GalantWeb

optitronové budiky

Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Zdravím, pokud jsem to někde dobře přečetl tak Galant 1997-... má optitronové budiky? Jak to vlastně funguje nevíte někdo? na netu jsem o tom nic nenašel...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Drak

97 vejš to má , ale né všechny verze. Jsou u modelu S.E a Avance.  Je to indiglo podsvícení v bíle bervě
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Děkuji  ^_^
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Sir Dag

Ahoj..
malý problém. Sice to není nic hrozného, ale občas mě to nakrkne.

popis závady: Takže  máme počítadlo trip A a trip B (bavíme se o digitálech optitrony). Občas když natankuji a to během tankování mám vyplou eketriku a nemám klíček v zapalování..tak i přesto se mi občas vymaže nějaký z tripů..nejčastěji je to A... (to s tím tankováním..to píši jen proto, že tam se mi to stává nejčastěji)
Asi dvakrát se mi stalo, že se mi vymazal údaj tripu A i po nastartování když jsem šel z práce..prostě jen tak.
A dvakrát se mi takto ztratil údaj trip B...což je pro mě nemilé jelikož ten mi hlídá výměnu oleje.

Dodávám, že správně mám mít analogové, ovšem před rokem a půl jsem kompletně vyměnil kabeláž pod palubkou za kabeláž a budíky z galíka co měl optitrony..dále budíky automat..já manuál...
Co se týče závady..tak se projevila cca asi tak osmkrát...
Jako o nic nejde..ale vrtá mi to hlavou..nebo jestli se to u nich občas stává...či je to chyba budíků..staré kondíky či co..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Drak

tohle odhaduju na chybu budíků. I po odpojení napájení by si měli pamatovat všechny 3 hodnoty. Kondenzátorů je na desce cca 1 kus :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

Že by stejná závada jaká se projevuje na hodinách ? :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

nějakej studěnas...ale tady nemá co tahat (vyškubávat součástku z desky) ale možné je vše. Stačí mikroskopicky špatné proletování a to se po čase projeví...
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Na spoje hodin nepůsobí tlak ani jiná síla , jde o sluneční záření a teplotu . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

u hodin stačí proletovávat piny konektoru co jdou do desky..moje domněnka..váka konektoru s kabeleží při vibracích vozu působí na konektor v desce..za ta léta to udělá své..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline mAty723

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 61
97 vejš to má , ale né všechny verze. Jsou u modelu S.E a Avance.  Je to indiglo podsvícení v bíle bervě

Hele já mám model Elegance a optitronové budíky mám... Jakto?  :undecided:


Offline BrutálníBobr

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 112

Offline mAty723

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 61
Myslíš, že by se s tím někdo dělal?  :undecided: jako možné to samozřejmě je, ale nemyslím si že by se s tím někdo dělal jako tady Dag  :D
Mě funguje vše v pořádku... najeté km sedí... Trip A i trip B se nikdy nenulují...
Fakt se dávali jen do SE a Avance?


Offline grafik

taky je máme v modelu elegance, od roku 2000 je dávaly všem protože jsem neviděl Galanta po roce 2000 s normálníma budíkama. A stejně je to ostuda v Japonsku měl model Debonair digitální budíky v roce 1991  ](-:


Offline Kouba96

taky je máme v modelu elegance, od roku 2000 je dávaly všem protože jsem neviděl Galanta po roce 2000 s normálníma budíkama. A stejně je to ostuda v Japonsku měl model Debonair digitální budíky v roce 1991  ](-:
Viděl jsem je už v 1999 v GDI. Nedodělávané.

A pozdravuj bráchu, potkal jsem ho v Břeclavi.  -_-


Offline Sir Dag

jenže auta JDM..jsou taky jinak vybavená než ty v evropě..oni tam toho měli v roce 90 mnohem víc než mi tady v evropě
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Kačenka

Myslíš, že by se s tím někdo dělal?  :undecided: jako možné to samozřejmě je, ale nemyslím si že by se s tím někdo dělal jako tady Dag  :D
Mě funguje vše v pořádku... najeté km sedí... Trip A i trip B se nikdy nenulují...
Fakt se dávali jen do SE a Avance?

Až nám tady někdo dodá optitrony,  :laugh: , tak se taky pustíme do výměny.


Offline Sir Dag

začaly se montovat do nějakých galantů už v roce 99..

Jinak scháním optitrony budíky na automat..nutné..kdyby někdo věděl..tak mi písněte
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline elkappi

Že se vám do toho chce. Dagu máš číslo na lukáše ten stříbrný swap byl za náma v kladně a bral od tebe palubku. Ten opti na automat měl.
Galant navždy a FTO


Offline Kačenka

To není složité.   :-D Ráno sedneš do auta, nastartuješ a než se Ti rozmrazí okno, máš to přehozený a můžeš jet.  :angel: