GalantWeb

Jaký olej ?

guest2672

  • Host
cena by šla,spíš by mě zajímalo jak to bude řadit,protože - vlastnil jsem Octavku 19TDI 66kw,převodovka v zimním období neřadila jak má hlavně za studena,koupil jsem doporučený jako originální převodový olej Castrol taf-x 75w90,ale stejně při mrazu to neřadilo,tak sem zajel do Škodovky a tam mě podle vin.objednali originální olej do mé převodovky olej dorazil v orig.flašce a ta cena byla 165kč za litr,dost levné ale problém byl vyřešen,nevím co tam bylo ale podle ceny si myslím že nějaký olej 75w.Tak by mě zajímalo jestli olej 75w85w bude fungovat ve všech převodovkách stejně.


Offline Werewolf66

Oktavka má hlavně docela dost "prevodu" od páky k převodovce, tam se to zabordeli a rádi to ztuha
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Pepe

Nevím kolik stránek a připomínek k olejům do převodovek Mitsubishi tímto forem prošlo , pár Galantů s manuální převodovkou jsem taky řídil a řadil , ale v žádné z nich nefungoval evropský olej .  Naposledy mnou použitý olej byl Redline MT85 . Ten  byl vyvinut jako náhrada za  DiaQueen 75W85W  API Gl4 , který se používá jako hypoidní - pro převodovky s diferenciálem , pro vozy s převodovkou vyrobenou v Japonsku .  V případě , že by stačil tebou uváděn olej pro vozy SKODA , je s podivem , že tyto oleje nikdo asi nevyzkoušel v Mitsubishi .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Vojtíí

Dneska jsem měl debatu s tátou. jakto originál. vždyt ty oleje jsou stejný. proč to musí být originál. v čem je ta převodovka tak jiná. :) :)
Jeden blázen do Galanta.


Offline Pepe

Vojto, než abych tady psal kopu ptákovin, projdi si forum s problematikou převodového oleje , abys sám zjistil v čem a proč majitelé Galantů laborovali s olejem .
http://www.galantweb.com/index.php/topic,1345.0.html
« Poslední změna: 05.05.2017 - 14:40:02 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


guest2672

  • Host
Dneska jsem měl debatu s tátou. jakto originál. vždyt ty oleje jsou stejný. proč to musí být originál. v čem je ta převodovka tak jiná. :) :)
jak se tady píše, převodovej olej není motorovej,každá značka vozidla má svůj převodový olej dáš hustší nebude za studena řadit, dáš moc řídký a může nastat problém s řazením za tepla,dokonce nějaká značka vozidla mám dojem že Ford Mondeo má v manuální převodovce olej do automatu ATF jináč nejde řadit,třeba Peugeot,Citroen,má taky svůj převodový olej Total 75w80,jináč by to neřadilo jak má,Honda má svůj převodový speciál oil, i BMW atd..i škoda 100 MB pokud někdo dal do převodovky moc hustý olej tak za mrazu nastartoval a auto mělo snahu se rozjíždět bez kvaltu.


Offline Pepe

 Na to se nic jiné nedá říct , dobře popsané .  -_-   Ještě můžu dodat - když má koncern Mitsubishi vlastní rafinerii , proč by používal cizí oleje ?
« Poslední změna: 05.05.2017 - 19:21:12 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


guest2672

  • Host
pepe to jsme si asi tenkrát blbě rozuměli,jako v Japan třeba olej Mitsubishi dávají ale tady ne to samé dělá třeba Hyundai nebo Kia a další,pro ně vyrábí oleje firma Total a mají s Totalem smlouvu tak by jako prvonápln měli dávat oleje Total,jenže  známej si koupi před týdnem nový vůz Hyundai z Hradce Králové a na plastovém držáku spz olej Shell - Hyundai,a na lekárně taky nápis Shell,tak je mě jasné že tam budou cpát Shell na garančce, ale ono je to asi jedno co si dají zastoupení za olej,zkus někoho sehnat kdo ti řekne co dávají u nás za olej do nějakého Mitsubishi pokud ti to někdo prozradí tak ti řeknou podle toho v jakém kraji a s kým mají smlouvu většinou to je Castrol.


Offline Pepe

Jo , v pohodě , já to tak beru. Ale protože se hodně mladých majitelů Galantů ptá proč používat origo oleje . No protože mechanické laboratoře mají k dispozici vlastní kvalitní oleje a podle toho doporučují pro výrobu slitiny na synchrony , hrubost povrchu a další parametry , aby bylo řazení lehké a rychlé . Když do této převodovky dáš jiný olej , dojde ke ztrátě přilnavosti - nebo obráceně - se synchrony slepí a už je problém .    Asi tak  :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


guest2672

  • Host
asi tak no,to lepení synchronů má za následek asi to chroustnutí při řazení,ale pokud by někdo chtěl experimentovat tak bych zkusil ještě oleje (ale někdo psal že to zkusil ne ??) třeba castrol syntrans FE 75w,nebo syntrans B 75w, Q8 oils unishift PC 75w,GL-4, řekl bych že to nejsou žádné obyč.oleje ale nejsou zrovna levné. A třeba ještě Renault do převodovky jedině Elf nfj ,nfp 75w80 jináč velkej problém.


Offline Sir Dag

Jako origo náhrada mi zastoupení zdělilo, že je mobil.. Takže asi tak..ovšem když máme k dispozici originál :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


guest2672

  • Host
a jakej Mobil by to podle nich měl být??


Offline Sir Dag

Mobil m-t1SHC75W90
https://www.35r.cz/Prevodovy-olej-Mobilube-1-SHC-75W-90-1-l-d15617.htm?gclid=CPO_2uzE6NICFUUq0wod6jgFag
cena 380 kč za 1l.

Nemáme se o čem bavit..lupni tam originál...
« Poslední změna: 07.05.2017 - 21:40:52 od Sir Dag »
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Myslíte,že v USA používají vůbec Diaqeen,když tam maj svoje petroleum? :undecided:


Offline Pepe

Jestli má Mitsubishi výrobu motorů a převodovek v USA , tak bude používat asi amícké oleje. Ale pro import jen origo , proto jej nabízí i amazon a ebay.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Já jen.... a to nemusí platit pro naše auta,ale na jiný auto popisujou náhrady v USA třeba oleje STP,odkaz je jen pro zajímavost,sem nepatří,ale,,,,, http://jeep4x4.cz/rady-a-typy/32-neni-napln


Offline Pepe

 Na starších vozech , to co máme my, jde právě API GL4 , a to ne všechny oleje splňují .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

 Popisují to jako přenos tření mezi synchrony při řazení . a to si předepisuje výrobce podle opracování povrchu synchronů nebo chem složení kovů .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Mě jen napadlo,že nějaký  "bohatý" us. tuner s galantem,jestli mu nedopřává ještě něco lepšího?