GalantWeb

Rezonator

Offline Ida

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 63
    • http://
chtel bych se zeptat: ma cenu davat misto katu rezonator.......je nejaka vyhoda ?? mam colta 90, 1.5 66kw


Offline Alik

hele kat vubec nevyndavej..ja ho vyndal dal sem misto nej trubku..a jede to uplne stejne.....a to jak vsude kecaj ze to prida treba 6% vykonu neni vubec pravda...!!!!!

http://sportovniautodoplnky.cz/store/goods...?strGoodsID=557  -_-  
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov


Offline Ida

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 63
    • http://
u rezonatoru je napsany,ze diky nemu je lepsi odvod spalin atd.tak to mam nechat tak,jak to asi je ??


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
já mám kat venku, pak je rezonátor a na konci laděná koncovka. (né Úplně čistá roura jako často bývá - je to mírně zatlumený) Auto jezdilo fakt dobře, bylo na dvoulitr celkem živý.


Offline Alik

stredni dil tlumice mam mam pruchozi....mas to taky tak begy??
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov


Offline marsec

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 26
To je dobry ze to tu zrovna resite :]
Mam podobnej problem, sel pryc kat i stredni tlumic, takze ted mam od vlnovce az ke koncovce jen rouru... na jizde je to znat, maximalka se zvedla asi o 15km/h, ale moc to rve. Jakym zpusobem neprijdu o to co motor dostal, ale zase zatlumim vyfuck tak, aby se s tim nechalo jezdit rychlejc i v noci ve meste? jak ovlivni zvuk rezonator?

 
'92 Mitsubishi Galant Dynamic 4
'91 Toyota Supra MKIII turbo


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
2 Alik: původně tam byl průchozí střední díl, jenže ten nic prakticky nezatlumí, takže tam teď mám náporovej, fakt je to znát  :cry:

rezonátror udělá takovej chraplavej zvuk, když je studenej motor a nastartuju tak to mívalo nádhernej chraplavo-rezonující pazvuk, ten ale během chviličky zmizel. Pak už to jen chrčí. Ale svý auto jsem vlastně pořádně neslyšel, protože auto a holka se nepůjčujou. ;)
ale prý mělo hezkej zvuk


Offline Alik

to mas pravdu ze auto a holka se nepucujou!!!a auto holce uz vubec ne.... :hehe: to para ve taky vubec nehcapu proc tam davaj stredni dil kterej je 100% pruch...... :confused:  
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
výfuck je celkem duchařina.  Nezapomeň že v něm není lineární proudění plynů, spíš jsou to tlakový vlny. Ten střední díl 100% průchozí není, po obvodu jsou díry a za nima je tlumící materiál. Takže ty tlakový vlny a díry v tom "průchozím" středním dílu přeci jenom navzájem něco dělaj.

když jseš takovej maniak přes muziku, skus si představit výfuk jako basreflex tubu. Když bude mít ta  "trubka" špatný průměr nebo délku taky ti ta bedna bude hrát naprd
« Poslední změna: 02.03.2006 - 17:23:08 od Begy »


Offline Alik

jo to je mi jasny..ze je tam nejaka vypln..!no to uz mas fuk.....stejne musim taky udelat muzice nejakou konkurenci.... :hehe: ale nechci aby to jen rvalo a nejelo...tak zatim  schanim nejaky info...
mam uz doma nerez trubku 50mm
 chtel bych to udelat: parohy-nejaky ladeny--kat--mozna rezonator--a na konci 100% pruchodak....ale nevim nevim!!
bojim se tam dat vetsi prumer.... :confused:
« Poslední změna: 02.03.2006 - 22:06:00 od Alik »
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov


Offline marsec

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 26
to alik: Ten original stredni dil neni tlumic, ale rezonator... ja udelal tu blbost ze jsem odstranil kat i ten rezonator a nahradil trubkou, mam jen original koncovej tlumic a je to des, docela tak neprijemne to rve, hlavne teda mezi 3-4tis otacek.
Ale rozdil je znat, hlavne teda v nizkejch otackach, kdy auto nepusobi tak line a pak az ve vysokejch, kdy jakoby znovu ozije, ve strednich to jen neprijemne rve :] Mozna to bylo tim ze ten kat byl uplne ucpanej...
No tak sem se byl ptat v jednom kramku, kde delaj vejfuky na motorky a potkal sem tam mechanika jednoho zavodniho tymu, kterej mi rekl ze tim co jsem udelal, jde do motoru hodne chuda smes a musel bych jeste upravovat smes v ECU...  Tak planuju co mi poradil: novej kat, ten stoji 4tisice, pak pruchozi rezonator a pruchozi koncovku, sportovni filtr a novej palivovej filtr...  

 
'92 Mitsubishi Galant Dynamic 4
'91 Toyota Supra MKIII turbo


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
jj uvažuju o tom, že ten tlumič co mě tam narvali půjde pryč a skusim tam dát ten "průchozí" to auto je fakt mrtvý


Offline Alik

:unsure: jo vejfuck to je veda
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov