GalantWeb

Sirova stavba / přestavba od Daga

Offline Venda_K

lepidlo na autoskla...mno jo..nejde umýt nic.. Tři týdny mi to slejzalo než jsem měl ruce zas čisté.
PS: dneska umím úpravu dělat aniž bych se nějak extra zamazal .-)
S tím lepidlem jsem dělal levý zadní podběh, abych ho pořádně utěsnil. Teď mě čeká pravý podběh, ale tentokrát si na to vezmu rukavice. Nechci mít tři neděle černé ruce jako  :evil:  :laugh:
Mitsubishi Galant sedan 2,0L 100kW rv. 99 (GLS)     Motor 4G63 SOHC MPI     VIN: JMBSNEA2AXZ001031


Offline Sir Dag

Tak přátelé..měl jsem udělá světla stejně jako Pepe..a rozhodl jsem se je trošku předělat...První fotka ukazuje jak jsou světla udělá před dvěma a pů roky. Místo dálkového světla jsou světla pro denní svícení. A mlhovky zůstaly a jen jsou nahrazeny jinými, protože z původních byla jedna rozbitá. Takže mlhovky tyto: http://www.sportovniautodoplnky.cz/pridavne-dalkove-svetla-cocky-2-ks-o-prumeru-5-5-cm/
A denní je od výrobce SIJ.

No a cca před měsícem jsem šel na úpravu kdy jsem vložil jiné mlhovky. Mlhy jsou v LED chipu který ovšem stojí za starou belu..takže se to selý muselo rozdělat. vzít jiný LED COB chip a předělat. Pak navrátit dekorační kroužek a je to. No a nakonec i ten šel na rozboru a přidělal se do něj i blinkr.

Ovšem vše používám v mezi zákona..takže když svítím denním mám k tomu i kroužky a k větší bezpečnosti mi svítí obrysová světla (takzvaně parkovačky)..to kvůli tomu, aby svítil zadek. Mlhovky používám jen když opravdu nevidím ani třicet metrů před sebe světla jiného vozidla..do té doby je absolutně nesmysl je používat...pokud bez problému vidím auto před sebou..neni to pro mě mlha :D No a ty blinkry v kroužkách používám jen když jsou špatné viditelné podmínky, třeba když svítí sluníčko proti jedoucím vozidlům do skel (takže mě za zády vozidla) Prostě je jen čudlíkem připojím ke stávajícím blinkrům co jsou vedle hlavního světla. Všichni víme, že když nám šajní do ksichtíčku tak špatně blinkry vidíme...takže tak to mám teď udělané.

Jak říkám..vše je v rámci zákona a používám vše s rozvahou tak, aby to sloužilo k bezpečnosti a né pro srandu..třeba červené kroužky či s tím jezdit za tmy jak to dělají  jiní atd..na dálnicích teď vidím časně z rána jezdit auta s denním svícením..takže zadky jim nesvítí vůbec a přitom jsou místy docela mlhy /ranní opary...takže tak..názor si na moji úpravu můžete udělat každý sám. Nesoudím žádný názor..ale já mám svůj .-) Dávám sem jen inspiraci jak to může vypadat a jak to použít případně s rozvahou, aby jsme neškodili či neprudili jiné řidiče..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

 Úsměvné je na tom to , jak používáš výraz " v rámci zákona" - v rámci zákona má tvé denní osvětlení po zapnití obrysových světel ZHASNOUT . Nic víc a nic míň .   Jestli chceš udělat úpravu DRL , tak raději zapřemýšlej jak dostat - implementovat- diody do zadních obrysových světel a ty používat s předními diodami .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

můj termín "v rámci zákona" znamená, že nikoho neprudím..Jinak je denní svícení přímo od výrobců vozidel při kterém svítí i zadek (obrysová světla). Byly jedni z prvních..nepomatuji si ten model auta..Proto s tím nemám problém na stk ani při hlídce pčr..Sice se pronese pár rejpavých řečí, ale nic se neděje...takto zapojené to mají i mé jiné vozy.

Stějně jako jsou dneska auta kterým nezhasne drl ve světlech při rozsvícení potkávacích světel..a ani nepohasne...no jo..hold výrobci si mohou evidentně dělat co chtěj...
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
.......Stějně jako jsou dneska auta kterým nezhasne drl ve světlech při rozsvícení potkávacích světel..a ani nepohasne...no jo..hold výrobci si mohou evidentně dělat co chtěj...
? aby na to neměla udělenou výjimku jen určitá automobilka?


Offline Sir Dag

Tak ono se stačí podívat na nová skrytá auta pčr. Ty nesplňují zákon ohledně umístění majáků..a podle ministerstva dopravy je vše v pořádku..tak já ti nevím..podle zákona to není vozidlo kterým mě smí policista zastavit, ale podle ministerstva ano..no..tak si vyber..

co tím chci říci...jsou zákony a kašlou na ně jak ve vládě, tak velké instituce/firmy..a mě budě někdo zkoušet za to, že mi svítí i zadek při RL/DRL (což mimochodem přispívá k bezpečnosti provozu)..no..že by banánistán (ps: nenarážím na Pepeho, ale na remci právě při stk a kontrole hlídkou)

PS Rob: spíš to zhomologovali pro EU a tím pádem to může jezdit i u nás a nic s tím neuděláš..má to homologaci pro EU a náš zákon je evidetně proti tomu málo..a pčr a politici na to serou...co na to říci...ti nahoře raději zatlačí na ministerstvo pčr ať vybírají hodně pokud..takže půjdeme měřit..to samé řeknou obcím..chce to peníze..a pak tu rostou radary jak po dešti a ministertvo pčr tlačí na nižší úředníky a ti zas na své podřízené až se dostaneme na samotného příslušníka ve vozidle který dostal jasný příkaz..dneska měr jako každý den...místo toho, aby dostal jiný a prospěšnější rozkaz..třeba řeš přestupky tipu, jízda v levém pruhu, nedávání znamení o změně směru jízdy...telefon za volantem atd...nemůže za to příslušník, ale ti nahoře...je to tu zas...dnešní doprava není nic jiného než politika...
« Poslední změna: 06.11.2018 - 22:52:35 od Sir Dag »
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Jimmy-11

.......Stějně jako jsou dneska auta kterým nezhasne drl ve světlech při rozsvícení potkávacích světel..a ani nepohasne...no jo..hold výrobci si mohou evidentně dělat co chtěj...
? aby na to neměla udělenou výjimku jen určitá automobilka?
nemá na to výjimku jen nějaká automobilka, mají to všechny auta co mají DRL od výrobce, je jedno, jestli to mají přímo ve světlech nebo to mají v nárazníku nebo nad světlama, prostě auta r.v. 2018 svítěj jak DRL, tak potkávačkama a nikdo to neřeší...
1999 Galant 2.0 automat 100kw + LPG (první Mitsubishi v rodině)

1997 Galant 2.5 V6 manuál 120kw (současná hračka)


Offline Pepe

 Já to taky neřeším , jen mně vadí slovní spojení  " v rámci zákona" , když to tak není .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

Pepe..já se, ale bavím na svém voze o použití...a to v rámci zákona je..proto tento termín.....né o tom jak je to celé zapojené...To by jsme se mohly bavit o zvonku z tramvaje který tam je, couvací kameře, majákách (sice oranžových) atd atd..mé vozidlo má snad deset prvků které jsou nějakým způsobem proti zákonu... Ale pokud je použiješ tak jak máš, tak to ničemu nevadí, ani to nikomu nevadí, není to ani nějak v rozporu zákona a naopak to přináší prospěch..Proto ten termín "v rámci zákona"...snad už si rozumíme co tím myslím .-)

Nechci to dál už rozvíjet...foto sport edition světel ve vestacu a jak to mám udělané jsem sem dal pro inspiraci..né pro debatu zda je to správné či ne.....
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Sir Dag

Kdo z vás umí takhle píchnout :D mno...asi jen já koukám....
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

To vypadá , že jsi jezdil nějakou dobu s podhuštěnou pneu , protože je utržen límec - není to guma z Kadova ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Takhle rozervaná guma... ](-: ](-:   jak byla stará?

Asi se to nestalo na dálnici ve 130km/h, co?

PS: A jak dlouho je ta fotka stará? Že máš i v prosinci obutý letní....
« Poslední změna: 03.12.2018 - 10:20:06 od FattalError »


Offline Sir Dag

fotka je stará dva měsíce... Jsou to kola která jsem dal na auto uprostřed léta. Normálně nafouklá pneu, vyhýbáš se jinému vozu (jel dost po prostředku) a tak jsem musel najet více v pravo...Jelo se v serpentýnách..takže nějakej kámen jsem nabral či co...no a ujel jsem nějak kousek než jsem zastavil..takže takto jsem to rozerval :D

Dobrý co :D :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Sir Dag

Tak mám pro vás dobrou zprávu...naše auta jsou prostě nezničitelný.....
Jezdil jsem galošem a v motoru nebyl olej..vydržel to..jezdil jsem s nim když neměl vodu v motoru..vydržel to...to se potvrdilo i na jiném galim.. Jezdil jsem s nim ikdyž měl díru v převodovce a nebyl v ní olej..Prostě to pořád jelo..Nezastavilo ho ani když se rozletěla spojka. Prostě jako žádné obložení neexistovalo. Nic..speklo se to se setrvákem a frčel 180 jak nic.. A jezdil jsem ted celej den s autem které ze spoda hořelo...a pořád jede....Mišáka nic nezastaví.... :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak mám pro vás dobrou zprávu...naše auta jsou prostě nezničitelný.....
Jezdil jsem galošem a v motoru nebyl olej..vydržel to..jezdil jsem s nim když neměl vodu v motoru..vydržel to...to se potvrdilo i na jiném galim.. Jezdil jsem s nim ikdyž měl díru v převodovce a nebyl v ní olej..Prostě to pořád jelo..Nezastavilo ho ani když se rozletěla spojka. Prostě jako žádné obložení neexistovalo. Nic..speklo se to se setrvákem a frčel 180 jak nic.. A jezdil jsem ted celej den s autem které ze spoda hořelo...a pořád jede....Mišáka nic nezastaví.... :)
Co tě to popadlo??