GalantWeb

Hukot z pravého kola

Host · 88 · 39036

Offline Pepe

  Souhlas .  Po demontáži se podívej na značku výrobce .  KOYO, SRN , .....
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BlackJack

SKF VKBA 3307 = KOYO DACF1092A
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Pepe

Ano ,japonská  KOYO je součástí púvodně švédské SKF . :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline elkappi

Pak pošly fotku jak dopadl proti kus na kterém jsou štefty půlka vnitřního kroužku ložiska nechce dolů. Jednou jsem si dělal přípravek na rovnání kotoučů a musel jsem kroužek naříznout na proti sobě a rozseknout sekáčem. Jinak sem vždy kupoval celou sestavu náboje.
Galant navždy a FTO


Offline BlackJack

Zajímá tě, jak stáhnout staré ložisko z náboje ?
Ani echt dobrým stahovákem se mi to nepodařilo, a proto jsem řezal flexou a odsekával. Už jsem takhle měnil obě strany a vždy jsem řezal.

Mimochodem : stalo se mi, že při sekání onoho ložiska mě štíplo na stehnu. Ucítil jsem, že malý odlomek mi nejspíš vletěl a trefil mě do stehna. No nikde nic, jen jsem se poškrábal a pokračoval jsem v sekání a řezání. Doma jsem se večer podíval na stehno a vidím malinkatý vpich a modrák o průměru 20mm. Nic nebolelo, nic se nekonalo, vše se zahojilo.  .... Od té doby jsem však 2x letěl letadlem a v obou případech mě za bránou odchytnuli a následně kontrolovali na rentgenu. Žena říkala, že na tom grafickém znázornění postavy na rentgenu mi svítí oblast kolene. Takže tam mám úlomek z onoho ložiska a za tři roky se posunul o cca 20cm. Tak bacha při sekání.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Pepe

 Takhle mi vlítl kousek kladiva mezi palec a ukazovák na levé ruce . Druhý den jsem musel na chirurgii na vyndání . Být tebou , jdu na chiru  aby to vyndali . Může to doplout do srdce .
 Stačí letlampa na nahřátí kroužku anebo flexa .
« Poslední změna: 29.01.2019 - 17:34:56 od Pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline FattalError

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 356
Já mám stejnou zkušenost s kladivem a kovadlinou. Trefilo mě to do kloubu pravého ukazováku a později, co to vyndali na chirurgii (protože v zimě mě to místo bolelo jak čert) tak to byl docela solidní kus železa - na to že se odštíplo od jednolitýho kladiva/kovadliny.

Jinak Pepe má pravdu. Pokud se to dostane někam k důležitýmu orgánu, tak můžeš mít sakra problém.


Offline elkappi

Tvl to není prdel pokud by bylo chromované. Viděl jsem úlomek od klíče chromevanadium pod nehet a frajer děkuje pánu bohu že mu ten prst říká pane.
Galant navždy a FTO