GalantWeb

LPG v galantu nejen z ekonomického pohledu

Offline Banung

Pořídil jsem si galantíka a jelikož je v pěkném stavu, tak ho plánuji mít delší dobu. Což je u mě víc jak 1,5 roku. Platit ale přes 3kč za kilometr se mi moc nechce, a tak u mě začal bolehlav ve stylu LPG ano, či ne.

Auto má 161.000 km. Je udržované, v pěkném stavu, interiér skoro jako nový. Klasicky na jaře asi vykvetou zadní podběhy. Dávat LPG,kterého zrovna nejsem příznivcem, do takto starého auta, asi není nejlepší nápad. Ale zase si říkám, když si v létě koupím nové 16'' nebo 17'' s pneu ,plus tažné a nějaké další pí....ky, tak to je investice co se skoro blíží LPG.
Jak zde čtu, tak myšáci na LPG fungují docela v pohodě. Nádrž chci určitě 60l a více, nehodlám každých 300 km tankovat.
Další otázka je, jak ho budu vytěžovat, protože mám zatím ještě druhé auto, ve kterém vozím cement a tak, a to do myšáka dávat nechci. Prostě je to složitý  ](-:

Věc které se ale bojím, je ta, že kvůli tomu d........i Babišovi, tankujeme do našich myšáků nekvalitní benzín. Když budu jezdit na LPG, tak se mi v nádrži po měsíci oddělí biosložka od benzínu a může to zkur..t motor.

Auto bych chtěl mít, ale opravdu dlouho, a pokud nezasáhne nějaká vyšší moc, tak zřejmě zahyne na korozi. Počítám, že by mohlo mít před sebou ještě tak 60.000 km, což by znamenalo ušetřených cca 100.000 kč.

Už jste mi pomohli s jedním "problémem", tak třeba rozlouskneme i tohle. Předem díky.



Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Jindřišák

LPG určitě jo. Jinak jestli ti nezhnije, tak 300k udělá v klidu. Tzn. jesi je zachovaly, tak pravidelně ošetřovat podvozek. Jinak co se týče tý biosložky, tak u nafty mam od dvou zdrojů potvrzený, že euroil má vyjímku a nepřidává biosložku, co se týče benálu tak nevím, a taky nevím 100% jestli je to pravda.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Banung

Té koroze se opravdu bojím, protože všechno ostatní se dá vyřešit výměnou...
Jedna věc je počet km, a další počet let.
To je zajímavé s tím Eurooilem, slyším to poprvé.


Offline Banung

Tak jsem trochu googlil, a benzín bez biosračky se koupit dá.
Měly by to být 100 oktanové benzíny. Nejlepší má být údajně Verva 100 na Benzině.
To by snad řešilo mé obavy o oddělení biosložky.


Offline Jindřišák

Stejně na ten benal pojedeš minimálně do zahřátí motoru a můžeš ho občas i vyjezdit. Ten eurooil dělá jen naftu, do benálu dává nějaky aditivum co to má zmírnovat, ale čert ví. Jinak hlavně si hlídej místa, kde to nejčastějc hnije. Misky, lemy.. když uděláš co dva roky natěr podvozku + dutiny, tak to něco vydrží. Ještě je dobry dát body na prahy, ale do toho bych nerejpal, pokud jsou zdravy.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Aldik

Benzín nějakej měsíc přežije a pokud trochu jezdíš tak ho stejně vyjezdíš... navíc to na benzín vždycky mužeš přepnout manuálně. Cenová úspora LPG je proti NA95 vysoká, ale i tak návratnost záleží na tom, kolik toho s autem najezdíš. Počítej, že se ti nepatrně o 1-2l spotřeba zvedne proti benzínu, ale při současné ceně LPG 15.90-18.20 vs. NA95 32.90-38.50 je to pořád polovina!

Pro pořízení mrkni na aukro.cz - nabízí tam komplet zástavbu sekvence za 21k - komplet cena včetně formalit na úřadech!


Offline Zdoter

 Za me taky urcite ano. Urcite se to vyplati. A pokud mas strach z degradace benzinu,neni nic jednodussiho,ze nebudes tankovat plnou.Staci vzit pulku/ctvrtku a casteji dotankovavat. Jen nevim,jestli tam narves 60l nadrz na plyn.Myslim tim,aby jsi natankoval realne 60l plynu.Protoze to je docela rozdil. Ja do sve 60l nadrze narvu pri uplne prazdne max 48l a vic ani tuk.
Mitsubishi galant kombi 98 2.0 100kw
Bumba mi to LPG


Offline Pepe

"Věc které se ale bojím, je ta, že kvůli tomu d........i Babišovi, tankujeme do našich myšáků nekvalitní benzín. Když budu jezdit na LPG, tak se mi v nádrži po měsíci oddělí biosložka od benzínu a může to zkur..t motor."   Babiš  za biosložky nemůže , nadávej na předpisy EU.
Jakou biosložku máš na mysli, že máš obavy z jejího oddělení  ? Můj Galant jezdí na LPG od r.2008 a nevšiml jsem si bordelu v nádrži nebo nedej bože ve válcích , a to mám motor V6 , 2,5 l a ne 2,0l .Až budeš kupovat 2.4 GDI, pak můžeš mít námitky k nekvalitnímu benzinu . :mad:   
« Poslední změna: 07.11.2013 - 20:58:46 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Aldik

Já mám místo rezervy toroid a natankuju 47-50l... tj. dojezd podle stylu jizdy 336 - 517km :) takze spokojenost a nemam bombu v kufru...


