GalantWeb

ECU tuning

Offline Pepe

 Slavo , mal si na mysli takúto úpravu ?  Upravil som to 5° , po zkúške možem pristúpiť i k navrhovanej hodnote . Vľavo je povodná mapa .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

 Nová ignition map je v ECU , odpoledne bude jízda .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

 Lehce dravější auto, je to znát . Řekl bych , že na LPG  (110 oktan) je to živější .
« Poslední změna: 23.09.2017 - 20:35:27 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

 Budu ještě hledat vzájemnosti 100 oktan benzin  versus  předstih . :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

 100 oktanama v benzinu se nebudu zabývat , budu zkoušet naši 95 a možná 98 .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Trewor

Konečně se tu do toho někdo dostal...dobře Pepe.
Někdy se budu muset stavit aby jsme ozkoušeli poladit předstih i pro plný zatížení. Tady nevim po kolika jsou sloupce, ale vlevo je nižší zatížení pokud se nepletu.
Na to bych ti klidně přijel dělat testovací mulu, pokud to půjde.

Jen teda nerozumím těm prvním 5 a posledním 2 řádkům
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Není nutné nejprve v ŘJ vyměnit ten integrovaný obvod za jiný(programovací)?


Offline Pepe

Ne , není třeba . Naše jednotky jsou osazené procesorem MH7202F a pamětí , která se dá přepisovat - přepalovat .  Trewore , z neznalostí si nic nedělej , já taky na ty řádky jak husa do flašky . Ty první řádky jsou asi pro volnoběh  :undecided: :undecided:  Záleží na tobě , kdy budeš mít čas a dohodnem se kdy se stavíš . Jak mi bylo řečeno , příliš velký předstih a následně chudá směs dovede propálit písty anebo ventily .
 Potřebuji program pro naskenování a následně formátování textu z pdf , abych si mohl strojově přeložit MERLINs tuner manual . HELP
 " skoro stejné desky máme v krabicích -ECU

« Poslední změna: 26.09.2017 - 16:55:18 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline slavo

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 29
Slavo , mal si na mysli takúto úpravu ?  Upravil som to 5° , po zkúške možem pristúpiť i k navrhovanej hodnote . Vľavo je povodná mapa .
no ja osobne by som sa bal menit tie hodnoty ked nesedi os mas zlu definiciu ,a mozes poskodit motor lebo ,tie zmeny ktore robis nevies kde ich robis kedze to moze byt uplne niekde inde osi maju byt otacky a zatazenie v% pokial to mas inac taj to moze znamenat problem



Offline Pepe

 Na tom videu nejsem já .  Ano, celá elektronika motoru je věcí tohoto procesoru v našich vozech . Na té Carismě mu chybí definiční soubory , aby mohl v ecuflash otevřít soft z paměti - ROM soubor .  A na  evoscan.com ty ROM soubory free byly ---- ale dávno
« Poslední změna: 27.09.2017 - 23:16:34 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

 Slavo- porovnání map a grafů základní nastavení a moje úprava :
 Jede to slušně a není problém to vrátit zpět .  Pošli graf toho , co se ti nelíbí ...
« Poslední změna: 27.09.2017 - 23:15:05 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Na tom videu nejsem já .  Ano, celá elektronika motoru je věcí tohoto procesoru v našich vozech . Na té Carismě mu chybí definiční soubory , aby mohl v ecuflash otevřít soft z paměti - ROM soubor .

XOR tam na mišiklubu v roce 2006 psal,že to nejde snad "reflešnout"?
Drak...http://www.mitsubishiklub.cz/index.php?topic=8.0


Offline slavo

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 29
Slavo- porovnání map a grafů základní nastavení a moje úprava :
 Jede to slušně a není problém to vrátit zpět .  Pošli graf toho , co se ti nelíbí ...
prvy stlpec musia tie cisla ist postupne je to otackova os ked nejdu tak tie hodnoty v tabulke mozu byt uplne z ineho bloku hodnot napr predstih pri prehriati motora ,aleb cokolvek ine


Offline Pepe

 Veškeré úpravy jsou prováděny v paměti desky , nikoli v procesoru - si myslím já . První desky -plechové - měli osazení čip MH7201 a paměti E EPROM . Procesor dovoloval přečíst obsah paměti , ale už nebyl schopen - a to k vůli typu paměti - ji přepsat . U procesoru MH7202F  a osazením přepisovatelné paměti , lze tuto přepsat . Stejné, jako ve tvém počítači jde BIOS přepsat - flešnout - novou verzí . Žádný program není satarmo , koupíš -li OP2 za 159 dolarů , tak Ecuflash 1.1...... je právě pro tyto účely , protože bez funčního OP2 refleš nerozchodíš .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Trewor

Potřebuji program pro naskenování a následně formátování textu z pdf , abych si mohl strojově přeložit MERLINs tuner manual . HELP
Koukni na PDF to word converter. Nějakej jsem instaloval za stejným účelem ale na jméno si fakt nevzpomenu.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Pepe

 Po instalaci a zkoušce programu na konvertování , vyšla z Wordu stránka různých znaků , ale to se číst nedá - natož překládat  :D  Zkusím něco jiné .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

 Jak tady slavo psal o nevyhovujících tabulkách, jo má pravdu. Problém spočívá v tom , že pro mé ECU jsem dosud nenašel odpovídající definici , která by podpořila 100% otevření kompletních map ECU .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001