GalantWeb

Podsvícení

Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Zdravím, dělal někdo z vás podsvětlení palubovky na LED diody? Chci se do toho taky pustit ale nevim jaký ledky tam mám dát čirý? supersvítivý? 3mm? 5mm? A ještě něco dá se předělat design budíků? Jestli jo tak jsou někde k sehnání šablony? Díkes
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
tak na podsvívení LEDkama zapomeň. Ledky jsou směrové světlo a na palubovce ti udělají v místě jen svělté kolečko.


Offline Drak

No hlavně u Galanta 88-92 jsou buiky natištěné na zalenem plastu, tak zmena barvy třeba na oranžovou dobře nepujde. Budíky podsvětlují 4 velké(cca 8mm průměr) 2W žárovky a 2 2W žárovky do palubek.

Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
A poslal by si mi ty šablony, třeba kámoš si je dělal na favorita, ale mě taky potom napadlo že světlo prochází jen čistě přes ty číslice takže kdybych to překryl papírem s potiskem tak by to taky nemuselo prosvítit ne?
« Poslední změna: 16.10.2005 - 19:02:39 od Benytrans »
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Citovat
tak na podsvívení LEDkama zapomeň. Ledky jsou směrové světlo a na palubovce ti udělají v místě jen svělté kolečko.
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
3mm modrý a žlutý. Musíš k nim dopájet ještě cca 700ohmů-1kohm odpor. U mýho se musela ta ledka s odporem vejít do cca 4x3mm místa. Takže opravdu zážitek, pak je musíš ještě večer v těch tlačítkách natočit tak, aby svítily všechny stejně. To je taky zábava.....
ale nevim jak to vypadá u toho tvýho modelu, já mám ten novější kulatej


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
A nejsou čirý předpokládám... A necháváš tam tu původní objímku nebo ji dáš pryč a pájíš to rovnou na kabely?
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Já jsem si dělal modré podsvícení palubovky a všeho. Byla to fakt drbačka. Na každý budík padlo 10 ks LED, ale bylo potřeba udělat nové plexi a do něho zapustit ty ledky. Udělal jsem ho z 4mm a dal trojky ledky. Navíc jsem dal pod střed ručičky jednu červenou SMD LED a přilepil vteřiňákem. Je tam ale asi jen 3 mm místa. Při této činnosti je potřeba i shodit ručičky a potom samo zkalibrovat tachometr a ostatní budíky.  :hehe: Tak takto jsem to měl.
Nyní jsem sehnal super LED, které jsem přilepil tavnou pistolí asi 3cm pod plexi a to svítí stejně rovnoměrně a stačí pouze 4 ks. Jen odpor se tam dává 470 ohmů. Regulaci teď mám na 1/3 jinak by mi to v noci vypálilo oči.  :hehe:
Jinak nějaký ten obrázek je v galerii a u mého profilu. Snad. -_-

Raději odkaz http://www.galantweb.com/index.php?ind=gal...to_show&ida=586  :ph34r:
« Poslední změna: 12.12.2005 - 10:05:15 od Galant_4x4 »
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)