GalantWeb

Palubní počítadlo

Drak · 619 · 161679

Offline LivArt


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Budík by nestačil ?


ne chci to česky a ne na baterky... když už něco chi tak jto vypadá tak jak má a né nějaká náhražky která by mi nevyhovovala a stejně bych to časem vyhodil z vokna....
A ted vážně ... už sem tady zkoušel pár pazmeku a to co chci je  toho asi nejlepší... nic na baterky ... a zřetelnej display....ty hodiny z mišky držej už 7 let a za tu dobe sem tady vystřídal takovej hodin na baterky až to nejni hezký...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Werewolf66



skoda ze nemas forda :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline LivArt


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Citace: Werewolf66 link=topic=2921.msg34542 msg34542 date=1320757186




skoda ze nemas forda :)



Máme fiestu ale tam to není.... ](-: ](-: ](-: ](-:



škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
nebo Opla



hele hele to je vonooooo....té dokonalý....... já to chcuuu....na kterým oplovi to je ..????
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline LivArt

tohle je z Astry G, jen teda ten displej je normálně tuším červenej, tohle je už úprava. Ještě tigra a corsa to má podobný:

Jinak myslím, že je to dokonce jen samostatný modul, ke kterýmu je jen napájení, takže při troše snahy by to šlo zapojit všude, ale to by věděli na nějakým opel fóru.
http://forum.cars.cz/opel-astra-g/viewtopic.php?f=14&t=2608
http://www.opelastra.cz/technika/opel_displej.pdf
« Poslední změna: 08.11.2011 - 18:38:21 od LivArt »


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
tohle je z Astry G, jen teda ten displej je normálně tuším červenej, tohle je už úprava. Ještě tigra a corsa to má podobný:

Jinak myslím, že je to dokonce jen samostatný modul, ke kterýmu je jen napájení, takže při troše snahy by to šlo zapojit všude, ale to by věděli na nějakým opel fóru.
http://forum.cars.cz/opel-astra-g/viewtopic.php?f=14&t=2608
http://www.opelastra.cz/technika/opel_displej.pdf



to oranžévý nic moc ale to modrý z jakýho to je....??? ten je klášnéééj.... :P ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline LivArt


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Astra G, je tam taky jiný podsvícení, jinak ten displej je barevně stejnej jako v Tigře.
http://forum.cars.cz/opel-astra-g/viewtopic.php?f=14&t=162&hilit=zm%C4%9Bna+podsv%C3%ADcen%C3%AD+interi%C3%A9ru&start=30



 no budu se po tom pídit a kdyby jste vo to někdo zakop dejte vědět ....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline morfes

Tak zítra se na to chystám :-) ale mám dotaz. Chci tedy také použít originál tlačítka, ze kterých ale vedou 4 dráty do displeje hodin. No co s tím tedy? Respektive, který a kam?
Návod budu studovat až zítra!
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Drak

Original draty odpajet a na desku tlacitek pripajet misto toho kabel vedouci ke kontaktum. Je to zem plus tri tlacitka a na desce jsou kontakty prohozeny a nejdou poporade.


Odesláno z mého HTC Desire pomocí Tapatalk
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline morfes

Tak jsem nakonec připájel ty tlačítka, co k tomu byly...tedy byl to boj asi na 4 hodiny napasovat displej + tlačítka tak, aby se dala normálně mačkat. No ale po té, co to zasadím do palubky, tak se to celý "smrskne" a levé tlačítko nejde zmáčknout :evil: to budu muset ještě poladit...

Teď už mi zbývá pouze spojit vše k řídící jednotce auta. Všechny důležitý kabely (tzn. pro mě rychlost, spotřeba dlouhodobá; spotřeba aktuální) vedou z/do řídící jednotky? Čidla teplot vůbec nezapojuji.
Ještě jsem teda nevymyslel, jak se napojit na kabely ŘJ...asi to budu muset dát nějakému autoelektrikáři, ať mi pospojuje kabely...
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Drak

jsou to jen dva kabely k prvním vstřiku a k impulzum od čidla rychlosti. stačí je napojit "zlodějkama" hned za konektorem jednotky motoru. Pak jen nastavit počítadlo a je hotovo
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline morfes

Jasně, z toho manuálu jsem vydedukoval, že vlastně víc jak 2 kabely to nebudou...

Abych v tom měl tedy jasno: kabely napojím k těm (pomocí "zlodějek"), co vedou do řídící jednotky? Hrabu se v manuálu od auta a nemůžu najít, který kam vedou do jednotky - nemáš to schéma někde prosím? Abych věděl po čem jít.

Ještě co je to ten technický pojem "zlodějky"?  :D  ](-:
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy




Offline morfes

Ty brďo chlapi oboum díky! To bude výživné počteníčko...všechno jsem si postahoval. No ale že bych z toho byl chytrý ](-: našel jsem tam spoustu zajímavých věcí, které jistě pomůžou, ale co je co v ŘJ nějak ne a ne najít :-(

EDIT: potřeboval bych přesně to, co má pepe na straně 4 tohodle téma.

HEURÉKA!
Tady je schéma ECU pro 6A1 v aj.
Pro mé potřeby bude tedy stačit napojit se na drát vedoucí do "zdířky" č. 21 - fuel pump relay, a do č. 80 - vehicle speed sensor? Nebo jsem úplně mimo? :)
« Poslední změna: 26.12.2011 - 23:48:38 od morfes »
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Drak

Na pin 1 kabel snimajici delku vstriku a na 80 kabel od snimace rychlosti auta.

Odesláno z mého HTC Desire pomocí Tapatalk
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)