GalantWeb

Rada před koupí Galanta

Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Hodlám si pořídit 2.0l , přece jen 100kw není úplně málo, a spotřeba nebude tak brutální (?)
Spíš mi de o to jestli v tom nebude ňákej háček, přece jenom sou to AAA, a cena je dost nízká.
(Ty si psal, že by jsi se jel na nějaký podívat, neměl bys zájem ?:D :D)

pokud jde o aaa. tak nesmí vykoupit nebezpečná vozidla za učelem bez oprav pro další prodej...
mužem na něj juknout  ...

a jestly je to na mě ....jel bych se juknout na v6 ku páč ten zvuk je pro mě duležitej... vim že je to malichernost ale prostě to to tak mám.....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Hoody

pokud jde o aaa. tak nesmí vykoupit nebezpečná vozidla za učelem bez oprav pro další prodej...
mužem na něj juknout  ...

a jestly je to na mě ....jel bych se juknout na v6 ku páč ten zvuk je pro mě duležitej... vim že je to malichernost ale prostě to to tak mám.....

No jestli by tě to moc neobtěžovalo, tak bych určitě pomoc od někoho kdo se v mickách vyzná ocenil =) (třeba něčím dobrým k pití =)
jezdím za LPG ;)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
No jestli by tě to moc neobtěžovalo, tak bych určitě pomoc od někoho kdo se v mickách vyzná ocenil =) (třeba něčím dobrým k pití =)

zase takovej znalec nejsem ale prolezlou ji celkem mám....pokud by Ti to vyhovovalo tak bych to viděl na sobotu páč ted sem trochu mimo cz ( kamionem  v gb perth ) ale v sobotu budu ready...hned od rana klidně od 07:00 pokud ještě v aaa bude, nebo kam chceš jet ...a já nepiju a nekouřím takže semnou je to jednoduchý ....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline DeNNI85

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 25
Pokud jde o AAA, dělal jsem tam 3 roky, takže jestli budete chtít, můžu vám o té káře zjistit dost věcí, ještě než se tam vůbec dostanete :-)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Pokud jde o AAA, dělal jsem tam 3 roky, takže jestli budete chtít, můžu vám o té káře zjistit dost věcí, ještě než se tam vůbec dostanete :-)


povídej ...co mužeš a umiš.....
 pokud jsi měl přístup do databaze aut něco bych potřeboval....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline DeNNI85

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 25
no přístup tam nemám, ale mám kamarády ve firmě a když mě nějaký auto zajímá, na férovku mi řeknou oč jde.


Offline DeNNI85

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 25
JInak info k vyhlédnutému Galantu, podle VIN jsem přes Cebii zjistil, že v roce 2006 mělo najeto 225tis, takže dnes počítám něco přes tři kila. Takže další údaj na zvážení, jestli to koupit nebo ne.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
JInak info k vyhlédnutému Galantu, podle VIN jsem přes Cebii zjistil, že v roce 2006 mělo najeto 225tis, takže dnes počítám něco přes tři kila. Takže další údaj na zvážení, jestli to koupit nebo ne.

 km nejsou podstatné.... jde  ot o jestly to nebylo bořený....  kradený atd ...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Hoody

JInak info k vyhlédnutému Galantu, podle VIN jsem přes Cebii zjistil, že v roce 2006 mělo najeto 225tis, takže dnes počítám něco přes tři kila. Takže další údaj na zvážení, jestli to koupit nebo ne.

