GalantWeb

platva daně při prodeji auta ??

Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
zdarte pánové, včera byla mátí na pokec s jednou známou co dělá účetnictví a zmínila se že prodávám auto..... no a když tu diskuzi shrnu, tak prý z toho prodeje mám platit daň.... a tak si říkám že to už si tady snad dělají prdel ne?? auto sotva za 10 tis a ještě z toho budu odvádět daň ??? pokud vím, tak daň se platí jednou a to poprvé při koupy auta z bazaru nebo tak....

ale ta známá jí prý říkala že je to nějaký novější zákon a že se zatím nedodržuje protože většina lidí to ani neví ale prý za nějaký čas půjde berňák i zpětně....a budou to vymáhat...

jo a jedná se prý oto, pokud prodám auto dřív jak rok od jeho koupě......

nevíte někdo něco o této chujovině??? pokud je to pravda, kdo jde semnou zastřelit ty idioty na vrchu???  ](-:
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline Jindřišák

Můžou po tobě vymáhat daň ze zisku. Co jsem slyšel, tak magistrát na tebe může dát echo, že jsi prodal auto a pak musíš doložit, že jsi na tom nevydělal. Pokud si koupil za 5 a prodáváž za 10 a máš od obojího doklad, tak můžou chtít dan z 5 tis.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline morfes

Přesně jak říká jindřišák. A tobě žádný zisk nevznikl...v podstatě to co na tom tratíš, to jsi za to auto zaplatil. Kdyby tě ještě někdo s tímhle strašil, tak vždycky můžeš říct, že při takto nízké ceně se to lehce vejdeš do nějakých těch dvanácti klacků co si za rok můžeš přivydělat aniž bys z toho platil daně.
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
jo to je fakt..díky za tip...a mám dojem že to je 20 tis za rok ne?
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline Aldik

nebál bych se toho, že to bude někdo řešit v případě jednoho auta :) ale jinak bud je to 6000,- nebo 15000,-podle toho jestli mas v práci podepsané daňové prohlášení. Ale to je jen povinnost abys musel podat daňové přiznání..  a to i když podáš, pak je tam ještě ten příležitostnej příjem.



Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
dan se platí ze zisku a to nad 65000kč ročně tuším. Navíc prodáváš auto na kterém jsi tratil.. takže nemáš z čeho dan platit. Neřešil bych to nikdy,ikdybych prodal 10 aut ročně se ziskem..jebat na ně. V tomhle hnoji v ČR se tohle ztratí


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
blazne, nebuď blázen !!!!! mi jsme přeci obyčejný lid!!! tupé ovce pro ty buzeranty nahoře!!!! pro nás se nikdy nic neztratí!!! na to nezapomínej!!

vždycky je potrestaný obyčejný chudý člověk....podiv se na pracháče, janoušek, krejčíř atd .... nic jim není :) to jenom mi nevíme, jak přežijeme další den do výplaty ](-:
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline miraD

Něco jsem o tom slyšel, ale je to už delší dobu. Minimálně 3 roky... někdo mi říkal, že pokud auto prodám dříve než do 1roku a se ziskem, musíš zaplatit daň. Nevím kolik ani komu... A vím, že když jsem kupoval auta od špakulantů a takových těch podvodníků, chtěli vždy na kupní smlouvu napsat nižší cenu než za co mi to prodali.
ale já osobně jsem to nikdy nemusel řešit, protože jsem na všem vždy prodělal  ](-:
Baví mě dělat z vraků auta =D


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
jo prodělávající jsme asi všichni :D :D
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....