GalantWeb

"přečalounění volantu"

Rob · 109 · 44145

Offline estimator

 :laugh: -_- -_- :D kurna ved to uz aj pol kravy zozenies  :D
ale zas na druhej strane keby to bolo u nas tak ta cena ma vobec neprekvapi  :anz: :lipsread: :lipsread:  :worried:


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Vidim to na to čalounění za 2jku a zbytek necham na bifteka.... :kiss: :evil:
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Volant už je dnes hotový, foto pro přirovnání je o příspěvek výše)fotil jsem to ted za tmy),čalouník chtěl 1500kč,volant mi přijde opticky až moc tlustý, ale do ruky padne dobře, je měkoučkej,pod kuží je mirelon na topenářské trubky,šev je taky jednoduchý,tak si snad brzo zvyknu.A vaše názory?Já sám nevím.Jo a volnoběh i kontrolka SRS jsou po 5ti dnech odpojené baterky tak jak byly- v pořádku -aspon zatím.
« Poslední změna: 23.01.2009 - 19:54:43 od robb »


Offline morfes

Ty jooooooooo to koukám! Fakt parádní práce! Odkud je čalouník? Mám to už takový vohmataný a zrovna jsem si dneska říkal, že bych snesl tlustší! Fakt se mi to moc líbí...odvedl parádní práci!
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Lades

Volant už je dnes hotový, foto pro přirovnání je o příspěvek výše)fotil jsem to ted za tmy),čalouník chtěl 1500kč,volant mi přijde opticky až moc tlustý, ale do ruky padne dobře, je měkoučkej,pod kuží je mirelon na topenářské trubky,šev je taky jednoduchý,tak si snad brzo zvyknu.A vaše názory?Já sám nevím.Jo a volnoběh i kontrolka SRS jsou po 5ti dnech odpojené baterky tak jak byly- v pořádku -aspon zatím.
nevim jestli je mirelon dobra volba. ja si myslim ze se to casem nekde promackne a propadne a nebude to vypadat moc dobre. ale treba s tim ma calounik zkusenost tak uvidime. pak dej kdyztak vedet...
Galant 98' 2.5 V6 AT kombi


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
sám jsem zvědavej ,co to udělá časem, čalouník garantuje 100let, ale to je spíš vtip.Ten mirelon má i 1 klad, ted ,jak mrzlo, tak volant nebyl vubec studenej,snad to tak bude fungovat i v létě. Když jsem si tam byl pro volant ,zrovna tam čalounil náký sportovní sedačky-moc pěkný.
« Poslední změna: 02.02.2009 - 19:54:08 od robb »


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Chtěl bych v autě vyměnit přední sedačky za jiné, ale bez airbagu-nevíte někdo, co strčit do prázdného konektoru k airbagu sedaček, aby to ŘJ nepoznala a v tom nejnutnějším případě mi aspon zaktivovala airbag ve volantu a v palubce? Rezistor nebo kondík - jakou hodnotu? a jde to vubec? :(


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Dava sa tam odpor.....a aký netuším....potenciometer diagnostiku a skúšať ktorá hodnota sa mu zapáči......aspoň 406 som tak spravil Ale peugeot nieje MITSUBISHI tak neručím!  :P
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Při výměně standartního volantu za sportovní kousek se to tak dělá, aby zůstal aktivní aspon ten u spolujezdce... V UK je dokonce povinnost pro výrobce náb, aby k tomu ten odpor dal...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Myslíš teda, že by stačilo změřit ohmmetrem odpor na konektoru sedačky a ten tam potom dát místo puvodní sedačky s airbagem?


Offline Drak

stačí změřit odpor na sedačce a ten tam pak dát. Tuším, že to je 0,6 w a hodnota odporu kolem 2 ohmů
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Drak

metalfilm resistor 3.0 Ohm / 0.6 Watt / 1% tolerance  by tam měl sedět na nejlépe.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Skvělý, díky, myslíš ,že ho seženu normálně třeba v GM v Karlíně?


Offline Drak

Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Volant už je dnes hotový, foto pro přirovnání je o příspěvek výše)fotil jsem to ted za tmy),čalouník chtěl 1500kč,volant mi přijde opticky až moc tlustý, ale do ruky padne dobře, je měkoučkej,pod kuží je mirelon na topenářské trubky,šev je taky jednoduchý,tak si snad brzo zvyknu.A vaše názory?Já sám nevím.Jo a volnoběh i kontrolka SRS jsou po 5ti dnech odpojené baterky tak jak byly- v pořádku -aspon zatím.
    asi nechám přečalounit už jednou přečalouněný volant, tahle firma, kde si to známej nechal dělat to umí fakt 100xlíp, než ten čalouník z Dobříše a chtěj 1500kč i s poštovným...http://www.volantech.cz/
« Poslední změna: 14.06.2011 - 18:29:08 od robb »


Offline Jan5

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 76
Zdravím mám dotaz, je sice trochu mimo téma, ale nebudu zbytečně zakládat nové. Zajímalo by mě jestli má z vás nekdo ve žraloku jinej volant než tam má původně být. Mám konkrétně na mysli volant z Eva VIII. Rád bych ho tam napasoval, ale nevím jestli tam není jiná přípojka na airbag... tudíž jestli tam vůbec půjde? Nevíte náhodou jak se věci mají? Díky  ^_^


Offline Drak

pujde ti tam volant z eva 3-6. 7-9 ma jinej tisicihran. přípojka na bag je stejná
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)