GalantWeb

Lakování

Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Ahojte. Mna by zaujimala jedna farba: Čierna matná. Ako sa vlastna taká farba "tvorí" Je na to potrebne niečo špecialne ? Je to drahšie? Dakujem za odpoved.
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Ahojte. Mna by zaujimala jedna farba: Čierna matná. Ako sa vlastna taká farba "tvorí" Je na to potrebne niečo špecialne ? Je to drahšie? Dakujem za odpoved.


Hlavně je to o tom že se to dost špatně udržuje v čistotě bez škrábanců. Matná barva nemá žádnou ochranu. Známej si nechal stříknout matnou půl motorky. Bylo to krááásnýýý. Za pár týdnů to předělával. Jen na to sáhnul, už tam byl vidět mastněj flek. Stejně jako třeba na zrcadle. Jenže zrcadlo snadno přeleštíš. Tady to bohužel nejde. Toť můj názor
Radouš


Offline Rafik

Ahojte. Mna by zaujimala jedna farba: Čierna matná. Ako sa vlastna taká farba "tvorí" Je na to potrebne niečo špecialne ? Je to drahšie? Dakujem za odpoved.


Kup dvacet let staré černé neudržovné auto a máš černou matnou barvu -_- Můj galant byl při koupi drsný jako brusný papír
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline johny11

Zdravím,matná barva neobsahuje tzv.vnitřní lak,který se přidává do klas.lesklých barev.Stejně je tomu tak u metalických barev,u kterých je po přelakování dosaženo toho,že prleť a různé částice,např. hliník dosáhne třpitu,proto jsou tyto barvy,když se nechají zaschnout většinou drsné na povrchu.Pokud lakneš matnou a za čas se ti nelíbí,protože je na ní všechno vidět,přebruš jí jemě 3000 pod vodou,včětně škábanců,které přestříkáš znovu matovkou a přestříkej bezbarvým lakem na metlu  :mellow: bude mít lesk a bude to vypadat zase o něco lépe :mellow:


Offline johny11

Nějaký odkaz,pokud by jste chtěly nějaké materiály použít na svoje myšáky :mellow: a nejen na ně.

http://www.komplex3m.cz/


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Zdravím,matná barva neobsahuje tzv.vnitřní lak,který se přidává do klas.lesklých barev.Stejně je tomu tak u metalických barev,u kterých je po přelakování dosaženo toho,že prleť a různé částice,např. hliník dosáhne třpitu,proto jsou tyto barvy,když se nechají zaschnout většinou drsné na povrchu.Pokud lakneš matnou a za čas se ti nelíbí,protože je na ní všechno vidět,přebruš jí jemě 3000 pod vodou,včětně škábanců,které přestříkáš znovu matovkou a přestříkej bezbarvým lakem na metlu  :mellow: bude mít lesk a bude to vypadat zase o něco lépe :mellow:
Ok. A ked pojdem do farby-laky . pýtať si normálne čiernu matnú farbu ?
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline johny11

Ok. A ked pojdem do farby-laky . pýtať si normálne čiernu matnú farbu ?

Jasně,čerou matnou.Co chceš lakovat? ^_^


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Ano budem striekať cele auto. Neviem či inou farbou ale asi hej. Dalej ma zaujíma asi nejaký lak či čo to je . mení odtien podla uhla pohladu. Ten sa asi aplikuje na farbu ale asi až za sucha.
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline johny11

Ano budem striekať cele auto. Neviem či inou farbou ale asi hej. Dalej ma zaujíma asi nejaký lak či čo to je . mení odtien podla uhla pohladu. Ten sa asi aplikuje na farbu ale asi až za sucha.

Ty myslíš chameleona.Tak to ti neporadím,to je věc,kterou jsem nikdy nedělal a ani bych si na to asi netroufl.U týhle barvy musíš být opravdu machr,protože když to nenaneseš správně,tak se to opravdu těžko opravuje.Bez boxu bych to asi ani nezkoušel,ale je potřeba vyzkoušet všechno a pokud se ti to podaří a jsi v tom dobrý,tak klobouk dolů.Přeji hodně úspěchů :mellow:


Offline johny11

Ty myslíš chameleona.Tak to ti neporadím,to je věc,kterou jsem nikdy nedělal a ani bych si na to asi netroufl.U týhle barvy musíš být opravdu machr,protože když to nenaneseš správně,tak se to opravdu těžko opravuje.Bez boxu bych to asi ani nezkoušel,ale je potřeba vyzkoušet všechno a pokud se ti to podaří a jsi v tom dobrý,tak klobouk dolů.Přeji hodně úspěchů :mellow:
Myslím si,že v laku to asi nebude,spíš v barvě je to nějaký druh metalízy,který se mění.Ale když počkáš do Pondělí,zeptám se na to profíka v lakovně :mellow:


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Jasne opýtaj sa budem rád ak budem mať čo najviac podkladov. Ten chameleon , je len taký okraj.  :mellow: ale opýtaj sa budem dvačný. Vlastne už teraz dík za radu. Budem to striekať u kamaráta v boxe. Doma na to nemám podmienky. Striekal som vo fabrike....kedysi dávnejšie. Tak hádam to ešte zvládnem.  :D
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline johny11

Jasne opýtaj sa budem rád ak budem mať čo najviac podkladov. Ten chameleon , je len taký okraj.  :mellow: ale opýtaj sa budem dvačný. Vlastne už teraz dík za radu. Budem to striekať u kamaráta v boxe. Doma na to nemám podmienky. Striekal som vo fabrike....kedysi dávnejšie. Tak hádam to ešte zvládnem.  :D
Jasně,že to zvládneš,pokud jsi to už dělal,tak na to hned tak nezapomeneš  :mellow: musíš si věřit.


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Johny? Možeš mi prosím Ta vyssvetlit prečo sa odlupuje z kapoty lak ? Ved je to striekané do mokra.6eby nejaký vplyv vody a slnka? Dakujem
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline johny11

Johny? Možeš mi prosím Ta vyssvetlit prečo sa odlupuje z kapoty lak ? Ved je to striekané do mokra.6eby nejaký vplyv vody a slnka? Dakujem
Zdravím,potřeboval bych vědět,jestli je to nově stříkané a nebo je to origo ještě z fabriky.
Pokud je to ještě z fabriky,tak to určitě bude vlivem slunce a vody,jak známo,tak ultra záření je pěkná svině.Hodně často to vídám u peugeota 106 ale tam to spíš vypadá na nekvalitní materiál výrobce.Pokud jste to stříkaly doma,tak může být příčinou špatný postup.Při lakování na mokro,neznamená pojem "na mokro",že po nalakování báze (metal.) do toho musíš hned narvat vrchní lak.Dej si v klidu cigárko,pokud kouříš,počkej 10-15 minut,v klidu si připrav vrchní lak a začni nanášet.Ta vrstva metalízy co jsi před tím nastříkal má v sobě pořád ředidlo a to se hned tak neodpaří.Pokud to rychle přikreješ,stane se co?Pro tebe nic,protože to nevidíš a je to krásný,ale pro krycí lak je to svinstvo.Ty totiž uzavrěš neodpařené ředidlo pod lak,který na vzduchu zasychá a pod ním se snaží ještě stále odpařovat ředidlo z metalízy a to ti v některých místech ndzvedne vrchní lak a nemůže se ti to spojit.Po čase se ti díky dozrávání a stárnutí laku + ultrazáření+ roztažnost ohřátého plechu karoserie na slunci začne nadzvedávat vrchní lak na původních neodpařených a díky tomu nespojených místech a začne to praskat a odlupuje se to.Pokud budeš stříkat v dnešní době metalízu(bázi) která už je jen vodou ředitelná,tak musíš počkat až ti zaschne,to poznáš tak,že ti na všech místech kompletně zmatovatí,nesmí být nikde  jediné lesklé místečko,pak můžeš nanášet lak  ^_^ Proti poškození laku od slunce vody,doporučuji leštěnky,které obsahujísložky proti uv záření,nejlépe s obsahem vosku.Žádné leštěnky s obsahem různých sraček na odstraňování různých sraček a oživování starých autolaků.To můžeš použít tak jednou do roka,abys odstranil asvalt a zaleštil škrábance,potom už jen leštěnku s obsahem vosku. ^_^


Offline johny11

Pro všechny,co se pouští do lakování doporučuji,aby nezapomínaly na to,že materiály používané při lakování jsou jedny z největších sraček co můžete vdechovat,nezapomínejte na respirátory při broušení a na masky při lakování.Opravdu to není legrace,mám s tím svoje zkušenosti,rok jsem měl zdravotní potíže s játry a dnes už bych bez masky s filtrem nenalakoval nic. :( zdraví máte jen jedno!


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
No ved prave,že je to origo farba.A začala sa svina lúpať.S tou cigarou po nanesení Vrchu to je pravda,fakt to netrreba lakovaťrovno do mokrého.Tak ako ma pravdu s tými respirátormi. je to fakt SVINSTVO!!! Johnyy dakujem zatial za tvoje poznatky.Skus sa mi potom ešte opýtať na toho chameleona oki? Dík.
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline johny11

No ved prave,že je to origo farba.A začala sa svina lúpať.S tou cigarou po nanesení Vrchu to je pravda,fakt to netrreba lakovaťrovno do mokrého.Tak ako ma pravdu s tými respirátormi. je to fakt SVINSTVO!!! Johnyy dakujem zatial za tvoje poznatky.Skus sa mi potom ešte opýtať na toho chameleona oki? Dík.
O.K neboj,myslím na to  ^_^


Offline johny11

swiftt
Zdravím,dnes jsem byl v lakovně a lakýrník marodí,do práce dorazí až zítra,tak se nezlob,zítra se tam stavím znovu.


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
swiftt
Zdravím,dnes jsem byl v lakovně a lakýrník marodí,do práce dorazí až zítra,tak se nezlob,zítra se tam stavím znovu.
Ale prosím Ta aké zlobení? Som Ti vdační , že si ochotný sa mi o to opýtať. Keby si povedal , že sa ti tam nehce tak by som sa nehneval. Fakt  dikes. Ešte lakovať nebudem. Má to čas. A do chameloena sa možno ani nepustím  :P uvidí sa. Ako to bude náročné.
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline johny11

Ale prosím Ta aké zlobení? Som Ti vdační , že si ochotný sa mi o to opýtať. Keby si povedal , že sa ti tam nehce tak by som sa nehneval. Fakt  dikes. Ešte lakovať nebudem. Má to čas. A do chameloena sa možno ani nepustím  :P uvidí sa. Ako to bude náročné.
O.k dikes.Ale zjistím to,tak nějak jsi mě do toho postrčil a začalo to zajímet i mě :mellow: