GalantWeb

Kontrolka motoru

Offline Sera

Čus pánové
Mám problém s galantíkem 2.0 100 kw benzin rok 97-98....
Po nastartovaní motoru se cca po 5 vteřinách rozsviti kontrolka motoru a motor chcipne, mužu to opakovat klidně stokrat a pořád to samý nestalo se to někomu a nebo newí někdo s tím ????
Předtim sem měl problém že mi neházela jiskru jedna civka, vyblikaná zavada bylo 23 tak sem vyměnil čidlo vačky a uz jiskří všechny 4 ale ted chytne už normal na 4 válce 5 vteřin beží pěkně a pak kontrolka motoru a chcipne poradí mi někdo???? Zajimavy je že mi to furt bliká zavadu 23 přitom cidlo mam novy....


Díííííík...


Offline Pepe

 Čidlo vačky je nové ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sera

jj čidlo je uplně nové značky Valeo... ještě dodám že to nebylo nastartovaný tak 2 měsíce a přišlo mi že to víc čudí z výfuku kdyz sem to trochu prošlápl během toho než to chcíplo ale myslim si že to bylo tím jak to bylo studený a možná byl trochu víc cítit benzín než normálně.... ale chytá pěkně normálně jako dřív ....
« Poslední změna: 31.01.2019 - 22:40:51 od Sera »


Offline Pepe

 jediné co mne napadá , je udělat kontrolu kabeláže a konektoru k danému dílu . Pokud někoho napadá jiná věc , sem s tím .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sera

Vše už sem dělal ... nemohl sem utopit katalizátor benzinem nebo lambdu než sem vyměnil ten snímač tak mi dva valce nepálily a benzin šel do výfuku řekl bych že hodně ale těžko říct hodněkrát sem to startoval .... podle mě je tam problém se spalováním nebo tak něco a nějaký čidlo mi hodí chybu a zdechne mi to ... když otočím klíčkem tak kontrolka motoru zhasne takže chyba se neukládá vše je normalni ale jak nastartuju tak za 5-10 vteřin to hodí chybu a konec ....


Offline Pepe

 Že by ucpaný výfuk ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sera

a jak to poznám prosimtě ??? psal sem si tady s jednim uživatelem a poradil mi at koupim jednu civku zapalování že je to kombinace čidla vačky a cívky at vyzkouším která je špatná... ale kdyby přeci byla špatná jedna z cívek tak mi to nejede na všechny 4 válce jestli se nepletu ... ale zkusím to je to otázka pár stovek...


Offline Pepe

Kdyby byla vadná cívka , tak to nenastartuješ , protože by pálili jen 2 válce .  :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sera

právě si to taky myslim galantik je složitý autíčko :-D už s ním chci zase jezdit v létě a začne dělat tohle ...
už mě nenapada nic co by to mohlo být.... a ten výfuk prosimtě poznam jak??? a je to možný aby to dělalo tady tohle že nastartuju ale po 5 vteřinách chcipne...


Offline Pepe

 Koukám na ročník auta a tak se zeptám - kdy se měnil filtr paliva  ? když to po chvilce chcípne , jestli není přicpaný filtr - nedostatek paliva .  ](-:    já fakt jen tápu , nevím co tam blbne . Jestli by byla cívka špatná , ukázalo by se to v chybě motoru , cívky jsou řídící jednotkou diagnostikovány .
« Poslední změna: 02.02.2019 - 18:55:48 od Pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sera

Filtr sem ja nemenil ale majitel predemnou prej jo ale preventivne ho vymenim