GalantWeb

Galant - přemýšlím o koupi

Offline tombik

O zralocich ti toho moc nereknu, ale gratuluju k tomu zes to zvladnul jen s otresem mozku. Drzim palce at sezenes nejake ho pekneho galanta a at si v nem uzijes spoustu pohodovych kilometru :)


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
kup accord z roku 98-200_ ,nehnije, neklepe, 2,0 Vtec SOHC je brutálně spolehlivý, je to podobné auto. Je to 4válec,žere mín a lítá stejně,..jen chce víc protočit. Galant je krásnej,ale hnije, hydra umíraj, podovzek věčně pokaženej.

Neberte to jako nějakou provokaci,ale pouze jako radu. Obě auta znám dobře díky vlastnictví. Jsou velice podobné.


Offline tomasssr

Blázne, co tady haníš naše galanty?! :lipsread:
- čtyřválec 2.0 asi bude žrát míň než šestiválec 2.5, srovnával bych to spíš s 2.0 4G63, s kterým se dá v klidu jezdit pod 7 litrů!
- S těma klepajícíma hydrama záleží jak se k tomu kdo choval, měnil oleje opod.. Mě u galanta klepou jen při silnejch mrazech po nastartování pár sekund,a to maj pomale 20 let!
- Za věčně pokaženej podvozek můžou nekvalitní druhovýroby z vietnamu!
- A s antikorozní ochranou (až na ty zadní lemy) je na tom žralok dobře.
 Accord bude určitě taky dobrá volba, ale šel bych až do těch novějších 03-08, jinak bych bral jednoznačně galanta! (pochopitelně zachovalého v dobrém stavu), kterejch u nás asi moc nebude... :o
GALANT 99 100 Kw                    GALANT 92 80 Kw


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
Já nic nehaním, jen narozdíl od tebe přes galanta vidím dál a accord je mu podobnej a jelikož obě auta znám tak mu umím doporučit lepší.. To je celé nic víc.. Rozhodne se on sám , co si koupi.

Nezlob se na mě, ale já ho jen varuju před tím s čím se bude patrně potýkat na V6 žraloku. Antikorozní ochranu má žralok teda pěkně bídnou. A je třeba mu to napsat, když přemýšlí o koupi. Mazat mu med kolem huby mu nepomůže.


Offline Rafik

Taky můžu Galanta jen doporučit. Sice nemám se žralokem zkušenosti, ale dva roky mám starší kousek a naprostá spokojenost. Poměr cena/"výkon" navíc doplněné o příjemné i sportovní svezení. Moje 1,8 má nalítáno už přes 250tisíc km a žádný problém jako u jiných, obdobně starých aut. Ramena, tlumiče, stabilizátory, to jsou ale spotřební věci, které se časem mění u všech aut. Mi lemy nerezaví ani trochu, možná byly měněny, ale na laku to vůbec není poznat.
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline tombik

Ok, kdyz se tu projevuje debata toyota/honda a pripojil se i rafik se svym starsim vozem tak ja prihodim zkusenosti s nejstarsim. rv.92 2.0 jezdim za 8l (je to 8ventil tak proto). Hydra cvakaly ale po zmene znacky oleje se zda byt ok. Jo a proc cvakaly? Protoze moje sestra s tim jezdila prede mnou a moc interval vymeny oleje neresila. Jinak co se tyce karoserie tak nehnije nikde. Mam jeden kousicek rzi na styku blatniku a predniho narazniku protoze tam to segra pred lety bouchla. Jinak nikde nic. A olej nezere. Nikdy me nikde nenechal a seriozni problem jsem nemel nikdy zadny (staci si projit me logy na foru a jediny co se doctes jsou stiznosti na to ze mi nekde neco cvaka)

Jinak to cvakani. Nekdo by se smal ale stezuju si kdyz pri vypnutem radiu slysim cvrlikat vstriky...;)


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
Chlapci, ale jeho zajímá jiný model, než který popisujete


Offline tombik

Nevim, model nemodel, jsme na galantwebu a je klidne mozne ze skoda fabia 1.2 bude mit vyssi zivotnost blatniku ale tohle je proste GALANT. Nevim, mas podobny pristup ke galantu jako k iPhonisti k Windows mobile a to nemam rad. Typove je Accord treba hodne podobne auto ale eleganci galantu proste nesaha po kotniky.

Hlavne se nove prichozi prisel podivat na galantweb protoze se rozhodl pro prechod od Hondy k Mitsubishi a to konkretne ke Galantu, takze promin ale povazuji za relevantnejsi referovat o galantech nez o tom ze honda je lepsi.

Nevim jsem asi konzervativec ale myslim ze Galantweb neni misto kde by bylo vhodne hanit Galanty.


