GalantWeb

Jak velká kola?

Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
Citovat
Chtěl bych se podívat po nějakých použitých Al kolech a občas v inzerátech nepíšou rozteč atpd. ale jen typ auta na kterým je měli. Nevíte jaký značky ještě používají stejný "kola" jako Mitsu? Díky.
Táta má Accorda, a tam je to stejný jako na mým...
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline Drak

Citovat
Chtěl bych se podívat po nějakých použitých Al kolech a občas v inzerátech nepíšou rozteč atpd. ale jen typ auta na kterým je měli. Nevíte jaký značky ještě používají stejný "kola" jako Mitsu? Díky.
Důležita je rozteč a středící díra. Japonci mají většinou 114,3 ale střed je u každé značky jiný. Prodávají se takové středící kroužky na potřebný průměr.
« Poslední změna: 01.03.2005 - 15:36:13 od Drak »
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Guest

  • Host
A jestli to správně chápu, mělo by se zachovat pravidlo, že čím širší kolo, tím by mělo bejt menší ET, čili zális...?? :huh:  


Marek78

  • Host
Citovat
A jestli to správně chápu, mělo by se zachovat pravidlo, že čím širší kolo, tím by mělo bejt menší ET, čili zális...?? :huh:
To být moje příspěvka...... :blink:  :unsure:  :D  :D  :rolleyes:  


Offline Drak

Citovat
Citovat
A jestli to správně chápu, mělo by se zachovat pravidlo, že čím širší kolo, tím by mělo bejt menší ET, čili zális...?? :huh:
To být moje příspěvka...... :blink:  :unsure:  :D  :D  :rolleyes:
No ET je vzdálenost dosedací plochy disku od střední osy disku.  Vložím sem nakres jak to je, to se lépe pochopí  :)  Jinak pokud ET  menší, tím je disk více vystrčený ven a muže pak kolo drhnout o lem blatniku
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)



Guest

  • Host
;) jestli chces 15'kola mam jedny k mani.chtel jsem za ne 4000 ale muzeme se domluvit i na 3000.ja je mam uplne zbytecny.rozmery jsou 4x114,3 et 35.pokud budes mit zajem tak mi zavolej na 737 400 981


Offline mitsupaja

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 135
    • http://
;) ten prispevek o kolech jsem zadaval ja
GALANT 93' 4x4 170 hp PRAHA


Marek78

  • Host
Ozvu se ti za 14 dní, teď investuju do převodovky a nové spojky. Převodovku budu mít z bouranýho Galanta. Spojku měním proto, protože druhovýrobce VALEO není kompatibilní. Zkoušám SACHS. ;)  


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
Citovat
Ozvu se ti za 14 dní, teď investuju do převodovky a nové spojky. Převodovku budu mít z bouranýho Galanta. Spojku měním proto, protože druhovýrobce VALEO není kompatibilní. Zkoušám SACHS. ;)
mám taky sachs a dobrý:-)
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Marek78

  • Host
Citovat
;) ten prispevek o kolech jsem zadaval ja
A jak vlastně ty kola vypadají, našel by jsi někde fotku na webu, odkaz, kde by je nějakej Galant měl na sobě? Dík. ;)  


Itchy

  • Host
Citovat
Citovat
Chtěl bych se podívat po nějakých použitých Al kolech a občas v inzerátech nepíšou rozteč atpd. ale jen typ auta na kterým je měli. Nevíte jaký značky ještě používají stejný "kola" jako Mitsu? Díky.
Důležita je rozteč a středící díra. Japonci mají většinou 144,3 ale střed je u každé značky jiný. Prodávají se takové středící kroužky na potřebný průměr.
144,3 = 114,3  ;)  


Offline Drak

Citovat
Citovat
Citovat
Chtěl bych se podívat po nějakých použitých Al kolech a občas v inzerátech nepíšou rozteč atpd. ale jen typ auta na kterým je měli. Nevíte jaký značky ještě používají stejný "kola" jako Mitsu? Díky.
Důležita je rozteč a středící díra. Japonci mají většinou 144,3 ale střed je u každé značky jiný. Prodávají se takové středící kroužky na potřebný průměr.
144,3 = 114,3  ;)
Už jsem ten překlep opravil. Děkuji za upozornění  ;)  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Paul

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 20
    • http://
Citovat
Citovat
Mám krátce Galanta 2.0 GLSi, 4WD, 1992. Jaká je rozteč šroubů na kolech a jak velká kola a pneu tam dostanu, aby mě to nechytalo o podběhy? Potřeboval bych trochu zvýšit světlou výšku, protože s ním budu jezdit na chaloupku a tam je dost nekultivovaná cesta. Spíše bych dal přednost nějakým vyším pneu, než např. 15'' nebo 16'' kola a nízkoprofilovým pneumatikám.
114,3 je rozteč a 67 je průměr středu. Dáš tam bez Úprav 17 s pneu 205/45 R17 nebo 215/40 R17. Větší už dřou o podběh a v zadu o lem blatníku.  Pkud to chceš zvýšit, tak to kolama nenaženeš. Když dáš třeba 16 a nízkoprofilovou gumu tak máš celkový průměr kola stejný. Volil bych spíše jiné pružiny a tlumiče, kterýma světlou výšku zvedneš
Ahoj mam galanta 97-04 a mam na tom zatim zimni gumy. Na leto bych chtel nejaky 17 elektrony. Plati pro me taky ty 205/45 R17 nebo 215/40 R17 a kolik to potom asi stoji?


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
Jo ty rozměry pro tebe platí taky, možná by se ti tam vešly i 225ky. Ale to nevím určitě. Já je tam mám, ale je to v 15".
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline Drak

Citovat
Citovat
Citovat
Mám krátce Galanta 2.0 GLSi, 4WD, 1992. Jaká je rozteč šroubů na kolech a jak velká kola a pneu tam dostanu, aby mě to nechytalo o podběhy? Potřeboval bych trochu zvýšit světlou výšku, protože s ním budu jezdit na chaloupku a tam je dost nekultivovaná cesta. Spíše bych dal přednost nějakým vyším pneu, než např. 15'' nebo 16'' kola a nízkoprofilovým pneumatikám.
114,3 je rozteč a 67 je průměr středu. Dáš tam bez Úprav 17 s pneu 205/45 R17 nebo 215/40 R17. Větší už dřou o podběh a v zadu o lem blatníku.  Pkud to chceš zvýšit, tak to kolama nenaženeš. Když dáš třeba 16 a nízkoprofilovou gumu tak máš celkový průměr kola stejný. Volil bych spíše jiné pružiny a tlumiče, kterýma světlou výšku zvedneš
Ahoj mam galanta 97-04 a mam na tom zatim zimni gumy. Na leto bych chtel nejaky 17 elektrony. Plati pro me taky ty 205/45 R17 nebo 215/40 R17 a kolik to potom asi stoji?
Vejdou se tam 215/45 R 17 širší bych už asi nedával.
No a kolik stojí :-)  Pokud koupíš nové disky a pneu dostaneš se někam kolem +- 35 000.- za sadu 4 kol včetně pneumatik v 17 palcích.
« Poslední změna: 15.03.2005 - 12:32:30 od Drak »
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline George

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 79
Neprodává někdo náhodou plecháče na gumy 195/65?
« Poslední změna: 07.04.2005 - 21:35:17 od George »
MITSUBISHI GALANT - kombi 98 2.0i Karlovy Vary


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
Teda to je dotaz :confused:  sháníš asi plechový disky, tak tam je důležitej Údaj o velikosti kola v palcích (14",15",16"etc.), na takovej disk dáš prakticky jakoukoli gumu...od 175 do 205 - pokud je to třeba 15x6J... B) pak je taky dobrý napsat na jaký auto....předpokládám, že to bude Galant, ale náhoda je blbec...to je zase kvůli rozteči na dírách pro šrouby...Galant má 114,3...
možná bych o něčem věděl...
« Poslední změna: 10.04.2005 - 18:30:01 od svavra »
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline George

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 79
Citovat
Teda to je dotaz :confused:  sháníš asi plechový disky, tak tam je důležitej Údaj o velikosti kola v palcích (14",15",16"etc.), na takovej disk dáš prakticky jakoukoli gumu...od 175 do 205 - pokud je to třeba 15x6J... B) pak je taky dobrý napsat na jaký auto....předpokládám, že to bude Galant, ale náhoda je blbec...to je zase kvůli rozteči na dírách pro šrouby...Galant má 114,3...
možná bych o něčem věděl...
Sorry za nepřesné Údaje  :omg: Měli by to být 14" kola na Galanta  :D  
MITSUBISHI GALANT - kombi 98 2.0i Karlovy Vary