GalantWeb

Prosím o radu ohledně prodeje

Offline haayek

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 5
Ahoj

chci se tady poradit ohledně odhadu ceny mého Galanta. Uvažuji o prodeji z důvodu nákupu nového (asi i menšího) auta a nevím, jakou může mít Galant cenu. Je hodně zachovalý.

Je to benzín 2.5l, výkon 120kw, automat
rok uvedení do provozu 2004
najeto cca 95.000 km (ročně najedu do 10.000 km, v podstatě každý den do práce a zpět a sem tam nějaký výlet, dovolená atd.)
jsem druhý majitel, ale bylo to kupováno v podstatě zánovní po 20.000 najetých kilometrech, kdy to víceméně stálo v garáži

nevím, co je to přesně za stupeň výbavy, ale určitě něco vyššího, interiér komplet v kůži (černý), vyhřívané přední sedačky, el. sklopná zrcátka, tempomat, el. nastavitelná přední sedadla ve všech směrech, plně funkční klimatizace, autorádio s cd, dálkové centrální zamykání, atd.

auto jezdí pořád stejně, jako když bylo kupované, nikdy s tím nebyl žádný problém, nikdy nebylo nijak havarované, auto je pravidelně prohlížené v autorizovaném servisu, mám k tomu samozřejmě na doložení servisní knížku

barva tmavě zelená metalíza

jediné drobnosti, co na tom může někdo najít, je možná sem tam nějaký ten malý škrábaneček od odletujícího štěrku a mám teď také ulomenou anténu (nicméně na funkci rádia to kupodivu nemá takový vliv). Toť vše k nedostatkům.

To auto mám rád, nikdy mě nezradilo a není s ním žádný problém (pokud někdo nevidí problém v na dnešní dobu větší spotřebě, ale je to prostě 2,5 litr). Ale nejsem takový ten Mitsubishi srdcař jako asi lidi tady na fóru a uvažuju pragmaticky. Vzhledem k tomu, že to auto má podle mě stále hodně dobrou hodnotu a já uvažuju o koupi nového auta s nižší spotřebou (a nechat si ho pro mě nemá smysl, protože už tak s jedním autem tolik nenajezdím), tak z toho důvodu přemýšlím o prodeji.

Můžete prosím nadhodit, za kolik si myslíte, že je to auto prodejné? Také vzhledem k tomu, kolik dnes stojí nová srovnatelná auta. Byl bych moc vděčný za názory. Předem díky. Kuba


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Můj tip /možná špatný/ je do 100 tisíc, já kupoval před 2 roky 2001 v tý výbavě, co máš a dával jsem 90 táců/150 000 najeto/,budeš mít asi jednoho z posledních, co se vyrobil,ten tvůj ročník bych chtěl, ale až časem. :(


Offline haayek

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 5
Jo, je to jeden z posledních Galantů, myslím, že rok výroby je někdy ke konci 2003. A uvedení do provozu květen 2004. Díky za tip. Popravdě jsem odhadoval víc, vzhledem k tomu, jak málo má najeto a v jakém je stavu, ale zase je fakt že když si někdo řekne že je to devět let staré auto, tak to zní v dnešní době hodně "ojetě". Jinak jsem našel ten stupeň výbavy, je to Elegance.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
A ten automat je 4 nebo 5 kvalt? Dej sem fotku. :mellow:
« Poslední změna: 17.02.2013 - 10:35:01 od Rob »


Offline haayek

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 5
Tak jsem to běžel vyfotit mobilem. Nemám teď akorát vevnitř moc uklizeno :-) Vnějšek jsem myl před týdnem, ale teď v zimě je to jako kdybych nemyl vůbec... A mám nasazená zimní kola, alu s letníma jsou v garáži. Jinak to pod zrcátkem nejsou škrábance, ale nějaký odlesk ;-)







Offline morfes

Vůbec bych se nebál nastřelit 120-130. Podle toho co píšeš, tak je to hodně zachovalý auto a to si kupce najde! Je to v nejvyšší výbavě Elegance. Opravdu moc hezký a zachovalý kousek. Takoví se vidí málo a závidím ti ho  :big grin:
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
A ten automat je 4 nebo 5 kvalt? Dej sem fotku. :mellow:
Co tam máš za letní kola? origo 17"?


Offline morfes

17" se dávaly jenom na SE a tohle je Elegance s 15"...teda pokud si je nedokoupil jako já  :-D
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
asi máš pravdu, já k tomu mýmu dostal taky jen 15", ikdyž v tp byly psaný i 17" :undecided:
Odkud jsi?
« Poslední změna: 18.02.2013 - 10:38:40 od Rob »


michal95

  • Host
Jak říkají kluci, nebál bych se ho nabídnout za 120 tis. a víc pač je to pěknej kousek, víš jak... tohle ocení jed srdcový fanda galanta. A normální člověk se nejdřív zastaví nad tím obsahem a potom nad tím že to je automat, ale u tohodle se nesmíš dívat na spotřebu protože je to velice spolehlivé a pohodlné auto což ví málo lidí. Radši si koupí stočenou oktávku ve které se nedá sedět protože je to jako kdyby tam byla lavička z parku, no a ty hnusné tvrdé plasty .... no fuj... z toho by jeden zvracel. Takže přeju hodně štěstí ať ho prodáš za dobrou cenu a do dobrých rukou.  -_-


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
Za 120000,-  ...nebo 130000,- tisíc ,tě bud někdo picne ... a nebo pošle do blázince. :-D
Budeš rád když to střelíš za 60000,- 70000,- Celosvětový trend je malá auta obsah a spotřeba ,.. bohužel . Na nové auto se " Vy..r " jsou to šmejdy konstruovaný na dobu určitou .....
Pokud ti můžu od srdce poradit "pokud nepotřebuješ nutně peníze",   
nech si ho ...!!
« Poslední změna: 19.02.2013 - 06:27:49 od Dobsonie »
Dobso...


Offline Hoody

Hlavne se priprav, ze az to nekdy vystavis, tak ti zacnou psat veskery mozny bazary, abys k nim prijel, ze maji o auto vazny zajem, i za cenu kterou to nabizis.
Po tom co tom prijedes se ale najde spousta veci, proc ti vlastne muzou nabidnout jenom cenu polovicni :roll:
jezdím za LPG ;)


Offline Aldik

Za 120-130tis. je to naprosto nereálná cena..! Kluci by sice rádi, aby to takovou cenu mělo, ale u Galanta bohužel. Je to přece jenom už dost (konstrukčně) starý auto, je to 2.5litr, což lidi všeobecně nechápou, jak tam někdo mohl dát taaaak veliký motor a nikdo ho nezná a nikdo tomu nevěří.

Reálná cena je dle mýho kolem 80tis. když najdeš nadšeného kupce pro japonské vozy .)

Pokud ho v podstatě nepotřebuješ prodat, nepotřebuješ změnu a jde ti jen o spotřebu, šel bych cestou LPG. Ale je tam ta investice zhruba 25tis.. To už musíš zvážit sám :)
« Poslední změna: 19.02.2013 - 09:29:38 od Aldik »


Offline morfes

je potřeba ale zvážit, že ten motor je v podstatě v zájezdu! Dalších 120 tisíc km se do něj bude jenom lít olej. Pokud je o něj tedy dobře staráno (což vědět nemůžeme). Automat je plus, který přidá na ceně, ne ubere!
Za 50-60 se dnes prodávají střepy s dvakrát takovým nájezdem, poloviční výbavou a o pět let starší kousky!
http://www.sauto.cz/osobni/hledani#_condition=1&condition=2&condition=4&priceMin=0&priceMax=0&yearMin=0&tachometrMax=0&fuel=0&subCategory=0&category=1&manufacturer=56&model=449

Samozřejmě, že když přijde bazarista, tak řekne, že víc jak 80 ne, ale druhej den na něj navěsí cedulku se 130 a ani mu to nebude blbý a klidně to za tu cenu prodá.

