GalantWeb

Pneumatiky

Offline Galantvojto

Musím kúpit druhé pneumatiky,ale neviem ze, z ktorom rozmerom bolo lepsie.

215/40/R17 alebo 215/45/R17 alebo 215/50/R17 ??? Podla vás??? Prosím pomozte mi .


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

215/40 jsou nízký šlupky, který nejsou moc na běžný ježdění, 215/45 R17 je to, co dávaj na Galant 8G Sport běžně a 215/50 je zase špalek, kterej bude každýmu pro smích...
ČILI 215/45 R17 je jasná volba.
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Drak

jestli jsou na zimu, tak bych dal i užší   třeba 195/55/17
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Galantvojto


Offline Jindřišák

Když už je tu tohle téma tak toho využiju. Chtěl bych si na galanta hodit větší průměr kol, zvažuju tak 16-17", podle čeho mám vybírat výšku gumy, aby zůstala zachována velikost kola? Aspon přibližně, už ted mi tacho proměřuje skoro o 10 km/h. Na ty 17" teda v pohodě 215/45? Aby mi to nikde nedrhlo. A ještě jeden dotaz, jde nějak zapsat kola do alternativ v TP? Mám sice technickou v zimě a zimní mám podle techničáku, ale abych neměl problémy třeba na silnici s pány od policie..
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline ada4

Použij nějakej kalkulátor, třeba tenhle je supr fajn:
http://www.carbibles.com/tyre_bible_pg2.html
A co se týče techničáku, zapsat to tuším jde dle doporučení výrobce, ale velkej techničák ssebou stejně nevozíš, že....
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

A nebo podle technickýho listu od výrobce kol, TUV gutachten, kde máš seznam aut i s obutím, na který ty kola smíš dát.
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Rafik

Já mám zimní 195/65/15 a letní 215/45/17...zdá se mi to na chlup stejný průměr
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Rafik

Jindříšák... mi nikdy na velikost kol neřekli nic, jenom se jim nelíbil sjetý kraj gumy a v poslední době taky xenony :worried:
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Jak to je teda s tím techničákem? Nerad bych při bouračce všechno zacvakal kvůli blbejm kolům
Radouš


Offline Drak

Při nehodě se likvidátor kouka jestli je tam vše co ma být a pokud bude puntičkář a budeš mít jiný rozměr než v techničáku může snižit plnění.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
a právě o to nestojím. Chci mít všechno u cajku a nestrachovat se kde mě zase lapnou a kolik mě to zase bude stát
Radouš


Offline Michal.mcc

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 3
Zdravim,
já když jsem chtěl pořídit liťáky na auto, tak mi prodejce řek, že mi dá ke kolům taky potvrzení o kompatibilitě na základě kterýho mi ty kola zapíšou do velkýho techničáku. Vybíral jsem kola od OZ v Lexani. 


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
A zápis do TP proběhl v pohodě?
Radouš



Offline morfes

Taky bych dal 215/45, taky je mám a je to v pohodě...jinak bych rozhodně nedával užší! Už tydle vypadaj, a jsou, celkem úzký a zezadu to vypadá fakt směšně (jako 15")!
ty jo to jste připomněli, že si vlastně taky musím nechat zapsat 17", kvůli pojišťovně:-/
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy