GalantWeb

Kdo dneska nastartoval ?

Rob · 79 · 24177

Offline Duni

tak dneska napodruhý...

ale mám trochu jiný problém, zamrzají mi zámky... Dveře nepřimrznou, ale zámky zamrznou a dobu trvá, než to rozmrazím. Nemáte někdo nějakej fígl?
jooo na tohle figl mam :D... zkouset vsechny ostatni dvere dokud nejake nepovoli :D... a kdyz je nejhure tak kufrem no :D...


Offline BlackJack

Do zámků je nejlepší silikonový sprej  :P
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Do zámků je nejlepší silikonový sprej  :P
S tím souhlasím. Konkor a podobné jsou víc rozpouštědla než mazadla. Lepší když tam kápne motorák co má na dolívání
Radouš


Offline Pepe

Do zámků je nejlepší silikonový sprej  :P
Silikon jako takový na a do auta vůbec nepatří . Silikon se z laků a jiných povrchů nedá odstranit a způsobuje problémy při voskování, lakování ........ Tak bacha na silikon. :mad:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BlackJack

Silikon je dobrý i jako ochrana laku, popř. blatníků proti zamrzání ledu na karoserii. Pro mě v zimě je silikonový sprej nadevše. Klidně i boční skla s tím stříkám večer, pak ráno nemám práci s ledem, protože se na něm prostě led nenamrazí. Taktéž gumové těsnění dveří - ošetřit a pak se již v zimě neslepí těsnění dveří s karoserií.

Každej má ale tu svoji osvědčenou meducínu .. proto nebudu házet rozumy :lipsread:  :-D
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline LivArt

tak silikon doma je no :) tak asi tím ošetřím i auto


Offline Pepe

 :lipsread: :lipsread: :lipsread: :lipsread: :lipsread: :o
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline LivArt

mno tak já nvm... nějakej olej tam byl, ale hrozně špinil klíč, naštěstí už je pryč.

A jak tu někdo psal, že mu nejdou odemykat dveře spolujezdce, tak tím taky trpím. Ty zamrzají nejvíc.



Offline johny11

Tak můj názor,jakož to  názor lakýrníka na silikon je vůbec a vžádném případě silikon na automobil nepoužívat.Pokud někdo z Vás použije na svém Mišákovi silikon,může si být jistý tím,že při případné opravě laku bude mít veliký problém s nepřilnavostí laku.
Každé mazivo,dokáže zabránit vniknutí vody a tudíž přimrzání.Tzn.kde je mastnota,tam není voda a tam to nepřimrzá.Takže dle mého názoru postačí konkor a jiná maziva proti zamrzání.Já osobně bych nepoužil žádné silikonové mazadlo,které přijde do styku s lakem na své auto.Počítejte stím,že pokud použijete silikon,tak při případném přelakováním budete mít problémy s odmaštěním podkladu a výsledek bude takový,že Vás to vyjde mnohem dráž.
Pokud chcete zabránit přimrzání dveří,stačí těstnící gumu kolem dveří namazat indulonou.Tot moje rada a mé zkušenosti.
Silikon na laku nemá co dělat!  :-D
Myslím,že Pepe ví o čem tu píšu.....
« Poslední změna: 27.12.2010 - 22:55:59 od johny11 »


Offline johny11

P.S- silikon je horší než jaká koliv jiná mastnota.Na to nezapomínejte ;)


Offline LivArt

johny: problém je, že nepřimrzají dveře, ale zamrzají zámky... a tam se těžko něco dostává a drží..


Offline johny11

johny: problém je, že nepřimrzají dveře, ale zamrzají zámky... a tam se těžko něco dostává a drží..
Kup si vazelinu ve sprei,ta se tam dostane,je v tekutym stavu a vevnitř ztuhne.Nebo trochu řepkovýho oleje do injekční stříkačky  :mellow:


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Po vazelíně to zas odemkne i šroubovákem a zbytečně vyhodí peníze za sprej. Já bych to namazal tím co mám nejblíž po ruce. Takže momentálně dětským olejíčkem :D
Radouš


Offline BlackJack

Silikon vždycky časem z laku sleze. Kdyby NIKDY neslezl, tak s tím dneska každý mydlí auto před zimou o stošest, aby uchránil svůj lak. A pokud tedy lak a silikon jsou tacoví kamarádi, koupím zítra aspoň 5 lítrů silikonu a nastříkám pistolí s kompresorem celé auto.

Já třeba taky můžu tvrdit, že vazelína v zámku je totální kravina

- vazelína nesmírně špiní
- tuhne
- vymezuje vůle jemných mechanismů - pístečky v zámku se zanesou a nebudou volně klouzat
- nedostane se všude
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline johny11

Po vazelíně to zas odemkne i šroubovákem a zbytečně vyhodí peníze za sprej. Já bych to namazal tím co mám nejblíž po ruce. Takže momentálně dětským olejíčkem :D
To jako peníze vyhodí jen tak?Ten sprej na nic jinýho nepoužije?
Co třeba čepy stříknout pod manžetu,panty ve dveřích spořínku?


Offline johny11

Čtu další příspěvek a musím se tady tomu smát  :-D :-D :-D :-D :-D  :lipsread: :lipsread: :lipsread:


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Sprej za 150 kterej použiju jednou za 2 roky a koupím ho hlavně kvůli promazání zámku je pro mě drahá sranda
Radouš


Offline johny11

Sprej za 150 kterej použiju jednou za 2 roky a koupím ho hlavně kvůli promazání zámku je pro mě drahá sranda
Prosim tě čti a nemel tady blbosti...Kup si co chceš a namaž to třeba máslem.


Offline johny11

Silikon vždycky časem z laku sleze. Kdyby NIKDY neslezl, tak s tím dneska každý mydlí auto před zimou o stošest, aby uchránil svůj lak. A pokud tedy lak a silikon jsou tacoví kamarádi, koupím zítra aspoň 5 lítrů silikonu a nastříkám pistolí s kompresorem celé auto.

Já třeba taky můžu tvrdit, že vazelína v zámku je totální kravina

- vazelína nesmírně špiní
- tuhne
- vymezuje vůle jemných mechanismů - pístečky v zámku se zanesou a nebudou volně klouzat
- nedostane se všude
Vazelina ve spreji se chová trochu jinak než klasická vazelina.
Kup si třeba kýbl siliconu až budeš lakovat,nebo dělat opravy na laku,tak hodně štěstí.


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Ty by si měl číst. On chtěl jen promazat zámek na dveřích protože mu zamrzal a kvůli tomu pojede někam kupovat jakýsi spreje? No to se nezlob ale to by bylo nejdražší promazání zámku ve střední evropě. Když má doma silikon ať tam dá silikon. Já bych za promáznutí zámku 150korun + benzín co bych projel a hodinu času nedal. To do toho zámku raději každý ráno nachčiju :D
Radouš