GalantWeb

Special rádio

Offline t.j.silence

Zdravím všetkých. Kúpil som si nove rádio a aby úplne správne fungovalo je potrebne ho napojiť aj na pár neštandardných vecí. Takže by som potreboval vedieť kde sa nachádza spínač kontrolky ručnej brzdy a aj cúvacích svetiel. A hlavne potrebujem vedieť ako sa k nim najľahšie dostať. Dúfam že to všetko bude v stredovom tunely. Spínač ručnej bude asi hneď pri nej, ale nechce sa mi ťahať kábel až k zadným lampám pre napojenie na cúvačky.
« Poslední změna: 14.03.2014 - 21:51:52 od t.j.silence »
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline ondraseek

Zdravím všetkých. Kúpil som si nove rádio a aby úplne správne fungovalo je potrebne ho napojiť aj na pár neštandardných vecí. Takže by som potreboval vedieť kde sa nachádza spínač kontrolky ručnej brzdy a aj cúvacích svetiel. A hlavne potrebujem vedieť ako sa k nim najľahšie dostať. Dúfam že to všetko bude v stredovom tunely. Spínač ručnej bude asi hneď pri nej, ale nechce sa mi ťahať kábel až k zadným lampám pre napojenie na cúvačky.
na spinac rucky staci napojit na kostru aby ti hraly videa
Mitsubishi galant 2.0 16v 100kw +chip na 110kw sport.výfuk,sportovní filtr vložka pipercroos


Offline Daneczek

na prevodovce by měl být spínač zpětného světla, k rádiu to je od něj "kousek" :D


Offline t.j.silence

na prevodovce by měl být spínač zpětného světla, k rádiu to je od něj "kousek" :D
Ako sa k tomu vypínaču na prevodovke dostanem? Zhora z interiéru či zdola pod autom? Stačí keď rozoberiem stredový tunel?
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline Howler

jestli maš manual, tak by měl být na převodovce jeden konektor zvrchu


Offline Jindřišák

Jestli jsou couvačky jištěný zvlášt a ve skříni v interiéru, tak by se šlo napíchnout i tam -_-
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline t.j.silence

Jestli jsou couvačky jištěný zvlášt a ve skříni v interiéru, tak by se šlo napíchnout i tam -_-
No presne nad tým som už dumal. A do prístrojovky logicky ide aj tá ručná čo potrebujem. Takže by som to mal nejako spraviť.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline Pepe

Pojistka č.5
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline t.j.silence

Ha. Dík. To pomôže.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline Drak

jen do pojistky jde napětí po otočení klíčku a nedá se použít pro ovládání couvací kamery. Tu musíš napojit až za spínačem na převodovce a nebo najít pin v konektoru za popelníkem.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Drak

jinak teda 99% couvacích kamer se připojuje k napětí přimo u zadních světel aby se nemuselo nikde nic tahat a přepnutí obrazu si radio automaticky detekuje po obdržení signálu z kamery.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)



Offline t.j.silence

Asi nájdem ten PIN za poistkou. S tým som aj počítal. Je to Pioneer AVH-X5600BT. Je tam kábel z rádia ktorý sa má použiť konkrétne na toto,(ručná a spätné svetlá) preto sa toto všetko vypytujem. Tú kameru možno riešiť nebudem, ale chcem to mať pripravene do budúcna, aby som sa tam nemusel zase hrabať. Ide mi viac menej len o tie videa aby išli. A keď to chcem mať bezpečné tak to nebudem pripájať len na kostru aj keď je to výborný nápad, ale pripojím to na spínač od ručnej a bude. Zatiaľ ďakujem za všetko.

PS: Ešte som na Cypre, ale už sa chystám domov. Som tu strávil rok a poviem vám že čo som tu videl Mitsubishi žralokov toľko nemáme v Čechách ani na Slovensku dohromady. Parádne kúsky. Krásne vytunované bez nejakých obmedzení. Policajtov tu na ceste ani nestretnete.  :big grin: Je tu aj pár VR4. Tu je po Britoch ľavostranné riadenie tak to majú jednoduché.
« Poslední změna: 19.03.2014 - 18:01:07 od t.j.silence »
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline t.j.silence

No tak som podľa vašich rád zdarne nainštaloval to rádio. Akurát že som musel rozobrať pol prístrojovej dosky ale to neva. Pôvodne som myslel že s mi tam zmesi aj šúflík z rádia , ale je to trochu malé. Chýbalo tam asi 0,5cm miesta a zase do prístrojovky rezať nebudem. Tak som ho tam dal aj bez neho. Ešte že ma Mitsu originál šuflík zabudovaný a diery na šróby pasovali presne.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline t.j.silence

Zdravím. Potreboval by som vedieť ešte jednu vec. Nechce mi fungovať zadná kamera. Ten kábel "REVERSE R" ktorý ide z rádia, musí byť tiež niekde napojený? Je mi jasné že by mal isť na cúvacie svetlá. Ale bez toho aby som to napojil mi kamera nepôjde za žiadnych okolností? Nechcem ťahať kábel až dozadu a na druhej strane tiež nechcem aby sa mi ta kamera spúšťala vždy keď naštartujem motor. Myslel som že mi zadná kamera pôjde s manuálnym prepínaním aj bez toho aby som ten kábel musel niekde pripájať, ale nejde. Kde je problém?
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline ondraseek

Zdravím. Potreboval by som vedieť ešte jednu vec. Nechce mi fungovať zadná kamera. Ten kábel "REVERSE R" ktorý ide z rádia, musí byť tiež niekde napojený? Je mi jasné že by mal isť na cúvacie svetlá. Ale bez toho aby som to napojil mi kamera nepôjde za žiadnych okolností? Nechcem ťahať kábel až dozadu a na druhej strane tiež nechcem aby sa mi ta kamera spúšťala vždy keď naštartujem motor. Myslel som že mi zadná kamera pôjde s manuálnym prepínaním aj bez toho aby som ten kábel musel niekde pripájať, ale nejde. Kde je problém?
myslim ze staci ten kabel pripojit na plus protoze ma bejt na svetle a kdyz das zpatecku sepne se takze stačí dat na plus a pujde ti to porad
Mitsubishi galant 2.0 16v 100kw +chip na 110kw sport.výfuk,sportovní filtr vložka pipercroos


Offline t.j.silence

Takto som oblbol aj kábel čo mal ísť na ručnú kvôli prehrávaniu videí. Pripojil som ho na kostru a bolo, takže mi idú videá aj za jazdy (poradili chalani na tomto webe),ale samozrejme za jazdy nekukám absolútne nič.
Ale keď pripojím ten kábel čo má ísť na spiatočku na kontakt+ permanentne, potom si budem musieť tu cúvaciu kameru prepínať vždy manuálne sám a to nechcem. Fakt nechápem prečo to nejde bez toho kábla. No nič pripojím to a bude. A kamera by sa mala spúšťať sama keď zaradím spiatočku. lebo napájanie od kamery sa tiež pripája na cúvacie svetlá. Tak by sa mala spúšťať len keď zaradím spiatočku. Skúsim uvidím.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline Drak

Jestli to teda dobře chápu, tak se chceš na couvací kameru koukat i když nemáš zařazenou spátečku?

Jesli jo, tak si na kabel ke kameře dej spínač +12, pak diodu a ještě to zapoj přimo na světla zpáteček. Pak by to mělo fungovat a ta dioda tam je, aby ti nesvitily zpátečkový světla když si pustíš obraz přes spínač.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline t.j.silence

No už som to vyriešil. Síce naj komplikovanejšia cesta ale bude to fungovať ako má. Len musím ťahať +12V kábel až dozadu ku svetlám. Ale bude sa spúšťať automaticky keď zaradím spiatočku a na panely rádia sa dá pustiť aj zvlášť aby išla stále.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP