GalantWeb

Prodám Mitsubishi Galant 2,5 V6 Sport Edition

Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
však můžeš já jen souhlasím s tím,že změníš AFR .. to je celý


Offline Pepe

Necituj a nekecej, vysvětli svými slovy pojem AFR , WideBand, EGR ...... apak se můžem bavit. Já jsem pouze vyučen provozní zámečník , ale co je v Tobě - nechtěl bych na tobě dělat údržbu . :evil:  Mé odkazy jsou pouze věty do diskuse a nikomu je nevnucuji . Kdo se k čemu odváží - je na něm .  Co je to Openloop???? dopr..le, když se tím tolik ohání  Tvůj autor a konstruktér nevim čeho.
« Poslední změna: 01.03.2011 - 19:09:03 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)

Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
AFR - air fel ratio .. poměr paliva a vzduchu
WideBand - wide + band..širokopásmový 02 senzor (sonda)
EGR - Exhaust Gas Recirculation..pneumatic ký ventil pro recirkulaci spalin do spalovacího prostoru
Open Loop režim - open + loop..otevřený stav EGR..otevřená odbočka od výfuku přes EGR.. prostě otevřený stav toho ventilu.

 :laugh:

tím ,když jsou do spalovacího prostoru přivedeny přes EGR  výfukové plyny se sníží obsah kyslíku v nasávaném vzduchu a dojde ke snížení teplot při spalování,hoření. To zapříčiní pokles emisí toho oxidu uhlíku. Tím,že EGR zrušíš,dojde v tom Open loop režimu ke zvýšení teploty při splování a může dojít k tomu,co napsal taboo. Recirkulaci výfukových plynů zajištuje taky překrytí ventilů,takže čekat,že po odříznutí bude všecko čisté nemůžete. Jednodušeji to už nejde vysvětlit. Správně fungující EGR na správně fungujícím motoru to sání výrazně nezasere. Pouští do něj výsledek toho,co z motoru vyleze,pokud má někdo rozladěný motor ,nebo olejničku, pak si ho zaslepením udrží asi čistší ,ale jinak asi ani ne. ten člověk co jsi nakopíroval jeho odkaz o tom EGR jednoduše nikdy nic nečet. Celý. Nehádám se,píšu jen svůj názor.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
už se popraly? Už se popraly?   :D


eště ne ale už už skoro... ale řeknu Ti až se do sebe pustěj  nechtěl bych bejt poblíž až se Pepemu splašej kladiva.... :-D :-D...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
AFR - air fel ratio .. poměr paliva a vzduchu
WideBand - wide + band..širokopásmový 02 senzor (sonda)
EGR - Exhaust Gas Recirculation..pneumatic ký ventil pro recirkulaci spalin do spalovacího prostoru
Open Loop režim - open + loop..otevřený stav EGR..otevřená odbočka od výfuku přes EGR.. prostě otevřený stav toho ventilu.

 :laugh:

tím ,když jsou do spalovacího prostoru přivedeny přes EGR  výfukové plyny se sníží obsah kyslíku v nasávaném vzduchu a dojde ke snížení teplot při spalování,hoření. To zapříčiní pokles emisí toho oxidu uhlíku. Tím,že EGR zrušíš,dojde v tom Open loop režimu ke zvýšení teploty při splování a může dojít k tomu,co napsal taboo. Recirkulaci výfukových plynů zajištuje taky překrytí ventilů,takže čekat,že po odříznutí bude všecko čisté nemůžete. Jednodušeji to už nejde vysvětlit. Správně fungující EGR na správně fungujícím motoru to sání výrazně nezasere. Pouští do něj výsledek toho,co z motoru vyleze,pokud má někdo rozladěný motor ,nebo olejničku, pak si ho zaslepením udrží asi čistší ,ale jinak asi ani ne. ten člověk co jsi nakopíroval jeho odkaz o tom EGR jednoduše nikdy nic nečet. Celý. Nehádám se,píšu jen svůj názor.


tak a ted mi to vysvětli trochu laicky..... páč seru na odborné termíny..... mišku sem honil jak čert káču .... a egr ucpanej ... a dokud sem jezdil na palivo a tím nemyslím benzín tak by se z vnitku motoru dalo jíst.... pokud jsi to myslel jinak tak vysvětlit....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Drak

to snad ani víc laicky vysvětlit nejde :)

co si tak pamatuju, tak u DOHC je kanálek od EGR vyústěn do sacího kanálu 1 válce v takovém místě, že se na druhou stranu sání plyn z výfuku nemůže ani dostat.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301

tak a ted mi to vysvětli trochu laicky..... páč seru na odborné termíny..... mišku sem honil jak čert káču .... a egr ucpanej ... a dokud sem jezdil na palivo a tím nemyslím benzín tak by se z vnitku motoru dalo jíst.... pokud jsi to myslel jinak tak vysvětlit....
víc laicky to nejde,tak znova,když si ji honil, tak byl ten EGR zavřený,protože on pouší ty plyny do sání jen v nějaké ECONOMY oblasti zatížení a otáček.


Offline Pepe

OPEN LOOP 


Definice: provozní režim, v počítačovém systému řízení motoru, který nastane po studeném startu. V průběhu otevřené smyčce, počítač poskytuje pevné poměr vzduch / palivo, které je bohatší, než je obvyklé pro zlepšení studených odvoditelnosti, dokud se motor zahřeje. Viz také Closed Loop.

三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
spojení Open loop se může vztahovat k 1 milionu věcí. Je to "něco" co je v otevřeném stavu a v provozu.. v podstatě cokoliv. Viz open loop u EGR


Offline Pepe

spojení Open loop se může vztahovat k 1 milionu věcí. Je to "něco" co je v otevřeném stavu a v provozu.. v podstatě cokoliv. Viz open loop u EGR
Tohle téma se dostalo do stadia Closed loop , jo , víš o tom něco asi jak já - z příruček a překladů , tak to zase necháme vychladnout aby přebívající palivo ubrala ECU jednotka než se zahřeje lambda sonda . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
bejt takhle chytrej to musí bejt nuda ne ...? neberte mě vážně mám nějakou dobrou náladu .....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Pepe

bejt takhle chytrej to musí bejt nuda ne ...? neberte mě vážně mám nějakou dobrou náladu .....

Nevěděl jsem to do té doby než "blazen" kdysi napsal o WideBand O2 sondách , montovaných do vozů Mitsudishi . Bohužel, tato sonda se nemontuje seriově, je to záležitost spalování jiných směsí a tunění motorů .
http://www.evoscan.com/technical-vehicle-manuals/66-air-fuel-ratio-wideband-review
 A já ti tu dobrou náladu přeju ---                  
« Poslední změna: 03.03.2011 - 18:32:59 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Nevěděl jsem to do té doby než "blazen" kdysi napsal o WideBand O2 sondách , montovaných do vozů Mitsudishi . Bohužel, tato sonda se nemontuje seriově, je to záležitost spalování jiných směsí a tunění motorů .
http://www.evoscan.com/technical-vehicle-manuals/66-air-fuel-ratio-wideband-review
 A já ti tu dobrou náladu přeju ---                  



rozumim taky kde co přečtu ale nějak mi to v tej bedně neuvízne ... holt každej ji máme na něco jinýho..... :-D :-D :o
a děkuji ale tu já mám furt dyk mě znáš.....dneka je zase "asi školička a já tvrdnu v Chebu ... a minule když sem chtěl jít tak  nebyla... té v prdelce toto.....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
wideband se seriově nemontuje,to máš pravdu. Ale kdo ji namontuje a odpojí EGR uvídí v té economy oblasti změny.. a může poreferovat.. dnes se dá koupit za pár tisíc..