pravdepodobny protoze stary kotouce vzadu byly orezly (nehybaly se mi brzdice) takze to nebrzdilo vzadu a proto s tim neco delaly. Takze se musi nejdriv sjet trochu desticky a odrbat ta rez z kotoucu co?

Nemuzu si s tim zkurvit nekde cepy ramena nebo tak neco??

Asi je tedy doporuceni brzdit pokud mozno jemne co?

Jinak dekuji za uklidneni  :mellow:

Jo jinak teda nechapu jak je mozny ze to nevyzkousej a aspon me neinformujou, jde o kladensky servis Mitsubishi!!  :(
« Poslední změna: 05.07.2009 - 15:53:58 od tombik »


Offline Pepe

 :laugh: :laugh: Jo Kladno ??? :laugh: :laugh: Fakt perfektní práce . Tohle si dělám na autě sám a tim i kontrolu . Zrovna v sobotu jsem měnil 4x přední spodní ramena a brzdové destičky Př.-Za.
  No jo , chce to čas , -_-   jinak je to spousta peněz .  :D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline tombik

Mno chce to čas, a dovednosti. Čas by možná i byl ale s autem nejsem schopen udělat nic víc než doplnit kapaliny a přehodit kola (což taky nechávám na pneuservisu kvuli vyvazeni)

Mno dost me to nastvalo po pomerne silene proinvestovane sume. Na druhou stranu nevim jak by to na ten orezly zadek mohli nasadit lip. Mozna trochu ty kotouce vylestit nebo tak neco. A to jsem jim rikal puvodne at mi vymeni oblozeni na celem aute vcetne kotoucu. Ale pry ze by to bylo zbytecne, ze jeste tolik sjete nejsou.

Tak jsem na ne dal. Ale to byla mozna chyba...


Offline constantine

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 25
No nevim jak to delaj v mitsubishi ale kdyz jsem delal brzdy kamosovi na skodovce tak jsem vezl kotouce k mechanikovy a nechal jsem je stacet na soustrhu aby byly opravdu rovny ale kazda desticka si musi sednou to je jasny...


Offline tombik

Stoceny kotouce nejsou. To bych si vsiml. Na obou mam "rafek"  :'(

Predni kotouce jsou vepredu chlazene takze bych je stacet ani nechtel. Mno a zadni byly neobrzdene a orezle jak mi nechodily ty brzdove trmeny. Snad se to nejak vzajemne osoupe a bude to zase ok. Ale do toho servisu jim zavolam a vynadam stejne. :anz:
Nechapu proc mi rekli ze je vymena kotoucu je zbytecna. Je mi fakt neprijemne ze ty kotouce maji rafek a auto se staci pomerne dost doleva a jeste k tomu krizem s prednimi koly na kterych jsou nova ramena...nerad bych si to nejak podelal kvuli uspore par tis. za kotouce a predni desticky  :(

EDIT:Myslite ze bych jim mel zavolat a reklamovat to? Rict at si ty desticky ktery uz jsou jiste zkriveny od tech starych kotoucu strci nekam a daji mi novy na vlastni naklady a at na moje naklady koupi novy kotouce na cely auto a desky dopredu?? :worried:

Nebo se s tim autem nemuze kvuli tomuhle nic stat. Totiz na zbrzdeni z 100km/h na 60km/h se klidne soupne predek auta o půl pruhu!  :(
« Poslední změna: 05.07.2009 - 22:40:06 od tombik »


Offline constantine

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 25
Proc bys nestacel predni kotouce?kdyz je stocis tak jim neuberes nejak moc...Nevim jak u chlazenych ale u obyc se to dela bezne jakej je podle tebe duvod?

Jinak stou reklamaci bych pockal dva tri dny najezdil par kilometru a jestli se to nezlepsi tak pak ale nevim no je to na tobe...Ale pokuds ty kotouce byli jeste dobry tak si myslim ze je zbytecny vyhazovat dalsi prachy za kotouce


Offline tombik

No, přední kotouče jsem měl stáčené celkem dvakrát (kvůli házení s volantem)...No a moje zkušenost je taková že pak stačilo jedno prudší zabrždění na dálnici a nebo zabrždění a projetí louží a bylo to to samý jako před stočenim.

Mno dneska jsem teda nejel po dálnici ale zdá se to že se situace trochu zlepšila. Od opravy už mám najeto něco kolem 200km. Tak se to třeba ještě srovná. každopádně ty kotouče nejsou úplně košér. Na vnější straně mají vystouplý ráfek (který si vzhledem k použítí sad ATE jak kotouče tak desky, neumím vysvětlit) :angry:. Jinak vzadu mám u středu použek kotoučů jakoby hlubší než v prostředním pásu a tak bude ještě asi nějaký pátek trvat než se to srovná  :(

Ale vypadá to že si to snad nějak sedne. Pravděpodobně se desky vytvarují podle kotouče no. ^_^

Až se peněženka trochu uzdraví tak ale při příští výměně oleje asi neodolám a nechám vyměnit komplet obložení na všech 4ech stranách. Nesnáším ten pocit že je na Micce něco špatně. Mám pocit že těma brzdama bych mohl podělat něco dalšího  :( :(


Offline constantine

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 25
Kdyz chces poradny brzdy tak si musis koupit novy kotouce i desky protoze ted uz je zas mas sjety podle tohohle kotouce...A na kotoucich rozhodne nesetri ja osobne mam vzadu bahno matros a jdou dolu rychlej nez desky  -_-


Offline tombik

Jak jsem rikal puvodni plan byll novy kotouce a desky u celyho auta. Ale kdyz mi auto vraceli tak rikali ze pro zacatek stacilo vymenit vzadu desky a ze se vymeni vsechno teprve az se ty desky vzadu dodelaji. Ze by byla skoda tech co jsou vepredu a ze pry ty zadni kotouce jeste neco snesou.

Fakt jsem necekal ze to bude vypadat takhle.

No co, zda se ze se ty desticky uz dokrivujou podle tech kotoucu a zacina to zase brzdit rovne. Tak snad to vydrzi do dalsi vymeny oleje.


Offline constantine

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 25
Ono se to pocase vyrovna uvidis ze traba za 2000 km budou kotouce jako novy...


Offline tombik

Jj snad jo, uz to pomalu prestava delat ty silenosti ted. Je fakt ze uz mam neco kolem 300km od navratu ze servisu. Ale jo, vypada to ze se to spravi. Dekuji za uklidneni panove. :-)


Offline constantine

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 25
Ja kdyz jsem menil nedavno desky tak mi trvalo pres 500km nez se to rozbrzdilo a i na kotouci to bylo videt driv tam byli takovy lehn¨ky ryhy a byl hrubsi... ted je uplne jak zrdcadlo