GalantWeb

nestartuje a nesviti kontrolky

Offline andykane

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 6
prosim potrebuju poradit mam galanta 93 dnes my nesla spojka a kdyz jsem kouknul tak tam nebyla zadna kapalina.tak sem ji dolil a spojka uz zabira,ale nejdou my kontrolky a nemuzu nastartovat.pojistky jsou ok baterka taky jinak vsechno funguje.nevite nekdo cim by to mohlo byt?nebo to ma nejakou souvislost s tou spojkou?poradte
!!diky moc


Kamenožrout

  • Host
Se spojkou to nespojuj,tam zádrhel není.
Máš tam imobylizér? Pokud ano tak je závada v něm, pokud ne tak bud je v čoudu nejaký relátko a nebo to nejhorší řídící jednotka.
Jedině skusit ty relátka,škoda že nepíšeš přesně co to dělá.
Jinak ted akorád jedu pryč tak ti už moc neporadim  :(
Ale je scela evidentní že ti tam nejde štáva.


Offline andykane

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 6
no co to dela otocim klickem a kotrolky co se normalne rozsviti(olej,dobijeni) tak ted ne a kdyz zkusim nastartovat tak se jenom protaci starter,ale nechytne to.ta spojka i kdyz jsem ji dolil tak jde porad hodne zlehka a to jsem ji zkousel naslapat.imobilizer mam


Kamenožrout

  • Host
Ještě mě v rychlosti napadla spínací skřínka !
Tam taky múže bejt ten problém,jinak i kdyby se dostala ta brzovka kam nemá tak to nic neskratuje,krom toho ta trubyčka vede od všeho dost daleko a kdyby si měl v háji br.válec tak máš akoráde pocintanej koberec.


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
kontrolky mazání, dobíjení, otevření dveří svítí nezávisle na řídící jednotce. Funguje ti kontrolka otevřených dveří?


Kamenožrout

  • Host
Spojku nenašlapeš,múžeš jí jen odvzdušnit.
Pokud jde z lehka tak bud tam máš pořád vzduch a nebo ho od někud nacucne,tak že prohlídnout vše od pedálu spojky až k prasátku.
Ten imobylizér múže bejt příčina a taky nemusí,skontroluj zapalovací cívku jesli hází jiskry,potom palivové čerpadlo,ale tobude problém to si musíš poradit sám ještě sem to nikdy neskoušel.
No a potom Relátka hlavně ty u nohou spolujezdce,je to vlastně jedno velký a sou vněm dvě.


Offline andykane

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 6
jasne na imobolizer se podivam i na ty relatka,taky my nefunguje central,ale ten my uz nesel driv.kdyz otocim klicem tak se odemknou jenom ty dvere co odemykam.jako by tam zadnej central vubec nebyl.nema to taky nejakou spojitost stim imobilizerem?central je original a alarm byl pozdejs pridanej.kontrolka u dveri my sviti normalne nesviti jenom baterka,olej a taky se nerosviti check engine kdyz otocim klickem.zkusil jsem na par minut odpojit baterku pak otocit klickem a kontrolky se rozsvitili,ale kdyz jsem zkusil nastartovat tak zase zhasli a uz nesli rosvitit.kdyz jsem pak zkusil baterku vypojit na ctvrt hodiny tak vubec nic ani to nebliklo,ale auto my jednou skublo kdyz jsem zkusil nastartovat.pak uz nic.
« Poslední změna: 16.09.2007 - 13:34:29 od andykane »


Kamenožrout

  • Host
Tak jak to tak čtu,tak máš jedno překvápko za druhym  -_-
Chtělo by to asi celkovou prohlídku !
Jinak když rozebereš dveře u řidiče a jukneš na zámek tak je na něm nastrčenej bílej kus plastu,taková jako koncovka ze který vedou dráty myslim že asi 3,podle mě bude spadlá záleží na tom jak moc mlátíš dveřma  :'( to je ten centrál.
Jinak to startování je docela mazec,podle toho co píšeš.  :worried:
Už opravdu netušim kam šáhnout,Ale pokud neproskoumáš to co sem ti psal tak se zatím není čeho chytit. Jinak jakej máš Imobylizér ? Standartní co už tam je od výroby a nebo nějakej kupovanej dodatečně ?  :o
Asi ti zatim akorád poradim se všim pořádně vrtět,hlavně s klíčkem v zapalování,a sledovat přístrojovku "teda koukat na kontrolky."
Jinak by mě docela zajímalo,kdy naposled to auto jelo ?




Offline andykane

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 6
ten imobilizer ten tam tam uz nejspis uz byl,ale original to nebude.Jeste tenhle patek jsem s tim pohode jezdil a zadny problemy to nedelalo.vzdycky jsem nastartoval v pohode i spojka sla a pak najednou v sobotu rano zacala blbnout ujel jsem tak 300 metru a chciplo my a od ty doby to uz nejde.budu to muset vzit nekam na tu diagnostiku.tak zejtra obvolam par autoelektrikaru a uvidim.


Kamenožrout

  • Host
Co na to říct, :o
300 metrú může bejt jakákoliv závada,Pokud by odašla cívka,čerpadlo tak stejně by pořád svítila přístrojovka. A imobylizér by to auto teoreticky zastavit mohl,je v něm relátko a pokud schoří tak odskočí a vše se vypne a už to nenahodíš a ani přístrojovka si ani neblikne.


Offline Drak

Jestli se ti nerosvítěj kontrolky a nejde ani nic jinýho, tak bud odešla velká pojistka u baterky a nebo se přerušil přívod k pojistkám pod přístrojovkou. A jestli ti nejde proud nikam, tak ani diagnostika nepomůže, protože se s autem nespojí
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline andykane

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 6
nejdou akorat kontrolky ukazatele dobijeni a oleje,taky check engine. jinak vsechno co je na elektriku funguje i kontrolka otevrenych dveri.starter se jenom protaci,ale nenahodi to.kdyz jsem nechtene otocil klickem s rychlosti a bez spojky tak auto sebou skublo.imobilizer to neni ten je v poradku.takze jeste zkusim ty relatka.


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
hmm zrovna dobíjení a olej nemá nic společnýho s elektronikou. Tyhle kontrolky musí fungovat snad vždycky.
Je divný že ti zase fungují jiný věci


Kamenožrout

  • Host
Asi bych pořádně prohlídnul tu zapalovací skřínku,+ relátka !


Offline mecak

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 37
ahoj
já bych to viděl na jednu z těch velkých pojistek, na HYUNDAI H1 mi to udělalo uplně stejný problém a po výměne pojistky bylo vše ok
Galant 1,8i 1995


Offline estimator

no ako si to vyriesil mam tiez podobny problem.. zacalo to tak ze mi vrela voda a problematicky to startovalo... (vymenil som bateriu aj termostat) ale uz to nenastartovalo....(nestartovalo to ani pred vymenou len som si myslel ze to bude bateriou......)

pojistky su dobre teda tie v interiery aj pod kapotou (ale neviem ake velke poistky tu spominate?)
kontrolky svietia vsetko vyzera ok ani kontrolka check engine nesvieti vsetko priprvene na start ale motor nenaskoci.... kamos mi to premeraval cerpadlo benzinu ok len vstreky nemaju prud...
ale zavadu som nenasiel nemate niekto foto kde je riadiaca jednotka? dostanem sa k nej aj bez zdvihnutia auta? 

inak brzdovka znacne klesla aj mne dufam ze to nema suvis.....


Offline Drak

jednotka je ve středovém tunelu skovana za radiem a popelníkem. Odšroubuj boční plasty u nohou řidiče a spolujezdce a dostaneš se k ní
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Drak

kontrolka jednotky by se měla po otočení klíčků rozsvítit a po cca 10s zhasnout
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline estimator

no ved to sa rozsvieti a zhasne cize jednotka by mala byt v poriadku? ak zhasne?
citam ze viacero ludi tu malo s tym problem ale okrem prechlastania motora som vysledok nenasiel..... vlastne este jeden tu menil prehnity kabel mozno aj ja mam taky problem.....

netusim ale uz od piatka nejazdim a som z toho v strese....

ako zistim ci je to prechlastane?


Offline Drak

vyšroubuješ svičky a jestli budou mokrý od benzínu, tak je to uchlastaný. Pak stačí jen vysušit a vyvětrat
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)