GalantWeb

Výmena oleja v prevodovke.

Offline t.j.silence

No a teraz mne amatérovi prosím vás niekto poradte ako sa vymieňa olej v prevodovke. Konkrétne asi len kde sa vypúšťa a kde nalieva. Na škodu by nebola ani obrazová príloha kde je vypúšťací šrób.    :o
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
olej v převodovce chceš měnit proč? Obvykle to bývá cesta do pekel.....

jinak výpustný šroub najdeš zespodu na nejnižší části převodovky. Napouštěcí a zároveň kontrolní šroub hladiny oleje je z boku cca v polovině převodovky.


Offline Drak

pokud ti to řadí jak má a není oleje v převodovce málo, tak bych ho neměnil. Není nad originální náplň. Po výměně se ti může stát, že třeba nezařadíš, budou se ti "lepit" synchrony. Ojej, kterej má předepsané vlastnosti se strašně špatně shání.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
já jsem olej v převodovce taky vyměnil a dosnes toho celkem lituju.
Už jsem vyzkoušel několik dalších náplní ale stále to není ono


Offline t.j.silence

Ok tak sa asi na to vyprdnem. S radením nemám žiadny problém. Ale aj tak dík za radu. Môžeme túto tému uzavrieť.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline tomasssr

No já s řazením občas problémy mám,že si to škrtne nejčastěji z 1-2 a 2-3 a to nejsou hezký zvuky,známej mi doporučil vyměnit olej za nějakej Liqi molly,nevím přesně jakej,co si o tom myslíte?
GALANT 99 100 Kw                    GALANT 92 80 Kw


Offline t.j.silence

No ja neviem. Mám tu jedného experta istého podplukovníka..... čo sa celý život zaoberá len olejmi. Vlastne prednáša na vysokých školách v tomto obore a ten mi dal jasne najavo, že nad Shell olej nieje nech ide kde kolvek či motor či prevodovka alebo inde.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
mě začalo taky zlobit řazení, tak jsem to risknul a olej vyměnil za valvoline p/c 75w-80/doporučili mi to na mitsubishi megaherz/. a zlepšilo se to , ikdyž snad až po měsíci.,cena1litr- 250kč.


Offline droud

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 49
mám zas jeden blbej dotaz nevíte jakej je idealní olej do převodovky na galanta  97 2.0 


Offline Drak

Hypoid gear oil SAE 75W-90 nebo 75W-85W API GL-4  nejlepší je sehnat originální olej. Ze všemi ostatními jsou problémy typu slepených synchronů, nutnosti řadit s meziplynem atd.

MITSUBISHI DIA QUEEN SUPER MULTI GEAR OIL GL-4 75W-85
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rafik

No a kde ho koupit? vím že se to tady dříve řešilo, teď bych si ho taky koupil..
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Mě nakonec pomohla výměna gumičky ve spojk.válci.


Offline Pepe

No a kde ho koupit? vím že se to tady dříve řešilo, teď bych si ho taky koupil..
Velkáí část odkazů na prodejce  tohoto oleje má adresu    xxx.--------.ru , nebo ua. Takže Ural nebo Ukrajina . Čekám na odpověď prodejce z Doněcka . :angry:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline Pepe

20l kanystr je v jednání -  Dia Queen 75W 85W . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline m4rt4s

pepe: pokud by to vyšlo, přispějuuuu   -_-
2.0 Wagon Sportedition


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Jindřišák

Hmm, taky jsem měnil a zaplakal. Kdyby byl, tak bych si taky vzal.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline kandry


Offline Pepe

 Je to marný, je to marný , je to marný ..... :( Celé forum o převodovkách je o olejích a jak je neměnit. Ale vy néééééé.
 Kluci olej je pořád v jednání , pokud ho nedovezou do konce roku, zbývá mi druhá šance v únoru . Dám vědět . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001