GalantWeb

Kotouče ATM

Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Zdravím, chci se zeptat jestli už někdo vyzkoušel vrtané kotouče ATM. Sehnal jsem je na Mitsubishiclub na předek za 2500,-. Jsou to 256mm vrtané. Osobně sem zastánce, že na brzdách a gumách se šetřit nemá, ale v servisu mi je doporučili a na netu na ně je taky samá chvála. Prý jsou to dvorní výrobce Brembo, což už se mi věřit nechce. Takže jenom otázka. Měl jste jě někdo a jak fungovali? A s jakýma deskma? Díky :)


Offline Pepe

Výrobce FERODO , zkusil bych desky Premium nebo Target  od FERODO.  Jinak nevim , neznám , dost je používá SKODA.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

Tak FERORO jsou dost tvrdy desky, aby ti nesezrali kotouc :)...
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Jo co sem koukal tak doporučujou nejvíc Ferodo a Texar. Jde mi hlavně o ty kotouče  :mellow: Ty co tam mám jsou už jednou stočený a stejně se zkroutili, kdo ví co to je za značku  :D Dávám do kupy komplet brzy tak bych rád aby to něco vydrželo. Jinak díky Pepe za ty třmeny, přehodil jsem a už je po problémech  :mellow:


Offline Pepe

O.K.  :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline maxx2

ja sa tiež pomaly začínam pozerat po nových kotučoch pretože ich už mam raz stocene a už znova začinaju vibrovať, a ked už nove tak už poškulujem po vrtaných, zatial mam ponuku na zimmermann,ale na siel som na ebayi toto
http://www.ebay.co.uk/itm/FRONT-DRILLED-BRAKE-DISCS-MINTEX-PADS-GALANT-MK6-ESTATE-2-4-GDI-99-00-/400279279052?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5d328115cc len ma trosku znervozunuje stredova diera.moj ma tusim 67,1 a v odkaze pišu 69 a terazneviem či je to len omyl,alebo existovali aj kotuče s takýmito stredovými otvormi. ak mieto niekto skusenost,kludne napiste.
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline Drak

neexistovaly, nejspíš je to chyba u čínského výrobce nebo překlep v katalogu :) Jen proč vrtaný?
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline maxx2

takže made in china je ten mintex? no super to radsej tie zimmerman. vrtane z hladiska toho,že kotuče takehoto priemeru na vahu galanta sa mi zdaju male a maju tendenciu sa prehrievat a deformovať,myslim,že vrtane budu mat lepsi odvod tepla a nebudu sa tak hriat,takže ostanu dlšie rovne a nebudem citit chvenie volantu v rukach. či ty vrtane neodporučaš?
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline Drak

mitex, blueprint apd jsou něco jako u nas starline.

ohledně vrtaných kotoučů pro normální silniční použití je to tak, že to žádný přínos nemá, spíš naopak se děrováním zmenší pevnost kotouče a vlivem teplotní roztažnosti a chladnutí dochází k praskání materiálu. Drážky nebo otvory se používají pro odvod plynů a otěru při brždění "nadoraz" kdy ti kotouče "svítí" a z desek se odpařuje obložení.
Další věci je, že těma dírama se zmenší styčná plocha mezi destičkou a diskem. To je jako bys použil menší rozměr a ještě dobrovolně.





Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline maxx2

takže hovoriš vrtane radsej na galanta nie,alebo keby som chcel vrtane tak,akeho vyrobcu by si odporučal,alebo na to zabudnuť a kupit nieco obycajne a overene?
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline Drak

když už vrtaný, tak ATE nebo brembo, kde už jsou ty vnitřní žebra navrhnutý tak, aby se nepotkaly s vrtákem při vyrobě děr. Ty levnější jsou většinou klasický chlazený kotouč, do kterého vyvrtají díry a případně vyfrezujou drážky a někdy se trefí i do žeber vnitřního chlazení.

jinak zničit takto jde každý kotouč, který se přetěžuje a nebo třeba prudce brzdíš a pak vlítneš do kaluže a kolo prudce ochladíš.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline maxx2

len teraz je tu otazka kolko taka paráda typu ATE alebo BREMBO vyjde. je to sice pekne mat vrtane kotuce,ale či to sotji za tie prachy to je otazka. v kelly u nas maju ATE 24mm aj 26mm hrube a tie hrubsie su dokonca lacnejsie,len tie ceny 91€ a 88€ za kus ... no neviem a to sú podla všekeho obycajne nevrtane podla obrazku.
« Poslední změna: 15.02.2013 - 23:59:08 od maxx2 »
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline Drak

tak rychle jsem prohledal co by se dalo koupit. A našel jsem jen zimmermany asi za 3tis/kotouč a pak EBC http://www.brakes4u.co.uk/itemdetail.asp?catID=16958
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline maxx2

Fuha 220 € za 2 kotuce to je dost. Mam moznost zimmermanny za pekny peniaz. Tak teraz neviem ci ich zobrat,alebo radsej obycajne nejake nevrtane.ty co hovoris na tie zimmermanny?
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline Drak

Osobní zkušenost s nimi nemám, Když se mi zkroutily původní kotouče, tak jsem je vyměnil za EBC včetně destiček a zatím 5 let bez problému. Jestli je máš za dobrou cenu, tak bych je vzal a k nim destičky, které je nesežerou. Nejvhodnější budou od ATE PowerPad.
Zkroutit jde jakýkoliv kotouč když se přehřeje. některý dřív, některý později. je to o řidiči :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline maxx2

Ked som kupoval galanta a zhanal si informacie,tak mi bolo povedane ze kotuce su jeho slabinou a presne ako hovoris, skrutia sa vsetky skor ci neskor zalezi na vodicovi a style jazdy kedy sa tak stane. Asi teda pojdem do tych zimmermannov aspon to bude ladit k tym lestenym 18" na leto  :angel: dakujem za pomoc draku.
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline Pepe

Slabostí Galanta jsou jeho majitelé a řidiči , ne brzdové kotouče . Mám třetího Galanta  a na žádném z nich jsem neměnil kotouče z důvodu zkroucení . Jaké stáčení na soustruhu . ](-: Nový kotouč má 24 m a minimální toušťka k výměně je 22,4 mm , takže jký šofér takové brzdy . :angel:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline maxx2

Ty si mi pekne nadelil. Ale ja sa mu praveze snazim dat len to najlepsie,co je v mojich moznostiach a za volantom sa ku nemu spravam ako clovek,nie ako utrhnuty z retaze. Kazdopadne moje kotuce uz maju svoje odbrzdene a potrebujem nove.  :roll:
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline Pepe

A v jakém průměru  ??? 256 nebo 276 ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline maxx2

Ja potrebujem 276 mm dvojpiestik.
Mitsubishi Galant 2,4 GDI