GalantWeb

Co je to za nádobku? Je úplně prázdná.

Offline pody

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 4
Dobrý den,

Píšu sem první dotaz. Tahle stránka mi už několikrát pomohla vyřešit problém nebo se něco dozvědet. Mám Galanta kombi z roku 2001, je to 2,5 118 kW. Mám ho teprve chvilku a vzhledem k zimě venku řeším věci pomalu a postupně. Zajímalo by mě, na co je nádobka na fotce - fotka je v příloze. Nádobka je prázdná a jedna hadice nikam nevede. U ostatních aut přece nemůže být nádobka chladiče prázdná. S autem není žádný problém. Víte někdo, na co je ta nádobka a jestli je problém že je prázdná?

Děkuji za odpověďi.

pody


Offline Czenda

Na nádobce jsou rysky full-low za studena by měla být na full za tepla trochu klesne hladina. Přes víčko do chladiče.
Galant 2,5 V6 24 1997 sedan


Offline Pepe

 Hloupost , dolévá se za teplého motoru na rysku FULL , jak motor chladne, tak si ubírá kapalinu z5 do bloku a chladiče . Volná část hadice je přepad - pro přebytečnou kapalinu .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline Sir Dag

Za studena bude kapalina plus mínus někde u té lajny minimum a za tepla, jak píše Pepe, to bude někde u toho full a dolévá se jen za teplého motoru. Když budeš dolívat za studena, tak po zahřátí kapalina "zvětší" svůj objem a přebytečná voda tou nikam nevedoucí hadičkou vyteče ven.. Takže se ničeho neboj. Jinak já jsem teď jel s chybějícíma třema litrama vody a motor se naštěstí stíhal uchladit..Mišáci vydrží prostě mraky..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline pody

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 4

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Měla by mít jakoby modro-zelenou barvu,né červenou-oranžovou.


Offline Trewor

Dobrý den,

Píšu sem první dotaz. Tahle stránka mi už několikrát pomohla vyřešit problém nebo se něco dozvědet. Mám Galanta kombi z roku 2001, je to 2,5 118 kW. Mám ho teprve chvilku a vzhledem k zimě venku řeším věci pomalu a postupně. Zajímalo by mě, na co je nádobka na fotce - fotka je v příloze. Nádobka je prázdná a jedna hadice nikam nevede. U ostatních aut přece nemůže být nádobka chladiče prázdná. S autem není žádný problém. Víte někdo, na co je ta nádobka a jestli je problém že je prázdná?

Děkuji za odpověďi.

pody
Jo to je případová nádoba chladící kapaliny.
Jak se chladička ohřeje a nabyde, tak přes víčko na chladiči nateče do tý nádobky. Jak se ochladí, tak si jí okruh zase nasaje. Když tam není, tak si nasaje vzduch. Takže jí dolej na hladinu max. A po delší jízdě případně dolej.

Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk

Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline pody

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 4
Tak jsem to doplnil. Dolil jsem tam modrou směs K11, naředil destilovanou vodou a je to. Dolil jsem to na max a skutečně si to něco vcucnulo zpět. Takže myslím že OK.
Ještě jednou díky. Za chvíli si vymyslím něco dalšího :D.

pody


Offline Pepe

Nevadí , proto jsme tady . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001