GalantWeb

poradnej slusnej servis - praha

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ahoj, díky za info, díly na autě, kromě dveří nemám, ale chtěl bych je tam mít, co nejdřív, nepomohlo by, kdybych 5 cm od spoje to už nastříkal předem a zbytek nechal lakýrovi? Jde mi o to, jak píšeš, abych při konečný montáži něco neodřel, případně při odvozu nalakovaných dílů je neodřel v autě. PS. za jak dlouho po nalkování můžu s autem odjet? :(


Offline johny11

Samozrejme muzes tech 5cm nastrikat predem,ale pouzit stejny material,jako bude pouzivat lakyrnik,tzn. barvu i lak,veskere podklady pod barvu.Odjet muzes jeste tyz den po nalakovani,pokud bude lakovat v boxu,jinak druhy den po lakovani,ale i tak doporucuji druhy den.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jj, dík, tím boxem myslíš to , že by mi tu barvu i vypálil?


Offline johny11

Samozrejme,kazdy nastrik v lakovacim boxu je nasledne vypalen pri cca 60st.celsia


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak jsem to nastříkal stříbrnou a pak bezb. lakem a čekal jsem ,jak se to slije a je tam místama lehký pomeranč.Lak je 4 dny starý a asi by chtěl ještě 1, možná 2 vrstvy, co teď s tím?Odmastit lihem a dát další vrstvu nebo to vzít 1500 šmirglem a pak dolakovat? :undecided:


Offline johny11

Odmastit tech benzinem,lih je k nicemu,velmi jemne prebrousit smirkem pod vodu,zrnitost 3000 a vys.Oplachnout vodou,poradne vysusit,znovu odmastit,pockat alespon 30 min az se odmastovadlo odpari a znovu prestrikat lakem,pokud ve spreji tak minimalne 3 vrstvy.Hlavne dodrzet teplotu pri lakovani min. 20st.Pokud to beres pistoli,tak dobre naredit lak,cim hustsi,tim vetsi pomeranc,nebo hrudky.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Dík za další radu,doufám, že v Body na 3000 šmirgl narazím, ono se to zprvu nezdálo, že zadní US nárazník je o tolik větší/proto mi vyšlo míň vrstev/ než přední, který se mi povedl hned napoprvý. :mellow:


Offline johny11


Offline johny11

P.S-pri brouseni davej pozor,aby jsi se nedostal az na barvu.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ještě 1 otázka, když už seš zase online....zadní lišta s nápisem galant/nad spz/, byla původně celá "chromovaná", teď je stříklá načerno, jak z ní nejšetrnějc dostat tu černou, aby ten chrom, příp. plast pod ním zůstal nepoškozen? :undecided:


Offline johny11

Proc je ten chrom nastrikany?Nebyl oloupany?Pokud je to sprejem,tak opatrne namacet dobre savy hadr do redidla C600 (nitro)Nebo li aceton a opatrne se snazit to smit dolu.Pozor na plast,nevim jaky je to material,je dobry to nejdriv odzkouset na miste,kde to neni moc videt,mohl by se ten plast naleptat.
Jsem online,potrebuji radu a nejak se nedari.Mam tet spousty prace a hlavne starosti,tak tu nejsem tak casto  :(


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Víko kufru bylo bílý, tak asi pro kontrast udělal ten panel načerno, je to US, tak nevim jestli to bylo z výroby nebo jen tuning.
Hele Trucker má spoustu dílů z kulatýho, zkus ho, nebude ta spojka nová, ale třeba ještě slušná. :undecided:


Offline johny11

Otazkou je,jestli ten chrom neprebrousil pod vodou,aby se z nej neloupal nastrik,ale zkus to,kdyby byl poskrabany od brouseni,tak to znovu striknes.
Diky za radu,ale chtel bych novou spojku co nejdriv.Objednat v pondeli rano a az pojedu z prace po 14.00 tak bych ji mel na kramu pripravenou.No nevadi,zkusim to jinak dohodnout se objednat dve a kdyz tak jednu z ty sady vratit  -_-


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Proc je ten chrom nastrikany?Nebyl oloupany?Pokud je to sprejem,tak opatrne namacet dobre savy hadr do redidla C600 (nitro)Nebo li aceton a opatrne se snazit to smit dolu.Pozor na plast,nevim jaky je to material,je dobry to nejdriv odzkouset na miste,kde to neni moc videt,mohl by se ten plast naleptat.
Jsem online,potrebuji radu a nejak se nedari.Mam tet spousty prace a hlavne starosti,tak tu nejsem tak casto  :(
Starosti....??děti, peníze-práce nebo přítelkyně/manželka/? :(


Offline Trewor

Na sundavání barev z plastý je ozkoušená brzdovka DOT4
Ale je to na dýl.
Chce to festovný papírový ručníky a udělat jakoby zábal. A pak stačí jen opláchnout vodou
Ale nevim co to je za plast takže doporučuju nejdřív ozkoušet.
Jo as standardně to nechává takovej bílej povlak...jde to se-d/t-řít hadrem
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
No, ňákou prošlou ve sklepě mám, zkusím,dík.


Offline johny11

Starosti....??děti, peníze-práce nebo přítelkyně/manželka/? :(
Penize,zdravi,zacalo haprovat docela dost.Praci mam zaplat buh,ze alespon tam si me vazi.Ale znas to,v dnesni dobe moc marodit nemuzes.Mam dost tezky stavy deprese,vysoky tlak a nejaky nalez na stitny zlaze,neveril bys co je to za mrchu,dokaze pekne rozhodit organismus.Casta unava je dalsi problem.Snad to bude dobry,ale pricitam celkem dost memu lakovani bez masky za doby,kdy jsem zacinal.Tak si na to davejte pozor,neni to legrace.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Hele, to chce fakt aspoň na týden dovču na čerstvým vzduchu! :roll:


Offline johny11

Hele, to chce fakt aspoň na týden dovču na čerstvým vzduchu! :roll:
Diky,ale vydrzim do Srpna pak 14 dni free  :-D


Offline Pepe

Kámo, dávej na sebe bacha - zdraví ti nikdo nevrátí . Začíná kvést hloh obecný, zbírej květ a dělej čaje . Vím co radím . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001