GalantWeb

Nářadí Milwaukee

Offline BlackJack

Zdarec palec ... chlapi mám dotaz  ^_^

Máte někdo zkušenosti s nářadím značky Milwaukee ? Jednou jsem držel jejich aku vrtačku v ruce a popravdě se mi to nářadí zalíbilo. Něco málo jsem o tom přečetl a teď stojím před prahem Vánoc - koupit drobné AKU nářadí. Jenže co vybrat ? Uvažoval jsem i o nářadí Bosch z řady Professional, ale stejda Bosch to má s těma akumulátorama trochu dopletené (10,8V jen pro pár druhů nářadí, pak už jiný systém/voltáž).

Milwaukee nabízí AKU řadu M12 (12V), kde je opravdu hababuk nářadí pro stejné akumulátory, tak přemýšlím, že bych zakoupil i za výrazně vyšší pořizovací ceny. Jenže vyplatí se tato značka ?
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Pepe

Jako profi se vyplatí  Hilti, Milwauke a Makita . Ostatní je pro zahradu .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Zdoter

 U nas v praci se nepouziva nic jineho nez Milwaukee a celkem spokojenost.Jasny,ze se jednou za cas neco vys*,ale je to celkem sporadicke.A pritom naradi bezi kazdy den skoro 8 hodin. Je to v radu desitek kusu,od aku vrtacek,pres razove utahovaky az treba aku tlacnou pistoly. Baterky zamenitelne a nabijecky samozrejme taktez.Za me bych je klidne bral,kdyz bych s tim planoval vic delat a nekoukal primarne na penize.
Mitsubishi galant kombi 98 2.0 100kw
Bumba mi to LPG


Offline Majk MG

Osobně bych doporučil Dewalt ... protože otec dělá už 10 let okna a nejdřív si nakoupil makitu ... nějdřív to hořelo potom problémy s převodama u akuvrtaček .... před 3 -mi lety jsem mu koupil jednu dewaltku na zkušenou a jede dodnes jako za mlada a to makita vydžela tak max 1 rok ....a navíc dewalt je levnější než makita . taky se musíš dívat na parametry příkon, utahovací moment a hlavně Ah   (ampérhodiny ) . takže neděláme doma a v práci s ničím jiným než dewalt ... a to se bourají zdi a  montují okna 9 hodin denně  :D


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Aku buď Makita nebo Dewalt. V práci máme aku Makitu a Hilti. Oboje profi za 15000,- vejš. Výdrž a a výkon na stejno, ale Makita je líp provedená (pevnější a celkově bytelnější), ale poruchuvost je u obou nulová. A to děláme plochý střechy, takže se snima utahujou šrouby do betonu (až kolikrát praskaj torxy) a obě držej. Jinak doma mám dewalta i s příklepem a taky si nemůžu stěžovat   :mellow:


Offline Pepe

Na DeWalt jsem zapoměl . :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Ono defakto když vemeš makitu, hilti, dewalt a nebo milwaukee, tak ani s jedním neuděláš chybu  -_- Hlavně nekupuj extol  :-D Koupili jsme si jí s otcem na sroubování sádroše, ale sní zašroubuješ 10 šroubů a je vybitá :D Ale zase cena 3000  ](-:


Offline BlackJack

Makita už mě zklamala, konkrétně jejich model GA4530 (úhlová bruska 115mm). Při aretaci ústrojí a povolování matice klíčem, praskla celá skříň převodovky. Bruska šla na reklamaci, avšak ta byla zamítnuta a bylo mi poté účtováno opravné. Takový přístup k zákazníkovi jsem neočekával a proto již Makitu nejspíš ne. Makita prý umí "vrtačky" ale to je asi tak všechno.

DeWalt jsem v ruce již měl, kompletně celou řadu aku nářadí - mufl, vrtačku, úhlovou brusku .. a výrobky fungovaly. Nicméně se jednalo o zboží z dovozu USA a tak nelze posoudit možné rozdíly s evropskou řadou. Nelíbila se mi výdrž na baterie, která byla nic moc - nicméně podotknu, že baterie již něco odsloužily.

