GalantWeb

Světla Pro Denní Svícení

Host · 90 · 38027

Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
no paráda, koukám že pokud tedy používám světla pro denní svícení nemusí svítiti zadní svítilny.
Já si to tedy předělal jinak a udělal z bývalých dálkových světla pro denní svícení. Mám přibastlený bixenony, takže dálkový paraboly zůstaly nevyužitý. Dal jsem do nich 20W brzdový žárovky a spínám je přes relátko ovládaný dobájecím vývodem na alernátoru. Takže mě svítí jenom předek a né i zadek.  časem až našetřim dost bílejch LEDek to zase předělám.
 


miroslav1

  • Host
Begy pozor. Oni všude píšou, že ty světla pro denní provoz jsou
homologovaná dle zvláštního právního předpisu. Teď v tom mají
policajti bordel ale až zjistí jak to má bejt tak bacha aby jsi
nevyfasoval pokutu. Na těch homologovanejch světlech určitě
bude nějaký označení. Třeba na předních mlhovkách na skle by
mělo bejt B.  


Offline Drak

Paragraf 32, odstavec 1
Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová a potkávací světla, nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu. Tramvaj musí mít rozsvícena buď potkávací světla nebo světla pro denní svícení.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


miroslav1

  • Host
Ten paragraf jsem pochopil, ale nevím znění toho zvláštního právního předpisu. Tam se píše jak světla vypadají, jak jsou označená a jejich
umístění.
 


Offline Drak

tak ten zvláštní právní předpis je:
Zákon č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Vyhláška č. 341/2002 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, ve znění vyhlášky č. 100/2003 Sb.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


miroslav1

  • Host
Tak to jo. Teď je mi to Úplně jasný  :confused:  


Offline Drak

Jediná zmínka je ve vyhlašce 100. a to jen takova, že to musí odpovívad nějake evropske normě EZK a jak jsou světla homologovana a pod jakou značkou. To sem pochopil tak, že zvlaštní předpis je ta evropská norma.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Drak

Montáž, umístění a zapojení denních svítilen předepisuje a upravuje homologační předpis EHK/OSN č. 48, který předepisuje vyhláška č. 341/2002 Sb.

Tyto svítilny jsou nepovinné na automobilech a zakázané na přípojných vozidlech. V tomto homologačním předpisu je podrobně uvedeno jak má být svítilna umístěna na výšku, šířku, délku vozidla, elektricky zapojena a požadavek na orientaci směrem dopředu.

Svítilny pro denní svícení, které jsou homologovány dle předpisů EHK/OSN nebo EHS/ES lze použít v souladu se zákonem č. 411/2005 Sb., kterým se mění zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích v posledním platném znění (dále jen zákon).

Denní svítilny firmy HELLA můžete použít k svícení, pokud jsou homologovány dle předpisu EHK/OSN č. 87 (označeny homologační značkou E s č. xxxx pod kterým byla homologace uvedena a označením RL). Vámi dodaná dokumentace k těmto svítilnám HELLA tuto podmínku splňují.

O montáži na konkrétní značku vozidla musíte získat informace přímo v návodu k montáži, protože jsou dodávány sady univerzální a také svítilny speciálně přizpůsobené na konkrétní typ vozidla se speciálními montážními díly.

V následujícím textu uvádíme vybrané požadavky na umístění z předpisu EHK/OSN č. 48 (základní) na denní svítilny:

počet - dvě na přídi vozidla
na šířku - max. 400 mm od bočního obrysu vozidla a nejméně 600 mm mezi sebou (u vozidel s šířkou menší než 1300mm může být 400 mm)
na výšku - od 250 mm do 1500 mm nad vozovkou.
K elektrickému zapojení denních svítilen připomínáme zejména, že jejich zapojení zajistí plnění následujících podmínek:

svítí samostatně bez obrysových světel,
automaticky se zapínají s polohou "klíčku" pro běh motoru a zhasnou po vypnutí motoru,
povinně se automaticky vypínají při rozsvícení světlometů
kontrolka je nepovinná.
Z výše předepsaných požadavků na montáž vyplývá, že se automaticky rozsvítí bez dalších světel či svítilen.

Upozorňujeme, že hodnocení předepsaného umístění a zapojení dle předpisu EHK/OSN č. 48 je odborná záležitost, která není určena k individuálnímu posouzení. Doporučujeme proto odbornou montáž a kontrolu ve zkušební stanici (vybrané STK) nebo v pověřené zkušebně (ÚSMD Praha nebo T
« Poslední změna: 25.07.2006 - 11:55:40 od Drak »
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


miroslav1

  • Host
Tak to čumim :o .  Docela by mne zajímalo, kde ty informace bereš,
ale každopádně děkuji za info.


Offline Drak

informace poskytl google a MD čr :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Drajk je totiž velkej š
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
tak to jste mi ušetřili práci A pokuty chtěl jsem udělat něco podobnýho jako begy, o čem to je, když jim nestačí svítit mlhama nebo něčim samodomo ikdyž je to třeba v dálkovkách....,svítim-svítim!


Offline morfes

Mně by se líbilo něco podobného, jenom ta cena je dost astronomická  :anz:

http://www.tuning-in.cz/denni-sviceni-uni-ledkove.html

http://www.tuning-in.cz/denni-sviceni-uni-ledkove-2.html

Taky jsem chtěl udělat něco podobnýho jako begy, ale byl jsem upozorněn! :angry:
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
ta cena je určitě vysoká jenom kvuli homologaci,myslím, že by to v poho šlo udělat doma, ale to hom.razítko!


Offline BlackJack

Po svém úspěchu dopasování DRL na žraloka po faceliftu, jsem objevil dražší, ale úplně eňoňuňo světla pro Galanta.
http://www.milotec.net/LED-denni-sviceni-univerzalni/
Jen škoda těch opravdu vysokých cen. Mají totiž správný vyzařovací úhel a vhodné rozměry pro montáž do krycích mřížek žraloka.

Nebo ještě tyhle Helly, ale nenašel jsem je na českém trhu.


<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ty d.s. za bura jsou pěkný, ale abys je tam jednou z rána taky ještě našel. :o


Offline Pepe

Když se podíváte na reklamní plakát fi. MILOTec zjistíte, že oba vozy ŠKODA mají světla D.S. nasazené jaksi proti vyhlášce . :mad:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline Pepe

Vše pěkné světla --- ale kam je dát na tomto nárazníku ? :angry: :angry: :o :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001