Jistě, chce to vidět na živo, ale rozhodně se nebát nastřelit cenu, protože z 80 tě bude hodně trápit smlouvat, kdežto ze 130 je ještě dost velkej prostor na smlouvání a korekci ceny. A rozhodně platí - vyšší cena v lidech vzbudí dojem, že si kupují něco výjimečného/lepšího. Za 80 klacků by to fakt musel bejt střep!

Dobsonie: díky bohu ještě existují lidé, kteří této demagogii nepodlehli! On často ten prcek má ještě horší spotřebu, než tenhle šestivál...o vysrání turba (páč ty prťavý motory jsou povětšinou oturbený) ani nemluvím - vlastní zkušenost yetti 1.2TSI po 70 tisících. 1.2TSI si na dálnici řekne při 130 9,5l. Můj šestivál je schopnej tohle jet za 8-9 (můj rekord je 7,2l/100 na 300km vzdálenost). Tohle auto není do města, ale na dálnice, kde se naplno projeví jeho dobré vlastnosti. A to je potřeba vědět a s tím to KUPOVAT! Na nádrž ujedu 600-700km (podle situace), což je dlouhodobá spotřeba 8-9. Samozřejmě pokud hopsám po městě, tak to nemá cenu řešit, ale toho si přeci potencionální kupec musí být vědom (a naštěstí na to mám tragikomické staré berlingo diesel dvoulitr...s čímž je spíš ostuda jezdit, ale zase to jede za šest a vejde se do toho lednice). Kolik lidí si klepalo na čelo, když jsem ho před pěti lety koupil. O rok dýl si kamarád koupil 1.2htp fabii a jak se usmíval, že jezdí za míň jak já. Do té doby než jsme jeli do chorvatska - já galantem, on fabií. Nakonec jsem měl nižší spotřebu o půl litru, celou cestu zaplou klimu (on měl jenom větráky, takže se tam potili a smrděli), po 200 km všichni z mého povozu vystoupili svěží, z fabie lezly mrtvoly s bolavými zády. Od té doby se podobným narážkám na spotřebu jenom směji. Ta spotřeba je jenom špička ledovce a je potřeba na to nahlížet komplexněji. Dostaneš mnohem více.
Jistě, toto lidé nechápou, ale stále ještě existují lidé, kteří to chápou!
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline LivArt

Já bych si ho nechal a dal do něj nějaký to alternativní palivo.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Morfes..Ten stříbrnej kombajn na s auto/2,5 1999/ je našeho ajtáka a šel do passat 2008 2,0tdi :mad:
« Poslední změna: 19.02.2013 - 11:39:08 od Rob »


Offline Dobsonie

  • Alone in the darkness
  • GalantWeb Woman
  • *****
    • Příspěvků: 457
  • Hyghway Patrol Police Queensland
At se rozhodneš jak chceš ,.. tolik co si představuješ že za něj dostaneš.... nikdy nedostaneš ,..
Nic méně je to jednoduchý rozhodnutí, pokud ti slouží bez poruchy a šílených nákladů , leješ do něj jen olej a benzín ... tak bych měla jasno.

V momentě kdy ho prodáš ,.. tak už nikdy tak dokonalí a spolehliví auto neseženeš ,a to ani noví .
Dnes je vše jen na dobu určitou .....
Dobso...


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak co myslíte , ta 2004 od Haayek, je to 5 kvalt?


Offline Drak

ne, na fotce s palubkou má jen čísla do 4
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rafik

Podle mě je taky reálná cena tak okolo 80tis. To, že se inzerují střepy za 50-60 je sice fajn, ale prodá se to taky za takovou cenu?? Pochybuju.. M4rt4s svého pěkného sport editiona prodal za 20 nebo tak nějak..

Pokud ti jde jenom o to, že to už je starší kousek a chceš novější - to bych vůbec neřešil. No a pokud o spotřebu, potom LPG. S tolika km ročně se to ale zas nevyplatí. Takže můj názor je takový - nech si ho.
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed