GalantWeb

Škubání volantu

Offline danmickaa

Při vytočení volantu mi to dělá tohle https://youtu.be/_ZzxVDZxzHs
Volant otočím sotva do poloviny a jakmile chci přes, začne s sebou volant cukat zpátky, ať točím na pravou nebo na levou stranu..
Když jsem si prohlížel, jestli mám kapalinu v servu, tak jsem našel takhle ohoblovanej řemen (viz obrázek), kterej byl cca 2 měsíce zpátky měněnej za novej.. Nevím, jestli to s tím má nějakou spojitost.. Neví někdo, co to je? Doufám, že to nebude nic hroznýho, ten zvuk je fakt děsnej...


Offline danmickaa


Offline Pepe

To spíš vypadá na problém se servem , protože tento řemen běží i přes klimu .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

No já jsem slyšel hučení při zapnutí klimošky


Offline Pepe

 Napínací kladka - jak na ní :D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline mAty723

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 61
Sakra Dane poslyš Tobě toho blbně čím dál víc ne?  :undecided:


Offline danmickaa

Díky za nalezení závady a pomoc, ale ztroskotal jsem na tom, že nemám nářadí  ](-: Takže to nechám na zítra.

Jo, na chvíli byl klid a teď se to zas sere :D Naštěstí teď nic vážnýho - uvolněná napínací kladka


Offline Pepe

 :undecided:  Někdy servismani neutáhnou co mají . Napínací kladka u klimy.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Tak ne, nebylo to kladkou, ale řemenem... Byl tam 6 drážkovej místo 5 drážkovýho


Offline Pepe

 :mellow:  alespoň že tak . :roll:      Ale original řemen tam má být   6PK1060  , takže byl o jednu drážku posunut .
« Poslední změna: 11.06.2019 - 13:28:13 od Pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline elkappi

Předpokládám že to byl ten samý servis :D kde to posraly. Podle toho ohnutí řemene na fotce byla prostě na hovno dotažená kladka u olejové vany.
Galant navždy a FTO


Offline danmickaa

Tak jsem teď zpozoroval, že když točim volantem tam a zpátky, tak mi něco klepe... Je to nějaká vůle, která jde nějak dotáhnout, nebo už je v hájí řízení?

https://youtu.be/dBuaIObsYlE


Offline danmickaa

Nebo mě napadly axiální táhla?? Je to možný??


Offline Pepe

Vůli v axiálních táhlech si zkontroluješ i sám : když auto dáš na hever ( třeba jen jednu stranu ) a zkusíš jakou vůli v pohybu ve směru jízdy má kolo . Může to být kloub řízení nebo axiál . Když tak telefon máš .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Teď jsem zpozoroval při otáčení volantem jak doleva, tak doprava, takový prasknutí, jako kdyby něco přeskakovalo...

Navíc jsem dneska zabrzdil tak, že jsem nechal gumy na silnici a teď cítím takový rychlý tlumený bouchání do volantu, nejvíc při zatáčení... Nemohl by bejt špatnej nějakej homokloub?


Offline Pepe

Vypadá to že při tom zabrzdění jsi na gumě udělal plošku a ta ti klepe - hranatá guma.  Ty homoklouby jsou asi původní, takže bych se vůli v nich nedivil.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline danmickaa

Jo, to mě pak taky napadlo, že jsem je ohobloval... Sjedou se časem zpátky do roviny?

Jinak jsem se byl dneska zeptat v servisu, tam mi řekl, že to lupání jde od tyče volantu, zespodu auta to nikde není slyšet..


Offline Sir Dag

gumy uz nesjedes znova do koluta...naopak se to bude zhorsovat. Hrany te gumy dostavaji jeste vetsi rany, opotrebeni. Mluvim z vlastni zkusenosti
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline danmickaa

Když jedu přes 120, tak mi začne vibrovat volant, jako kdyby byly nevyvážený kola, nebo jako kdyby tam byla nějaká vůle... Kola jsem nechával vyvážit na dvou vyvažovačkách a v pohodě. Kola jsem i nechával rovnat, takže taky OK. Tak nevím, co by to mohlo dělat... Co třeba nějakej čep, nebo silentblok? Nebo jak jsem měnil ty axiální klouby, jestli to má nějakej vliv... Jinak při vyšší rychlosti auto plave, nevím, jestli za to nemůže třeba geometrie..


Offline Pepe

 Plave při vyšších rychlostech - je to nastavením geometrie a nepomáhá  tomu i vůle v řízení , ale řízení do nuly , tedy bez vůle, neuděláš .
Klepání tyče řízení - myslím si , že klepou všechny Galanty . Jestli chceš , jednu komplet tyč řízení ( od volantu k převodce) tady mám , můžeš se někdy stavit pro ni.
Prohlídni si Servisní manuál  strana 37A-19 , tam je převodka řízení .....
« Poslední změna: 05.08.2019 - 12:37:10 od Pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001