FERM, Einhell - úhlové brusky, špatné zkušenosti. Nářadí funguje, ale spínače blbnou, ručky se urvaly. Na malém FERMu se roztříštil ventilátor - nářadí se přehřívá. Na 230mm brusce Einhell BWS 230/5 zase nevypíná spínač, takže nářadí běží pořád. Musí se prásknout rukou do zád spínače, aby odskočil apod. Nicméně jak jsem řekl, nářadí "funguje"

Mám vyzkoušenu i aku vrtačku Bosch Professional GSR 12-2 - hrůza a děs, nekvalitní zboží. Při namáhání sklíčidla na bok vzniknou vůle mezi převodovkou a rámem. Poté odešel uhlík a bylo po nářadí - kartáče se pro tyto motory nedělají jinak než v celku s motorem. Nevyplatilo se kupovat nový motor.

Aku vrtačky Narex - "hele dobrý jako", kromě modelu "ASV 14 EA", ten byl takový nijaký, chřastilo v tom, ale točilo se a stále točí. Pak přišel model "ASV 14 A" (pogumovaná ručka) a ejhle - opravdu jiné nářadí, kvalitnější. Zatím drží obě vrtačky i baterie.

No a co teď ... ? Je pravdou, že nejlepší podporu zákazníkovi poskytně Bosch. Například Metabo nedokáže zaručit dostupnost náhradních dílů po dlouhou dobu a nářadí je celkově drahé. Milwaukee nemá moc dostupný servis + neznám ceny za opravy/díly.

S Hilti nemám žádnou zkušenost ..  :lipsread:
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Trewor

Z principu bych nechodil do ničeho s nižší voltáží, tečou tam pak hrozný proudy a to se nelíbí baterkám.
Zatim překvapivě na to v jakym je provozu drží Bosch PSR 14,4V co máme přes 2 roky.
Jen je k tomu baterka naprd - NiCd 1,2Ah...koupil jsem k ní 2x NiMH 3,6Ah když se s ní jede někam pryč.
Za 3k + 1k za neorigo velkou baterku je myslim docela v pohodě.
Iluze o tom, že vydrží dejme tomu dalších 10 let si ale nedělám
Pokud jsi ochotnej za ní dát víc tak bych šel do nějaký s Litiovou baterkou...Niklový už jsou dinosauři
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
No úhlovky od Makity máme dvě (malá, velká) přesnej typ nevim, ale ani s jednou není problém. A to, když se snima řežou plechy na střeše, tak jsou kolikrát obalený asfaltem a furt jedou jak za mlada. Obě 5let odslouženo. Metabo úhlovka nám vydržela asi 2 roky a motor začal pochybně smrdět. Asi taky hodně záleží na kusu.


Offline johny11

S makitou mam dve spatne zkusenosti-Uhlova bruska,uz presne neznam typ 125mm pry prispusobena konstrukcne tak,aby vydrzela,byla odolna proti prachu a nehrala se.Hrala se natolik,ze jsem ji skoro neudrzel v ruce,po pul roce shorela,jelikoz jsem ztratil zarucak,sla do popelnice.Vrtacka s priklepem makita,po dvou letech pouzivani odesel spinac,samozrejme drazsi,nez cela vrtacka,tak jsem ji pripojil zpusobem,ze nejde rozbeh.Ja osobne bych sel do Hilti,kdyz jsem delal na montazich,nic jinyho jsme nepouzivali a zadny problem nepamatuji.A nebo stara dobra znacka Narex s tou jsem byl vzdycky spokojeny.Dewalt jsme meli v praci(vrtaci,bouraci kladivo) za 5 let pouzivani byla 3x v servisu a pekne draho.Pouzivala se jen k vrtani kotev pro regaly a ne zrovna casto.Dnes ji mam doma vyrazenou,na dily.


Offline BlackJack



No HILTI je hold asi špička ledovce. Ale na tohle nemám peníze ani mi hilti nenabídne mnou požadované zboží. Asi jdu do Milwaukee - nářadí hababuk a nízké ceny origo AKU baterií.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63