GalantWeb

trhanie autom

Offline GalantPD89

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 81
tu je video https://www.youtube.com/watch?v=kEOlPq1b4nU&feature=youtu.be

je to asi na sekundu počuť na začiatku, nevedel som to tam udržať, na volnobehu to je len takto ale počas jazdy je to dost intenzivne


Offline Pepe

Nechci strašit , máš mechoše , který změří tlaky ve válcích ?  Takhle to začalo u mého starého Galanta a byl z toho propal těsnění pod hlavou ..   Další názor ?   Z které části motoru to jde ?   Odkud to slyšíš ?   Zdvihátka to nejsou .
« Poslední změna: 14.02.2017 - 21:17:09 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline GalantPD89

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 81
Sakra, no mechanik čo mi robil autá predtým by to hadam mohol zmerať zajtra za ním zbehnem. Počujem to od krytu ventilov, zo začiatku sa mi ale zdalo akoby to šlo od remeňa ale teraz je to jednoznačne od krytu ventilov viac z prava - na strane kde je veko.


Offline Pepe

Jestli má stetoskop, mohl by poslechnout napínací rolnu rozvodu .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline GalantPD89

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 81
Uvidím, opýtam sa. Skúsim doliať olej všimol som si ubýtok možno to zoslabne aj keď pochybujem že to prestane úplne :D A asi by bolo dobré ho vymniť za iný lebo to nastalo po výmene.. môže to mať vplyv ?


Offline Pepe

Neumím vyhodnotit co vše jste dělali a jestli to může být záměnou oleje . Je to dost zvonivý zvuk - ložisko nebo těsnění .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline GalantPD89

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 81
No nerobil som v podstate nič, len výmena oleja. Nevadí, zajtra pôjdem zmerať tie tlaky.. inak auto šlape ako má a nemám pocit že to ovplyvňuje výkon, skúšal som max rýchlosť a skoro som dosiahol udávanú v tp.. (o 5 km/h menej)

edit: skušal som ju ešte pred tým jak to začalo


Offline Trewor

Svíce ven a pak sundej kryt rozvodů a pomačkej všechny vahadla.

Tlaky změř za sucha a pak s trochou oleje aby utěsnil píst a tím se poznalo kde ze případná ztráta tlaku
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline GalantPD89

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 81
OK, čo dalej keď vahadla pojdu/nepojdu pomačkať ?


Offline Pepe

""Svíce ven a pak sundej kryt rozvodů a pomačkej všechny vahadla.""    :undecided: :undecided:  co - kde -  jaký vahadla ??
Hydroštely jsou zapuštěné v hlavě a podle zvuku jsem je neslyšel . Jsem sice nahluchlý   -_-  ale zvuk zdvihátka znám.   Jak dopadlo měření tlaků a poslech zvuků kolem rozvodů ?   :undecided: :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline GalantPD89

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 81
Zatial to všetko stojí na mrtvom bode - v okolí na to nemá nikto prístroj a ešte ma aj vysmiali na čo mi to je (také sú servisy u nás). Na štvrtok som dohodnutý so Slavom, ktorého si mi odporučil tak uvidíme.
Čo si neurobím sám to nemám no...


Offline Pepe

Výborný nápad , konečně někdo , kdo rozumí motorům .  :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline GalantPD89

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 81
Tomu ver, dosť týpek podla rozhovoru bolo jasné že vie o čom hovorí, skoda že až v martine... ale stále lepšie ako všetko tu v okolí :D Dik ešte raz


Offline GalantPD89

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 81
Well, tlaky ešte nezmerane ale dnes som to počuval okolo rozvodov a išlo to otial kde su kladky takže je možne že by to mohlo byt ložisko niektorej kladky ...a ešte.. zvuk je priamo umerny otačkam motora
Ten kryt rozvodov sa da zhodit s tym ze auto sa bude dat natocit a v pohode pojde ?
A da sa z toho vlastne nieco vycitat ? ci rovno na supu vymenit loziska ?
« Poslední změna: 20.02.2017 - 18:33:12 od GalantPD89 »


Offline Pepe

Bude lepší , když si připravíš sadu na rozvody a vyměníš to komplet . Nevíš kdy byly měněny rozvody ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline GalantPD89

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 81
Vraj 20 000 km dozadu. Ale doklad nie je takze verte - neverte. Medzi dokladmi sice bola faktura od rozvodoveho remena no z roku 2012 :D Mam sice remen aj kladky doma ale vypada to ako uz pouzite na remeni su aj znacky takze to bude pase podla mna


Offline Pepe

 Rozvody - 90 000 km nebo 6 roků .   Takže bych to vyměnil . A použité díly , prosím ne , máš pravdu , to je pasé .  Myslím  si , že budeš potřebovat 2 rozvodové řemeny : 1 na hlavní rozvod vačkových hřídelí a malý na vyvažovací hřídel plus napínací kladku a hydraulický tlumič vibrací.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline GalantPD89

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 81
Nemeni sa aj vodna pumpa.spolu s rozvodmi ?


Offline Pepe

 Vodní pumpa není u tohoto motoru na rozvodech závislá , lze jí měnit kdykoli .
« Poslední změna: 21.02.2017 - 11:51:59 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline GalantPD89

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 81
Fuuu tak toto je nadherny motor. Ale zda sa mi to alebo je "opacny" ?