GalantWeb

sedan hečbek

Host · 15 · 8281

baldr

  • Host
Tak teď sem uplně mimo ani nevim co já to vlastně mám
já si myslel že hečbek je Golf atp .... :o
já vim že se budete smát ale tak fakt nwm noo  :P
a když už sem u toho co já to mám?


Offline Drak

trochu zjednodušeně
sedan -  ma pevné zadní sklo a otvírá se jen víko kufru - pant kufru je mezi zadním sklem a víkem kufru


HB - víko kufru je spojeno ze zadním sklem a otvírá se jako celek - pant kufru je mezi zadním sklem a střechou.


tím se samozřejmě liší i zadní dveře, C sloupek a boční zadní okýnka, zadní světla a vlastně celá zadní část.
« Poslední změna: 25.12.2008 - 23:59:53 od Drak »
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

 :D :D :D Máš Liftback... Hatchback je pry treba Focus a tyhle mrchy... aspon mi to bylo vnuceno..
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Ale bránil ses tenkrát statečně  -_-
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


baldr

  • Host
no tak díky už sem doma  :mellow:
i když mi to přijde jako blbost ale tak nechám to bejt  :D
jo a liftback je zas co?? :'( :anz:


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Liftback bych si představoval jako auto ze kterýho když chceš udělat sedan tak ho nemusíš prodlužovat... tzn Galant,Octavia...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline morfes

přesně tak, klasický liftback je octavia I a třeba superb II, když ho zrovna neotvíráš jako sedan :-D
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline ada4

Liftback je auto tvaru sedanu, kde se otvira kufr vcetne zadniho skla (a za sklem je jeste previs). Treba Citroen Xantia, Octavia.
Hatchback je sedan s useknutym kufrem (bez previsu za zadnim sklem). Napr Golf, Felicie, atd.
1995 Galant 2.0 V6-24


Itchy

  • Host
jj Liftback je karoserie s tzv. "pozvolna stoupavou zádí" (Galant, Octavia...)  a Hatchback ja auto "bez pr*ele" (Fabia, Golf...)  :-D


Offline CRAZY-Ivan

a co je teda sakra sedan? :D

galant je snad sedan, ne?


Offline Rafik

Teď se to tu dlouho rozebíralo :worried: Když otevřeš kufr a otevře se ti i okno, tak je to hatchback nebo liftback. Když otevřeš víko kufru bez okna, vlastně se dá říct, že do zvedneš o 90stupňu, je to sedan. Chápeš?
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Rafik

Když se podíváš o kousek víš do diskuze na ty fotky, ten první bálý je sedan a ten druhý stříbrný hatchback nebo vlastně liftback
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline CRAZY-Ivan

no to jsme si myslel, že galant je sedan, ale pak jsem si tu přečetl pár příspěvků a vy jste mě zmátli :)) viz příspěvky jako např.

"jj Liftback je karoserie s tzv. "pozvolna stoupavou zádí" (Galant, Octavia...)  a Hatchback ja auto "bez pr*ele" (Fabia, Golf...)  grin"

tak se nedivte, že jsem se popletl


Offline Rafik

No ten tvůj je sedan :mellow:
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Itchy

  • Host
...sem řešil ten rozdíl liftback x hatchback ... sedan je snad jasnej ne? :roll: