GalantWeb

BIXENONY na galanta

Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
CHtěl jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s montáží xenonů nebo lépe bixenonů do Galanta. Já jsem si je namontoval, ale nemám čirou optiku, tak to trochu oslňuje, ale jinak to svítí naprosto super. Teď jsem ale získal čočky na bixenon s přepínáním dálkové/potkávačky a přemýšlím jak to tam nabastlit. Asi budu muset zničit parabolu a vyhodit to sklo a nacpat tam něco jiného. Nebo které světlo z jiného auta by se tam dalo dát? Jo a slyšel jsem, že někdo umí vybrousit to sklo a tím z toho udělat čirou optiku. Kdo k tomu co máte tak pište. Díky. :rolleyes:  
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
bad je dělal mitsupajovi, teď je má begy.....něco málo je vidět na fotkách ze srazu v Brtnici...
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Díky, díval jsem se, ale nikde jsem neviděl bixenony nebo čočky, alespoň ne v takovém záběru, kde bych si všiml. Asi to kuchnu a vyzkouším. I když jsem si měl nejspíš sehnat nějaké vypálené paraboly.  :omg:  
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
no tlumený svítěj normálně, ale dálkový svítěj pánubohu do oken. Prakticky je nepoužívám. Kdyžtak skusím něco vyfotit, ale moc toho asi vidět nebude


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Já si chci dát čočky místo potkávaček/dálkových místo těch H4. A přemíšlím jak to provést, hlavně jak a kde zapustit ty čočky.
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline BAD

Citovat
Já si chci dát čočky místo potkávaček/dálkových místo těch H4. A přemíšlím jak to provést, hlavně jak a kde zapustit ty čočky.

 čuss tady http://www.galantweb.com/index.php?ind=gal...to_show&ida=344 a tady http://www.galantweb.com/index.php?ind=gal...to_show&ida=334 je to myslim vidět dobře...kdybys potřebovalporadit tak dej vědět ...
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline BAD

Citovat
Citovat
Já si chci dát čočky místo potkávaček/dálkových místo těch H4. A přemíšlím jak to provést, hlavně jak a kde zapustit ty čočky.

čuss tady http://www.galantweb.com/index.php?ind=gal...to_show&ida=344 a tady http://www.galantweb.com/index.php?ind=gal...to_show&ida=334 je to myslim vidět dobře...kdybys potřebovalporadit tak dej vědět ...

 jo a čočky sou samozřejmě dělaný na čirou optiku takže nechat vyleštit skla určitě....to je přesně problém dálkovejch protože se ten lom vytváří v čočce a pak ještě na skle a pak to svítí do hajzlu ...
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Ještě by mě zajímalo kde nebo kdo mi je vyleští a jdu do toho s čočkama. Díky moc.
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
příští týden jedu ke kámošovi, kterej brousí sklo, vezu mu skla ze světel, tak uvidíme....
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline BAD

Citovat
Ještě by mě zajímalo kde nebo kdo mi je vyleští a jdu do toho s čočkama. Díky moc.
dělali to v SHmotor v Práglu tušim se přestěhovali někam na pankrác ...cena cca 1000 Kaček za jedno
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Takže u xenonů je to lepší, ale prej u normálnich světel to ubere na svítivosti? To sem někde četl. No ono je to taky o tom výkonu že. A co třeba ta technická, to jim asi bude vadit.?


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Jasně na xenony musí být čirá jinak se ti to světlo láme, svítí to všude a oslňuje. I když galanty tak moc ne. Měl jsem rencka a s tím se nedalo jezdit.  :hehe:  Na technické je to jasné. Záleží jakej rejpal tam bude. Nicméně já mám na autě tolik Úprav, že mě to prostě legální cestou projít nemůže. Tak jsem řekl kámošovi a bylo to. Nestandartní barevné osvětlení, bez katu, xenony, plyn na černo a tak bych mohl pokračovat. Takže pokud tam budou jen ty xenony, budou vybroušené skla, pojede regulace a budou implantované čočky, tak by to snad mělo být v klidu. Na reglu to sjedou a bude to OK tak by jim to mohlo být jedno.  :D  
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Rýpu se v zapojení těch xenonů, ale elektricky je to prazvláštně zapojené. Nemáte někdo elektrické schéma na Galanta 93 ve čtyřkolce nebo je to snad stejné jako u ostatních? Díky moc.  :goofy:  
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
asi by se dalo najít v sekci Downloads. Co ti tam nejde?


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Už jsem to sosl, ale na těch H4 se mi podivně mění polarita napájení. Chtěl jsem tam dát diodu, ale kvůli polaritě a startovacímu proudu tam budu muset dát relé. Dálkové jsou jasné, ty budou spínat odklopení clonky.  :omg:  
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
jo tak H4 bylo jednoduchý, ale dost jsem zíral že u dálkovejch (H1) je tvrdý plus a mínus se ukostřuje.


Offline BAD

Citovat
Už jsem to sosl, ale na těch H4 se mi podivně mění polarita napájení. Chtěl jsem tam dát diodu, ale kvůli polaritě a startovacímu proudu tam budu muset dát relé. Dálkové jsou jasné, ty budou spínat odklopení clonky.  :omg:
dálkový +- zapneš na přepínání bi a klasický +- z Hč dáš na startér xenonů a je to neměli jsme s tim žádnej problém...
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
To vše vím, jsem elektrikář, ale jeden problém tam přece je. Když dám dálkové tak mi zhasnou potkávačky a to je ten problém. Je potřeba přes diody a relé spárovat potkávací a dálkové a jak jsi napsal připojit na pomocné dálkové magnet clony. Navíc se mi přehazuje polarita na tom konektoru H4. Na jednom pinu je třeba + a při přepnutí na dálkové je tam kostra. Budu dělat pokusy s tím relé.  :wacko:  
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
Nějak tě nechápu. Já si vzal + z konektoru H4, mínus jsem dla přímo na kostru a přepínání tlumený/dálkový z konektoru H1. Nepotřebuješ žádný diody, relátka atd


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
to dálkový si můžeš vzít taky z tý H4
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China