GalantWeb

Rozborka a přestavba

Offline Jindřišák

Přikladám to foto, kdyby někdo v budoucnu potřeboval, tak pro inspiraci. Jinak tu strunu zkusím, dobrej napad :)
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Jindřišák

Menši dotaz. Dnes jsem rozdělal komplet palubku a potřebuju si vytáhnout celou klimu. Mam zatím venku jen vnější okruh (trubky, chladič, kompresor) a z vnitřního tu bednu ve které je asi ten vyparník a naky čidla + mam schovany tlačítko. chci ještě vědět, co mi chybí. Vim že to ma mít nějakou jednotku, ta bude asi uplně ta dole pravo. Co dal?
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Drak

a taháš ven automatickou nebo manualní klimatizaci?
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Jindřišák

Manuální
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Drak

ma to navíc ovládání na vrtule sahary, pak jednotku na ovládání kompresoru a teplotní čidlo. Ta jednotka je na leve straně u motoru ventilatoru.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Nevíte kde sehnat samotnej drát na odřezání skla? A případně jeho cenu?
                                 struna už asi nefrčí, koukal jsem na nástroje od    http://www.uni-max.cz/


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
struna už nefrčela před 8lety. To sem eště dělal mechanika -_-
Radouš


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
a měníš snad okno každej měsíc že potřebuješ spešl vercaik?
Radouš


Offline Jindřišák

Tak draku, sahary mam venku komplet cely, nejakou jednotku jsem vytáhl z interieru je na ní myslím napsany auto comp cosi, takže co mi chybí?:-( Motor jsem vytáhl celej  s kompresorem, takže čidlo teploty by mělo byt na něm?

Jinak se strunou je to naprd. Dneska jsem zkusil tu od kytary, šlo to pěkně, ale po chvíli ruply, zkroutili se a pak byl konec. Asi ty skla vemu palicí, co mi zbejvá :(
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
ne, neměním, ale už vím, co na to funguje a shánět se po někom, kdo by mu to mohl pujčit.


Offline johny11

Tak draku, sahary mam venku komplet cely, nejakou jednotku jsem vytáhl z interieru je na ní myslím napsany auto comp cosi, takže co mi chybí?:-( Motor jsem vytáhl celej  s kompresorem, takže čidlo teploty by mělo byt na něm?

Jinak se strunou je to naprd. Dneska jsem zkusil tu od kytary, šlo to pěkně, ale po chvíli ruply, zkroutili se a pak byl konec. Asi ty skla vemu palicí, co mi zbejvá :(
Mas jeste nejakou  tu strunu od kytary?Asi se tim trenim dost ohraly,proto praskly,zkus je pri rezani chladit jarovou vodou,bude to chladit a i klouzat.


Offline Jindřišák

Radši sem dam obrázky s tou klimou, at vim. Vytáhl jsem komplet to co je na obrázku 1, 2 nevím vůbec co je, z 3 tu jednotku z číslem 87147, 4 komplet, 5 nevím proč sou ty vetráky tři, vytáhl jsem jen dva. Chybí mi ještě něco? doufám, že ty zbyly dvě krabice co tam byli nepotřebuji, protože už sou v kontejneru a musel bych pro ně honem zajet (jedna jak je v ní topení a druha jak je v ni větřák)
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Drak

87147 je jednotka klimatizace...přesně je to na řízení kompresoru.  tu potřebuješ. vrtule jsou u sahary jen dvě. Na obrazku jsou tři varianty podle toho, kam konkrétní auto bylo určeno ( klimatické podmínky) pak potřebuješ ještě selenoid a hadičky do klapky, ty jsou na 3 obrázku.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Jindřišák

Kurna, ale ty tam asi nemám, vypadá to jak relátka od EGR ventilu a to ovládání odvětrání nadrže. Je možný, že to je někde na motoru a nevšim sem si toho?
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Drak

no je možný, že už zvyšování volnoběhu nemáš podtlakově ale postara se o to jednotka. Tyhle schemata jsou univerzalní pro všechny provedení a přesnější to je, když do CAPSu zadas vin :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Jindřišák

no je možný, že už zvyšování volnoběhu nemáš podtlakově ale postara se o to jednotka. Tyhle schemata jsou univerzalní pro všechny provedení a přesnější to je, když do CAPSu zadas vin :)
Je to podle VINka auta, ze kteryho to tahám. :( Ja nevím no, tak snad to bude dobry, nebo to z tama někdo vykuchal a budu to pak muset shánět.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Jindřišák

Tak galošek je ve šrotu. Vosrali mě, ale co už.. Psal jsem maila, přímo šef slibil papír o likvidaci + 1kč/kg, pak sem tam ještě volal, řekli papír + 3kč/kg, pučím vozík, dotlačím to tam a řeknou papír nebo prachy, jestli to neberete tak vypadnětě a nezaclánějte :-/ Tak sem to tam nakonec nechal. Jen mě mrzí, že jsem si s tím dal takovou práci, aby to bylo jen čisté železo a žádný ten plastík nebo sklo. Ted se pomaličku soustředím na GO motoru, takže pak uvítam nějaké ty rady :) Nejdříve ho asi rozdělám, at zjistím co a jak. Ale vidím to určitě na přetěsnění hlavy, náplně, rozvody, zapalovací soustavu, spojku a možná nějaký ten nátěr, to ještě zvážím. Origo olej do převodovky byl asi červenej co? Z té převodovky sem vypustil žlutej a ted nevím, kterou tam mam dát, s jednou sem ujel jen pár km, ale řadila slušně, ta moja zlobí, hlavně v zimě :mad:
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Howler

čau, valí se mi doma motor ještě po přestavbě. Je to stejny co máš 4G93 (93kw) s převodovkou. Motor má 1000km po přebroušení hlavy a výměně těsnění, dále rozvody + pumpa taktež 1000km, olej také. Nikde neteče!! Jen asi spojka bude chtit začas vyměnit, ale ja jsem s ni vklidu jezdil. Motor nechám za 4tis, to maš cenu jen blbých rozvodů. \Motor jede jako pila, bezproblémový a dalších 10tis km před sebou(výměna oleje)


Offline Jindřišák

No já už mám některé díly nakoupeny na tu svoji 85kw. S rozvody asi váham, mam na svym po 10 tis. tak bych je jen přehodil, jestli to není moc velka prasarna. Přinejhorším dám druhej řemen. Ale zvážím to. Možná kdybych si to tenkrát spočítal, tak bych nemusel zbytečně likvidovat auto a rovnou koupil jen motor. :-( Ale zas sou aspon díle.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.