Offline Jindřišák

Tak ta biosložka je vlastně ethanol ne? U benálu to není tak zly, ale u nafty ta biosložka nemaže...
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Pepe

Proto se divím , že píše o benálu .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Banung

U benzínu je asi biosložka ethanol. Nicméně auto jako takové není přízpůsobené na provoz na
100% ethanolu. Proto když se to oddělí, tak to motoru zrovna moc neprospěje.
Kdysi dávno jsem o tom četl nějakou celkem fundovanou studii.Detaily si už bohužel nepamatuji.
Uvedu příklad. Když do plné nádrže nach...te a hezky to promícháte, tak to asi pojede.
Když ale nach...te do prázdné nádrže, tak to asi nepojede. Dobrej příklad ne  :P
Řešení je asi prosté, tankovat málo.

Jinak už jsem si nechal nacenit přestavbu a mělo by to být 22.000,- i s 60l nádrží.
Jak jsem zde četl, někdo má i 72 l v rezervě a trochu zvednuté dno v kufru-

Existují nějaké vyloženě vhodné, či vyloženě nevhodné systémy/výrobci LPG?


Offline Aldik

Jestli budeš mít sekvenci, tak je to podle mě vcelku jedno... Italské systémy jsou dražší než například polské, ale fungují všechny... .)


Offline Zdoter

Já mám místo rezervy toroid a natankuju 47-50l... tj. dojezd podle stylu jizdy 336 - 517km :) takze spokojenost a nemam bombu v kufru...
Tak premyslet o bombe v kufru me ani nenapadlo. Samozrejme,kdyz plyn,tak toroid misto rezervy.Prave proto jsem psal o te velikosti. Kdyz jsem to pred skoro 3 roky resil a chtel co nejvetsi nadrz,tak ciste teoreticky by se tam mela vlezt i 80l (nebo tak nejak to bylo).Ale podle rozmeru to bylo uplne presne na mm a museli by ji spesl objednat,tak jsem se na to vybodl a sel overenou cestou.
Mitsubishi galant kombi 98 2.0 100kw
Bumba mi to LPG


Offline Pepe

Někde sem četl ...... že v BA Natural 95 je 3-5% ethanolu . Kolik je 5% ze 64 litrů ??? ,5 litru 95% alkoholu ?  Samotný benzin se znehodnotí dřív než slivovice .  ne, nechám blbé kecy , ale tankovat do nádrže málo benzinu , když je čerpadlo utopené v nádrži a chladí se průtokem benzinu , není dobrý nápad . Zaděláváš si na nové čerpadlo . ](-:  Sekvenční vstřik , nic jiné tam nedávej .  BRC anebo polský Stag 4. :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Trewor

Oddělování se neboj. Pumpa jede furt stejně a co si motor neveme, jde zpět do bandasky, takže pokud to nebude x týdnů stát, tak se to neoddělí.
A degradaci benálu bych taky nehrotil. na 6 let starej z kanystru co zbyl ze samuraje to jelo bez jakýhokoli rozdílu. Tohle nejsou moderní motory co jsou náchylný na kvalitu paliva a pokud jsou v dobrym stavu tak jediný co hrozí je, že ten líh rozpustí nějaký svinstvo v palivový soustavě. Já měl třeba v nádrži dokonale čisto, sítko na čerpadle čisťounký takže se nebojim, že by tam byly nějaký nánosy co by mohly něco ucpat.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Zdoter

ale tankovat do nádrže málo benzinu , když je čerpadlo utopené v nádrži a chladí se průtokem benzinu , není dobrý nápad . Zaděláváš si na nové čerpadlo .
Ja jen narazel na moznou degradaci benzinu.Nerikam jezdit na rezervu,ale kdyz da pulku,vyjede ji pod ctvr a znovu dotankuje neni problem. U me to nehrozi,ja beru vzdycky plnou a stejne po trech mesicich musim znovu na pumpu :-) Zlaty LPG jinak bych se s mym najezdem nedoplatil :-)
Mitsubishi galant kombi 98 2.0 100kw
Bumba mi to LPG


Offline Banung

Už tu někdo zkoušel, přehodit LPG z jednoho auta do druhého? Nebude tam nějaký problém v papírech?


Offline Pepe

Zrovna Aldik kupoval a montoval použité lpg. Je jedno v jakém voze to bude , musí mít reduktor pro 100kW, 4válec sekvenční vstřik s ECU a nechat schválit oprávněnou osobou .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001