GalantWeb

Hydroštely

Offline Ondragalant

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
Zdravím, chystám se vyčistit hydra, stačí oddělat jenom víka nebo musí dolů hlava?


Offline Pepe

Víka ventilů a hřídel s vahátkama . Bacha ať ti štely nespadnou do motoru
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Ondragalant

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
Paráda,a stačí je jenom vyprat v benzínu?


Offline Werewolf66

Víka ventilů a hřídel s vahátkama . Bacha ať ti štely nespadnou do motoru

JJ fakt se do tech kanalku vejdou :D

Mno vyprat, musis jehlou uvolnit kulicku aby sla zmacknout aby se zevnitr dostal bordel
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Ondragalant

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 16
hydroštel se mě podařilo vyměnit,dělal jsem zatím jeden..bylan to docela hračka,na to jak jsou z toho lidi vystrašený. takže opožděně děkuji za rady. jste super banda tady...


Offline Juri

Čaute pánové, mě to pro změnu dělá tyhle zvuky, zhruba po 14 dnech od výměny oleje. Co myslíte, co  by to mohlo být? A co radite případně udělat?. Díky  :mellow:
Nejde mi sem vložit video se zvukem  ](-:
Tudíž nevím jak vám to dát poslechnout  :mad:


Offline Pepe

 :mellow:  Ulož na youtube.com a sem vlož odkaz . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline Kouba96


Offline Pepe

Kolik kilometrů najíždíte na olej ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Juri

No právě že auto mám něco přes měsíc a pro jistotu jsem vyměnil před cca 14 dny olej a teď to začalo dělat, a ten zvuk se mi vůbec nelíbí. Než jsem vyměnil olej tak bylo vše OK. Na lístku bylo už 10w40 tak jsem tam taky koupil 10w40. Jinak u všech svých aut na olej najedli max 10tis km a měním


Offline Kouba96

Kolik kilometrů najíždíte na olej ?
6-7 tisíc. Jeden hydroštel mi místama zlobí a jezdím teď na 5w40


Offline Sir Dag

10w40 je spravně pro náš vůz :)Takze dolito spravne. Pak uz taky zalezi co se nalilo (vyrobce).
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

6-7 tisíc. Jeden hydroštel mi místama zlobí a jezdím teď na 5w40
Není nad kvalitní plnou syntetiku do Galanta  ](-: ](-: ](-:   Pokud jezdilo auto na 10W 40 , proč to měníš na 5W 40 ? důvod ?
 
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Kouba96

V zimě jedu na 5w40, přes léto 10w40 .. kvůli mrazům a rychlejšího promazání


Offline Radec

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 48
Zdravím,
stalo se někomu, že by hydra začaly cvakat až tak 0,5-1 minutu po startu, pak minutu až tři cvakaly první část jízdy a teprve pak ztichnuly? Tedy spíš jedno konkrétní zdvihátko...

Zvýšení otáček to na chvilku umí utišit (ale již celkem vysoké cca 3500rpm +), ale není to stoprocentní a na volnoběh to často se to vrátí... Tedy po pár minutách jízdy to ztichne.

Předpokládám, že to budou hydra což?

2,5 V6 118kW...


Offline danmickaa

Jo, dělalo mi to taky.. někdy cvakaly, někdy ne, při vyšších otáčkách byl klid..


Offline Pepe

Na hydroštelech jde poznat opotřebení - nájezd kilometrů. Sehnat sadu nebo 1/2 sady -12 zdvihátek a vyčistit je . Po vyčištění do nich napumpovat olej a vyměnit . Ty vyměněné vyčistit a nasadit místo těch zbývajících 12.
 Při výměně  oleje bych použil přípravek BG 109 na rozpuštění karbonových úsad v mazacích kanálech.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001