GalantWeb

Palubní počítadlo

Drak · 619 · 161128

Offline Drak

Bude nová věc do auta. Až dorazí, tak se bude muset naladit, ale to by neměl být problém.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline morfes

to je slušný...přímo do Galant/VR-4 na míru nebo je to nějaký universál? Co to umí? :)
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Drak

je to univerzální a umí to základní věci, jako je :

    rychlost vozidla (km / h nebo mph)
    v reálném čase, spotřeba paliva (l / h, a l/100km nebo GPH a mpg),
    průměrná spotřeba paliva (l/100km nebo mpg),
    vzdálenost,
    množství paliva v nádrži,
    Odhad vzdálenosti tankování,
    nezávislý denní / cestovní čítač (cestovní čas, průměrnou rychlost, maximální rychlost, vzdálenost a průměrná spotřeba pohonných hmot),
    plnou podporu pro auta s LPG systémem (nezávisle na spotřebu a měření vzdálenosti),
    Datum a čas,
    měření teploty (vnitřní a vnější),
    uživatel teploty - analogové čidlo teploty - (typické teplotní čidlo chladicí kapaliny lze našroubovat do válců motoru, hlavy válců a olejové vany),
    automatické měření zrychlení s uživatelsky definovanými rozsahu (např. 0-60 mph, 60-120 km / h, atd.),

    možnost připojit až dva analogové senzory (max 0-5V) a kreslit jejich signálu na displeji (osciloskop), např. lambda sondy, širokopásmové O2 senzor, senzor tlaku, TPS atd.

    podpora pro širokopásmové regulátor kyslíkové sondy (0-5V, možnost kalibrace U (AFR) lineární funkce) - AFR měření,

    Podpora pro vakuové / tlakové čidlo (0-5V, možnost kalibrace U (bar) lineární funkce) - bar nebo PSI jednotek,
    Informace o stavu ventilátoru (zapnuto / vypnuto),
    světlomety připomenutí,
    Baterie měření napětí,
    nastavení jasu LCD,
    kontrola / služby připomenutí,
   servisní prohlídky,

    Teplota alert (zvukové výstražné bzučák) - pokud teplota z analogového čidla (např. teplotu chladící kapaliny, teplota oleje atd.), je vysoká (uživatel vlastní nastavení úrovně je možné),

    další uživatel obrazovky - plně přizpůsobitelné,

    možnost povolit / zakázat všechny obrazovky,

    možnost změnit jednotky (metrické / imperiální),

    možnost změnit typ písma,

    uživatel vlastní uvítací obrazovka nastavení je také možné,

    komunikace s PC pomocí USB rozhraní (PC aplikace pracující v systému Windows XP, Vista, 7) - možnost měnit všechna nastavení pomocí PC.

to je asi tak všechno co by to mělo umět.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline LivArt

to je evoscan? nechceš sem nasypat nějakej odkaz..?


Offline Drak

to je evoscan? nechceš sem nasypat nějakej odkaz..?


není to evoscan , našel jsem to uplnou náhodou když jsem hledal převodníky na OBD2 u sousedů v polsku

http://www.telwis.pl/universal-trip-computer-utcomp-p-119.html?osCsid=3c933c31e362543ed6a686ce3b6dbf40

čekám až mi to pošta donese.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline morfes

no tak to jsem zvědavý co z toho vyleze :)
to by se mi taky líbilo! Nechceš sem pak trochu sepsat, jak se ti to povedlo namontovat?
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Drak

hodiny mam jedny navíc, tak to nich říznu. V pondělí by to mohlo být doma a pak sem budu dávat průběžně informace jak to jde nebo nejde.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
je to univerzální a umí to základní věci, jako je :

    rychlost vozidla (km / h nebo mph)
    v reálném čase, spotřeba paliva (l / h, a l/100km nebo GPH a mpg),
    průměrná spotřeba paliva (l/100km nebo mpg),
    vzdálenost,
    množství paliva v nádrži,
    Odhad vzdálenosti tankování,
    nezávislý denní / cestovní čítač (cestovní čas, průměrnou rychlost, maximální rychlost, vzdálenost a průměrná spotřeba pohonných hmot),
    plnou podporu pro auta s LPG systémem (nezávisle na spotřebu a měření vzdálenosti),
    Datum a čas,
    měření teploty (vnitřní a vnější),
    uživatel teploty - analogové čidlo teploty - (typické teplotní čidlo chladicí kapaliny lze našroubovat do válců motoru, hlavy válců a olejové vany),
    automatické měření zrychlení s uživatelsky definovanými rozsahu (např. 0-60 mph, 60-120 km / h, atd.),

    možnost připojit až dva analogové senzory (max 0-5V) a kreslit jejich signálu na displeji (osciloskop), např. lambda sondy, širokopásmové O2 senzor, senzor tlaku, TPS atd.

    podpora pro širokopásmové regulátor kyslíkové sondy (0-5V, možnost kalibrace U (AFR) lineární funkce) - AFR měření,

    Podpora pro vakuové / tlakové čidlo (0-5V, možnost kalibrace U (bar) lineární funkce) - bar nebo PSI jednotek,
    Informace o stavu ventilátoru (zapnuto / vypnuto),
    světlomety připomenutí,
    Baterie měření napětí,
    nastavení jasu LCD,
    kontrola / služby připomenutí,
   servisní prohlídky,

    Teplota alert (zvukové výstražné bzučák) - pokud teplota z analogového čidla (např. teplotu chladící kapaliny, teplota oleje atd.), je vysoká (uživatel vlastní nastavení úrovně je možné),

    další uživatel obrazovky - plně přizpůsobitelné,

    možnost povolit / zakázat všechny obrazovky,

    možnost změnit jednotky (metrické / imperiální),

    možnost změnit typ písma,

    uživatel vlastní uvítací obrazovka nastavení je také možné,

    komunikace s PC pomocí USB rozhraní (PC aplikace pracující v systému Windows XP, Vista, 7) - možnost měnit všechna nastavení pomocí PC.

to je asi tak všechno co by to mělo umět.

 hele hele to by mě taky zajímalo.... mít tam jeden display navíc.... umí to jeepinku...? asi ne co,...???
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline LivArt

na webu píšou, že každý auto s elektronickým vstřikováním... takže jestli v tom polo-tanku nemáš karbec, tak proč ne :mellow:


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
na webu píšou, že každý auto s elektronickým vstřikováním... takže jestli v tom polo-tanku nemáš karbec, tak proč ne :mellow:

tak teď už by mě zajímalo kdo mi to naladí a nějakou cenofku...   ](-:  kdyby sem někdo hodil... pochopitelně práci zaplatím....trochu mě s tím někdo v rychlosti obeznamte sem línej to číst celé... prsím pěkně ... smutně koukám.... :angel:
jakej polotank ... to je snad humeer a ne jeepinka a nebo zvukem bylo WJ V8 ale tohle medvídě co si jen tak přede....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Drak

ty to maš na naftu a to nevím jak to naladit
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
ty to maš na naftu a to nevím jak to naladit

tak neřešme naftu páč už tam jedno počítadlo mám dosjez kolik toho mám jak dalekodojedu kam dojedu na kolik kolik mi to spapalo kolik to papá... atd... ale zajímalo by mě to ostatní....
 ](-: ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Werewolf66

A sakra...ja si to vobednam taky :)...kurna jak me svedej prsty ](-: :mellow:

Drak: jak to maj s placenim, prevod,paypal bo nejakej jinej platebni nesmysl?
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
málo infa... ale vono to tady někde bude jen sme líný to najít.... :-D :-D ](-: ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Drak

paypalem

když nepotřebuješ spotřeby atd, tak to bude fungovat na teplotu, nějaký počítadlo ujetých km a pak si tam můžeš připojit dvě různá čidla buď na tlak a nebo teplotu
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
paypalem

když nepotřebuješ spotřeby atd, tak to bude fungovat na teplotu, nějaký počítadlo ujetých km a pak si tam můžeš připojit dvě různá čidla buď na tlak a nebo teplotu

teď sem se o tom bavil s kolegou co má taky jeepa a říkal že mi dá display s napojením na pc a tam je prej takovejch možností a nastavení až mě z toho bude hlava bolet a i logem Jeep tak už zase nic ... no.... ](-:

zeptám se spíš jinak umíte někdo samostatný datum na display...? něco ve velikosti jako jsou hodiny v kapličce potřeboval bych datum den a rok... třeba i zbastlit ale v digi podobě.... :roll:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Werewolf66

paypalem

když nepotřebuješ spotřeby atd, tak to bude fungovat na teplotu, nějaký počítadlo ujetých km a pak si tam můžeš připojit dvě různá čidla buď na tlak a nebo teplotu

tak draku, priprav se ze te budu votravovat o rady :D....uz to mam taky objednany  :mellow:
« Poslední změna: 09.09.2011 - 22:43:55 od Werewolf66 »
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline jorgin

Je to bomba,jen to zapojení bude asi vyšší dívčí  :o trochu jsem to studoval a aby to fungovalo musi se to napojit na spoustu komponent a čidel, ale nemá to chybu...taky bych do toho šel...možná ten program umí i česky, když to zvládá polštinu nebo alespoň německy  :angry: ...jen nechápu, jak je možné, že to umí počítat i průměrnou spotřebu, dojezd a podobné věci...dokonce i ta montáž do těch hodin je pěkná vychytávka, originál je tam takové fialové sklíčko a za ním display, tak se to tam asi bude muset nějak implantovat...koukám, že display použili ten poslední tmavý, ostatní by asi moc barevně neladily...


Offline Werewolf66

to nebude tak horky, co potrebujes je napojit se na vstriky a na rychlomer....zbytek jsou serepeticky na vic (uzitecny ale navic ;) )
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline jorgin

Zase takovej optimista s jednoduchostí montáže bych nebyl :-)...já osobně to vidím na nějakého autoelektrikáře...navíc např já tam mám LPG a s tím to maká taky, ale musí se to také nějak propojit....ale asi do toho taky půjdu....