No jestli to že to prodávají stočený o +- 15Ok km ve mě moc důvěru nevzbuzuje...
jezdím za LPG ;)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
No jestli to že to prodávají stočený o +- 15Ok km ve mě moc důvěru nevzbuzuje...


 dneska se stáčí všechno ..... to bych neřešil....leda jim vytisknout to co máš a chtít slevu ..... :-D
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline DeNNI85

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 25
Ano stáčí se všechno, ale km je třeba řešit, protože podvozek není nezničitelný a přes 300km už asi bude třeba nějaká repase a výměna dílů, které třeba teď nedělají problémy ale brzy můžou začít


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Ano stáčí se všechno, ale km je třeba řešit, protože podvozek není nezničitelný a přes 300km už asi bude třeba nějaká repase a výměna dílů, které třeba teď nedělají problémy ale brzy můžou začít

 když už koupím bazar auto tak s tím začnu podvozek je základ a u takovýho auta s tím musím počítat ...pak motor a nakonec kabátek....ale za 20litru si s tím klidně budu hrát ... teda já ne ale  muj servisák...... :roll:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Jindřišák

Já s AAAčkama teda moc dobrý zkušenosti nemám. Když jsem vybíral auto, líbil se mi tam nissan primera, tenkrát za 35 tis, normálně stál asi 60-70. Přijel jsem tam, když jsem viděl auto, nebyla na něm část, která nebyla po bouračce a lak se každého dílu trošku lišil. Projíždka super, sice všude samy blikatka nakyho magora tuningaře, ale dobrý. Otevřeli jsme pak kapotu a ejhle. Po zběžným zjištění tam byla cela elektrika překopaná a váha vzduchu dokonce chyběla. Pak jsme si všimli, že na autě jsou ještě špatný gumy+kola, takže by neprošlo ani evidenčkou. Prodejce nejdřív lanařil že za 35 super kup, před odchodem nám nabízel 25 a stejně jsem to nevzal. Skončil jsem u galanta a jsem spokojenej. Když koupit auto, tak ne přes bazar. Jinak je vidět, kolik maj ačka provize, když můžou takhle s cenou dolů.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline morfes

Jindříšák:
souhlas, kamarád prodával starou sonatu do aaa za 35 a druhej den cedulka 70...ufff

k těm kilometrům - opět neprošlo to, aby to byl trestný čin! Prošlo jenom to, že je to přestupek...sice docela dost peněz jako pokuta, ale je to takový pofiderní opatření! Až za to bude cela, tak snad se s tím přestane...docela mě vytáčí jak stát doslova zavírá oči před touto zlodějnou přímo pod nosem. Ba co víc, přijde mi že okrádat je normální, když toto nikomu nevadí. Denně takto prodejci okrádají lidi a nikomu to nevadí. Stát posvěcuje okrádání...asi začnu prodávat auta.
Četl jsem o případu, kdy někdo dovezl auto z německa se 130k a když se mu po třetí vysypala převodovka, tak zjistil, že to byl taxík se 400k km. Ani z německa člověk nemůže mít jistotu i přesto, že je to tam trestný.
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Ghost Buster

Morfes: Přesně tak jak říkáš. Nedávno jsem slyšel statistiky, že v Německu jsou 2 auta z 5-ti stočený a v čechách 4 z 5-ti...

Jinak DENNI85: Já přesně vím o čem mluvíš, koupil jsem galanta - žraloka ve stejném stavu (možná horším). Pokud se chystáš takový auto koupit, tak nepočítej s tím, že s tím autem budeš jezdit každej den do práce a možná za půl roku se pustíš do oprav, každou chvíli se něco vysype a člověk pořád jenom solí.

Měl jsem uplně stejnou představu jako ty: koupím levně, budu na tom postupně dělat a udělám z toho leštěnku, ale dopadá to tak, že pro jeden problém nestíháš opravovat druhý a ve výsledku to auto pak každou chvíli stojí a čeká na opravu a jenom "ševcuješ" aby to bylo provozu schopné. Takže jestli do toho chceš jít, nejlepší je mít na ruce i ty peníze na opravy a rovnou to po koupi dát pořádně do kupy, jinak se problémy nabalují a opravy se prodražují.

Počítej s tím, že jakmile to dovezeš domů, půjdou hned komplet přední ramena - cca 8 000,- s prací. Toť moje zkušenost, kdy nevinné vrzání od čepů skončilo vylomením kola 3 týdny a ani ne 1000 km po koupi auta.

Motor 2.0 16v mi vyhovuje (možná jen pro to, že jsem nejezdil ve V6  :laugh:), je spolehlivý a výkon má dostatečný a dá se sním jezdit celkem v pohodě za 8.5l/100km, pokud budeš ultra spořivej dostaneš se na 7,5l, na druhou stranu když mu budeš nakládat, většinou se přes 10l nedostaneš.

S odstupem dvou let bych se na to vybodnul, radši ještě půl roku nebo rok šetřil a dotáhl si Galanta z Německa - jsou v mnohem lepším stavu (už jenom kvůli silnicím) a za docela rozumné ceny.

Zkus trochu probrouzdat mobile.de a poptat se někoho, kdo auta z DE vozí. Nenech se unést prvním autem - já to udělal a už jsem do žraloka narval docela dost peněz (viz garáž).

Každopádně za jiné auto bych to nevyměnil, je to jedno z mála dnešních aut, které má vlastní osobnost a plně mi vyhovuje!


Offline jackson

ja som si bol po galanta v polsku. dotiahnute bolo z nemecka. 2l  100kw. ja som sa na spotrebu 8l nikdy nedostal. jazdim prevazne v meste. 10l mi to papka. ale je rozdiel ci na nom jazdim ja, alebo zena  -_-. mam ho 2 roky a zatial bez opravi. ale uz idem menit loziska, capi a brzdy. ale super auto to je. chcel by som sa previest na na silnejsej verzii


Offline tombik

Nevim jak vy pánové ale já mám s cvakáním v motoru špatné zkušenosti. Hydra tě čekají tak jako tak, ale jestli jsou tohle hydra taky nemusíš vědět. Mě cvaká v motoru už pár let a ani po výměně hydroštelů to nepřestalo.
V autě teď nejezdím a mám ho v garáži, tak mi to moc žíly netrhá, ale podobné závady tě můžou přijít na víc než těch 30k které ušetříš tím že koupíš vraždu za 19....

Takže imho nebrat a našetřit na lepší stav


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
pozor chlapci na ten V6.. nevím proč,ale v mazdách se sere na spodku..takže to co mlátí může být klidně klika.. a u 3 motorů z mazd co sem razebral nešel opravit ani jeden..


Offline Misak

Mohu potvrdit zkusenosti s Nemeckem, koupeno na jare 3 roky zpatky, 97', 2.5, AT, jeste na konci toho roku jsem udelal komplet prace na motoru - rozvody, oleje, filtry co jsem neudelal, plus jedno rameno a jeden kynetak se kterym si nekdo hral uz v nemecku. takze jen dve drobne zavady, zbytek bezna udrzba a auto slouzi bez problemu jiz tretim rokem. Servis v podstate neznam.

Blazne, co tim chtel basnik rict? V6 mazdy ma neco spolecnyho s V6 mitsu?
Mazda V6 engines:
    * J engine - 2.0 L–3.0 L 90° V6 (–1995)
    * K engine - 1.8 L–2.5 L 60° V6
    * Diesel V6 - 4.1 L–5.5 L ZB/ZC V6
    * AJ/MZI - 2.5 L and 3.0 L V6 - The Mazda version of the Ford Duratec DOHC V6. The 3.5 L MZI is the Ford Cyclone engine.
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline m4rt4s

Jak píšou kolegové, je lepší počkat a nekoupit hned první levné auto. A u Galanta to platí dvojnásob trojmo. Našetři, počkej, prohlídni pár aut, hlavně se s nima dostatečně svez. :)

Já čekal a hledal 3/4 roku, ale za dočkal jsem se, a za 35000Kč jsem dostal auto 8000km po rozvodech, výměně hyder, brzd, oleji s poctivejma 193k km.  Chce to být trpělivý a hledat...  -_-   :mellow:
2.0 Wagon Sportedition