GalantWeb

samovolné zamykání centrálu

Host · 14 · 7259

xjojo

  • Host
Někdy se mi samovolně zamkne centrál /na klíč/. Prostě zaparkuju /ve stodole auto nezamykám/ a druhý den přijdu a auto je zamknuté /ale jen někdy/. Taky když zavřu dveře po nastoupení do auta tak se někdy auto zamkne. Je to hodně nepravidelné a náhodné. Ale náhodně se neodemyká ^_^   Nevíte někdo čím by to mohlo být /absolutně nevím co nebo kde hledat/.

galant 2.0 td 1994


Offline Jindřišák

No, nejspíš to tím nebude. Ale kamarád co má sonatu, tak občas když bouchne dveřma, sletí ta páčka, co zavírá dveře a zamkne se celej centrál. Jenže galanti nemaj páčky, ale trochu jiný mechanizmy u kliky zevnitř a navíc bys to slyšel. Nebyl tam třeba někdy centrál na DO, od kterýho se ztratil ovladač? Nevím, jak ty centrály na DO přesně fungují, ale že by měl třeba soused něco na stejné frekvenci? Zkus ho zamykat, jestli ho ráno nenajdeš odemčený -_- A nebo ho někdo chodí zamykat a dělá si z tebe srandu :D
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Jindřišák

Aha, špatně jsem si tvuj post přečetl. Tak DO ne, viděl bych to na ten unavený mechanismus ve dvěřích. Ale bohužel nevím jak to vevnitř vypadá, nepodařilo se mi to nikdy rozdělat...
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline tombik

no nevim jak ve tvem aute, ale moje auto kdyz odemknu a delsi dobu po odemknuti nenastartuju tak se pak samo zase zamkne. nemuze to byt nejaka podobna funkce a nejak rozladena nebo tak neco (vubec tomu nerozumim ale napadlo me to, tak to berte prosim s rezervou)


Offline ada4

Když já svoje odemknu a neotevřu potom dveře, tak se asi po minutě zase zamkne. Bral bych to jako normální bezpečnostní funkci. Zezačátku jsem se taky lekal :)
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline morfes

Jako ada4, ale rozhodně bych to jako bezpečnostní funkci nebral, páč když s klíčkama odejdu dál od auta (5m nebo přes dveře garáže), tak se NEZAMKNE.
Spíš bych to bral jako velkou zradu, protože když zavřu dveře a nechám válet klíčky na sedačce, tak se ZAMKNE!!! No a jak se potom mám do auta dostat :anz:
zjevně to budu mít taky nějaký rozladěný, ale zvyknul jsem si s tím žít a vždycky vím, že nesmím nechávat klíčky v autě!
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


xjojo

  • Host
Odpovědí se pár sešlo, ale rada vedoucí k cíli žádná  :o.  Ale i tak díky za Vaši snahu. Určitě to není žádná bezpečnostní funkce. Závada se projevuje značně nepravidelně a nevyzpytatelně. Někdy je čtrnáct dní klid a jindy se auto samo zamkne téměř  při každém zavření dveří.  Opravdu musím dávat pozor, aby se mi nezamknuly dveře s  klíči v autě. Jednou se mi to stalo, auto nastartované, naštěstí jsem stál před domem, takže to pořešily náhradní klíče z domu. Dnes ráno jsem nasedl do auta a než jsem stačil nastartovat, tak třikrát "cvaklo" v zamykání - zamknuto - odemknuto -zamknuto. Jakoby se mi autíčko vysmívalo za to ,že jsem si na něj "stěžoval" na fóru...


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
mě takhle taky zlobil centrál, závada byla ve dveřních spínačích.
Spínče někdy neseply vůbec nebo měly při sepnutí vysoký přechodový odpor což jednotka vyhodnotila jako neseplý spínač.
Taky se mě to nepravidelně zamykalo.


Offline Misak

Ja mel chybu v uchyceni.
Tusim to bylo servo v nekterych ovladacich dverich, melo uvolneny minisroubky, na kterych je uchyceny. zavrel jsem dvere a central zacal losovat, jestli necha odemceno nebo zamkne. A nekdy dokazal losovat i ctvrt minuty. Obvykle se to uklidnilo po nastartovani, predpokladam kvuli vyssimu napeti v okruhu po startu.
Sundej tapec, smatni na serva a jestli jsou nejak volny, zkontroluj ty minisroubky (bohuzel musis servo temer vykroutit, je k nim hodne blbej pristup).
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline Meguse

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 2
Ahoj chlapi, tak jsem si precetla vase prispevky a alespon jste me potesili, ze to nedela jen moje auto, ale ze je to snad nemoc Galantu.  ^_^ Puvodni majitel me na to upozornil, ale take mi chvili trvalo, nez jsem si zvykla. Takze se pokusime to nejak napravit. Dekuji za rady, kde hledat. Mejte se.


Offline Howler

samý problém s losováním jsem měl také. Vyřešil jsem to sundáním tapeců a promazaní servo motorku co hybají se zamykáním řidičových dveří a hele, problém vyřešen. už více jak rok mi to neděla, ale zima ukaže sve...


Offline Ghost Buster

No tak mě tahle "bezpečnostní" funkce už stála dvě okýnka  -_- První okýnko po 30 km od autobazaru na benzínce. Fakt super začátek.  :(

Předchozí majitel zřejmě vyměňoval jednotku centrálu i s ovladačema, nevím zda to takle nastavené bylo i původně. Kdyby to aspoň fungovalo spolehlivě a zamklo se to vždy, ale tak jednou z deseti případů se auto nezamkne (z pravidla většinou když parkuju ve městě a zrovna by se to hodilo)  :D


Offline Misak

Hlavne plati pravidlo c 1, nikdy nenechavat klice v aute a bouchnout s dverma.
Mitsubishi Galant 1997 2.5 V6 24V 163HP AT


Mitsubishi Galant 1994 2.0 16V (prodano) & Mitsubishi Galant 1994 2.0 V6 24V (RIP)


Offline Gary81

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 32
  • Galant 1.8 GLSi r.v. 12/1993
Kdysi jsem měl taky takový problém, a chyba byla v zámku, byl moc citlivý, byla tam malá vůli mezi "odemčeno" a "zamčeno",stačilo praštit trochu víc s dveřma a auto se zamklo. Stačilo zámek vyndat(je tam ale hrozný přístup), pokud se nepletu, tak jsem jen trovhu přihnul nějaký plíšek, nebo páčku, to už nevím přesně - prostě jsem zvětšil vůli, aby to nebylo tak citlivý, a od tý doby v pohodě, a to už je to tak 4 roky zpátky:)