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Na druhou stranu, těžko budeme vědět o chybách aut, které jsme nevyzkoušeli, takže by bylo dobrý říct o chybách které galanti mají, ne je hanit, jen konstatovat... Modelem byl určitě myšlen ročník, jelikož každej ročník Galanta má uplně jiný pro a proti...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline tombik

S tim naprosto souhlasim. Konec koncu tendence k hniti lemu je zminena v odkazovanem clanku. Jen me proste popuzuje kdyz na galantwebu majitel galanta rekne at se na galanta vykasle a koupi si hondu. Osobne mi to prijde tak ze se proste gali omrzel a tak blazen sve plany hlasi jako slovo svate. Nebudu se k tomu radeji vyjadrovat nebo tu zase rozpoutam neco co nemam rad :D


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
To nemyslíte vážně, že když ke to web pro galant, tak žádné jiné auto není lepší? To je zralé na pobyt v léčebně.. Já nic nehaním, jen tvrdím, že accord je podobnej a je kvalitnější či odolnější..  Jistě civic je malý vergl a galant je lepší vůz.. S tím souhlasím. Diskusní forum je o otevřených diskusích, ne o zapírání podstatných faktů!!! Zajímá se o koupi, tak proč mu to nenapsat? Jistě vám je jedno, které auto ho bude stát víc peněz a nervů.. Vás zajímá jen to, že je galant nejlepší auto své třídy.. Což nebude


Offline tombik

No, otazka je jakeho galanta sezene. Nejde o to ze by jine auto nebylo lepsi, ale jde o to ze vsechny mozne zavady na galantu byly zmineny. Predpoklada se ze se tu schazi lidi s nejakym jinym vztahem ke galantu nez jen jako k vozitku co ma cloveka prepravit z mista A do mista B. Proto me konsternuje ze tu nekdo nekomu rika aby neprohloupil a Galanta nekupoval.

Jiste seznas ze z me pozice by bylo ekonomicky nejvyhodnejsi prestat jezdit mym 18 let starym milackem a presednout do toleda ktery ac RV.2003 tak ma najeto 14000km. Platil bych min za servis, platil bych min za phm a jeste bych mel konika a automatickou klimu navic, o bezpecnosti nemluve a ver tomu ze kdybych chtel tak staci rict a to toledo muze byt moje. Ale mam galanty rad a to je duvod proc jsem tady. A ten accord mohu z hlediska designu hodnotit i kdyz jsem s nim nikdy nejel (take jsem v zadnem pripade nerekl ze je po funkcni strance horsi nez galant) a mluvim proste o tom ze Galant je srdcovka. HOWK


Offline AlMar

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 13
Ale no tak chlapi, přece se kvůli mně neporvete  -_-
Abych vás trošku uklidnil, uvažuju nejenom o Galantu, ale i o Honda Accord, případně Civic sedan, Mazda 323 (BC).
S Hyndaiem Coupe jsem byl po stránce jízdních vlastností a spolehlivosti spokojený, co jsem musel měnit to jsem si zavinil sám, ale už přišel čas na nějaké praktičtější auto a tím nemyslím pojízdný kufr jako Roomster, ale nějaký čtyřdvéř.
Každopádně jsem rád za každou informaci o Galantech, kterých máte určitě dost, ale porovnání si, s dovolením, udělám sám.
Škoda Felicia - Jezdí dodnes
Hyundai Coupé EX: http://www.pozary.cz/clanek/21760-hyundai-se-pri-nehode-skoro-rozlomil-na-dve-casti/
Next: ????


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Ale no tak chlapi, přece se kvůli mně neporvete  -_-
Abych vás trošku uklidnil, uvažuju nejenom o Galantu, ale i o Honda Accord, případně Civic sedan, Mazda 323 (BC).
S Hyndaiem Coupe jsem byl po stránce jízdních vlastností a spolehlivosti spokojený, co jsem musel měnit to jsem si zavinil sám, ale už přišel čas na nějaké praktičtější auto a tím nemyslím pojízdný kufr jako Roomster, ale nějaký čtyřdvéř.
Každopádně jsem rád za každou informaci o Galantech, kterých máte určitě dost, ale porovnání si, s dovolením, udělám sám.

Mazda 323 je malá, to spíš 626 - když už srovnáváš, pak doporučím ještě Toyotu s Avensisem, nebo Subaru Legacy.
Ano, žralok má své vady - přední náprava je velmi náchylná na údržbu ramen a čepů, ale to jsou spotřební díly, zadní lemy? Ukaž mi auto, který při tomhle roku výroby nebude mít jedinej orezlej flek. Motory jsou u Galantů kvalitní, myslím benzín, kdybych měl já volit motorizaci, tak 2.4 GDi, protože narozdíl od některých tady na foru, jsem řídil všechny motorizace vyjma nafty (né krátký vzdálenosti, ale přes 100km s každým) a tenhle motor mě zaujal svojí spotřebou a výkonem - není daleko od 2.5, ale umí jezdit za rozumný peníze.
Pokud se rozhodneš do žraloka jít, doporučím dotáhnout ho z Němců, tam jsou lidi, který mají peníze na údržbu a jsou tam kvalitní silnice.

Ps: na blázna tu má 90% uživatelů vyhraněný názory, je dobře, že si nezaujatej.
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
TAk pridám sa do klbka aj ja . Nakolko som mal tiež možnosť Voziť sa  aj v Honde a vozím sa v Galošovi. Honda acorrd 2.2i 110 Kw. Rok 1998. Autu som nemal nejako čo vytknúť ,až na to že kým nebolo v otáčkach tak to bola hroza,čo moja myš tahá plynule. Čo sa týka hrdze...Tak na Honde Som po odobratí zadného nárnizka padol na prdel...od zadních lemov bol chytený a to dosť chytený celý zadok. Na galante su chytene lemy.  Nápravy tu by som povedal že su veeeelmi podobné. A ako tu bolo povedané záleží na výrobcovi dielov ktoré zákazník kupuje. Spotreba celkom v poho na oboch autách. komfort ? Jednoznačne GALANT.  :-D  :big grin: A z vlastnej skusenosti poviem na koniec tolko . Ja mám nakrútené 330 000 a na motore  okrem rozvodov a výmeny oleja....až na pár vecí čo sa ani nemuselo robiť keby moja maličkosť mala viac rozumu sa nerobilo absolutne nič. Hydrá ? mno Sem tam sa ozvu . Olej ? od výmeny po výmenu z Max po norm. Momentálne máme aj acorrd z roku 92 heh 380357 km  Starý kajak ale celkom sa držal , teraz sa generálkuje .  :D A aby tu neboli len Japonce tak pridám sa aj VW mal som vw prasat 2.8 synchro comfortline r.v. 2000. Poviem iba dve slová .OSUDNA CHYBA. No tolko maje skúsenosti. Nevravím že galant je to najlepšie auto sveta , ale z galantom som najspokojnejší má svoje čaro aj po 10 rokoch  :-D moja rada ? EVO X :D komfort a raketa v jednom  :D
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
EVO.a komfort? To nemyslíš vážně..:-)) já byl spokojenějši s accord a to byly obě auta při koupi v supr stavu..


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
EVO.a komfort? To nemyslíš vážně..:-)) já byl spokojenějši s accord a to byly obě auta při koupi v supr stavu..
Na to že EVO je wrc je komfortné dosť....šoferoval som ho cca300km a v pohode.  :mellow: A to s kým je kto spokojný je .....fuuuu 100 ludí 100 chutí nie ? Proste niekomu sadne Faba niekomu felda  :D niekomu maxima , niekomu smart a niekomu galant a bla bla bla  :D výber je na nom ....Má tu napísané aj zlé stránky galanta aj dobré . Netreba tu nikomu nič vnucovať . Proste kúpi galanta kúpi . Nie ? Tak nie.  
Je zbytočné tu rozpútať vojnu......a samozrejme zase pri kupe či predaji  :undecided:
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

EVO.a komfort? To nemyslíš vážně..:-)) já byl spokojenějši s accord a to byly obě auta při koupi v supr stavu..
Je to mírně off topic, ale EVO X je nejpoholdnější ze všech. Řídil sem 6tku, 8mičku a Xo, nejlepší na svezení je 6tka, X je nejlepší na normální ježdění a okruhy, 8mička je něco mezi...
Tohle ale není téma na probírání pohodlnosti aut, jde tu o to, poradit s výběrem auta...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Jasné Almar premýšlal o kúpe galanta tak prišiel na  :big grin: galantweb.com  :big grin: ked chce niečo o inej značke pojde na xxx.com  :mellow: prajem správnu volbu .
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
taky jsem jezdil s Evo X jako spolujezdec a asi máme rozdílný názor na komfort.. komfortní mi přišla poslední A8 4,2.. Evo je malé a tvrdé .. nicméně krásné a konstruované pro absolutně něco jiného..

jistě,přišel na tento web a třeba o accordu nic nevěděl..a možná už si o něm něco hledá.. nikdo žádnou hádku nerozpoutává.. jen sem vypsal chyby galantu a dopadlo to ostatně jako vždy... byt jsem napsal pravdu  :D
« Poslední změna: 19.01.2010 - 07:02:04 od blazen »