GalantWeb

Ložiska

Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Dal jsem auto k mechošovi,to ložisko jen o kousíček dotáh a je to už bez vule!
Tak to je dobře, jen pochybuju, že to bude oprava na delší dobu.
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Pepe

Je tam myslim náké dvojité,kuličkové.
Ložisko je dvouřadé kuličkové s děleným vnitřním kroužkem . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline koty

prd na tom zničí jen to ložisko dodělej jízdou až bude vůle tak to vyměň  musí to něco vydržet,nejhorší jsou předky to jde pak do řízení a vůle jak prase
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
no hlavně to vyměň dřív než tě to někde nechá. I to se mi jednou přihodilo a měnil sem celou těhlici. Takže jsem ušetřil co? No hovno přece. Jen sem si nasral do bot a přidělal problémy
Radouš


Offline Pepe

prd na tom zničí jen to ložisko dodělej jízdou až bude vůle tak to vyměň  musí to něco vydržet,nejhorší jsou předky to jde pak do řízení a vůle jak prase
Koukám  :o jak puk, mládí radí jít do risku  :roll: :o :o .  Ještě asi nikdy nesypal kostky místo kuliček z ložiska .
Koty, nejde o ložiska , ty vydrží - v kostkách je jejich síla , ale odděláváš všechny pohyblivé součástky nápravy a řízení .
Jestli se ti tak dobře jezdí s vymletýmy ložisky , jezdi si - ale nedoporučuj a neraď jiným majitelům nesmysly . :laugh: :evil:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline johny11

prd na tom zničí jen to ložisko dodělej jízdou až bude vůle tak to vyměň  musí to něco vydržet,nejhorší jsou předky to jde pak do řízení a vůle jak prase
To čumím  :o A co když se ložisko zadře a protoží se vnitřní kroužky na náboji? To už pak bude jiný kafe a trochu hlouběji do kapsy he?
Na předku jsou vůle jako prase a cítíš je,na zadku už tolik znát nejsou,to je pravda.Až na to,že  se muže stát,že ty vůle na zadku ucítíš až bude pozdě a kolo tě při nejlepším předběhne a pak bude  :o
Nezlob se na mě,ale tohle není zrovna dobrá rada......


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Všem děkuju za reakce,ikdyž kromě Kotyho negativní,snad to ještě pár měsícu vydrží,než koupím nový.Zatím to funguje dobře.


Offline koty

ano ale pokud má vůlijak říka necelý 2mm nestane se nic z toho co tu píšete,to ložo by muselo být vylágrovaný a kolo se mrdat sem tam pokud to není moc znát  zatím bych jen šetřil na ložisko a nehrotil to ,docela to podceňujete nevím  ,ale nemyslete si že auta drtím to ne starám se jak sviň ale prostě to něco vydrží   :evil: není to hyundai
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6


Offline johny11

Chtěl jsem napsat : bez komentáře ,ale nějak mi to nejde.
Musím odpovědět trochu jinak.Je mi 37 let a rukama mi prošlo celkem dost aut na opravu,viděl jsem hodně lidí co říkali ."muselo by se to mrdat"
A taky jsem viděl hodně lidí co se potom "hodně divilo :o"
Pánové,dělejte si opravy na svých autech tak jak uznáte za vhodné,ale jen prosím,nebalamuťte jeden druhého a nepodceňujte tyhle opravy a v tomhle případě je naprosto zbytečný srovnávat značky aut  :evil:
Koty...Mám takový dojem,že jsi zaměstnaný v servisu,nebo se pletu??


Offline koty

ano jsem  :-D  ale  boužel mechanický věci  nepotřebuji vydět znám to jen z praxe co to kluci dělají jsem elektrikář  a diagnostik takže  jsem u těch drátů ,je to jen můj názor  nikomu ho necpu ,ale prostě  to ještě vydrží tomu řekne každý mechanik a myslím tím mechanika jako znalce co to dělá a nekurvý auta,ale už  si to nechám pro sebe příště  nebudem se  hádat  klidně bys mohl bejt můj otec   :-D mě je 20  :-D  a dělám elektriku už 2 a půl roku. sry za odpověď mimo předmět.
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6


Offline Pepe

Něco z tvé profese- vyměníš nebo opravíš kabel s porušenou izolací ??? Myslim avím že ANO . Dál No comment. :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline koty

no to je  ta menšina  ,ale je to jinak přijede ti auto a nevíš  co  má za závadu,pak to načteš diagnostikou vyjedeti chybový kod a v manuálu si najdeš kod chyby,pak podle troubleshotingu jedeš možností závady kde tě to provází kontrolou kde co máš proměřit a tak, jen to vše když si dobrý ti zabere jen hodinu a v nejlepším vyměníš jen čidlo ale kolikrát se mění jednotka BCM atd. a to je zlomek mrzímě že ve mě asi vydíš to co si napsal ,ale je to jinak boužel už jen diagnostik název vypovídá o hledání  závady a kolikrát je to děs bojovat i s diagnostikou v autě když něco nefunguje ,ale práce je to dobře placená a člověka si váží když to umí  -_-
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6


Offline Pepe

Tak jinak - narazíš-li na "načnuté" čidlo, vyměníš ho? Jsi li diagnostik a el,mechanik  víš o čem píši  . Jako údržbář -vyučený .
vím o mechanických dílech asi víc než se Ti zdá . Zanecháme polemiky o ptákovinách a příště budeme doporučovat čemu rozumíme a ne co jsme slyšely od mechaniků . :laugh:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline koty

vím já psal že  tomu nerozumím zas tolik jak mechanik ale  dělám u toho tak něco z toho poznám  a poslechnu neboj  :D  jsem tu asi nejmladší a všichni by jste mi mohli dělat otce   :evil:  tak doufám že to je v poho
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

vím já psal že  tomu nerozumím zas tolik jak mechanik ale  dělám u toho tak něco z toho poznám  a poslechnu neboj  :D  jsem tu asi nejmladší a všichni by jste mi mohli dělat otce   :evil:  tak doufám že to je v poho
Já bych ti teda otce nedělal, Drápale, (upravený citát z jedné české pohádky), páč bejt tvůj táta, tak ti za utažení ložiska na géčku useknu pazoury i jako nemechanik...   :laugh: :laugh: :laugh:
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline koty

sakra já tu neříkal že utahuju ložiska  :-D jen že když zjistim větší vůli tak se pak chystám peněžně na výměnu   :-D
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6


Offline johny11

Koty,neřeš věk až budeš v podobném věku,tak si myslím,že budeš stejný.Víš proč?protože praxí se nejvíc naučíš  ^_^
K těm mechanikům jen dodám,že není mechanik jako mechanik.
Znám spousty borců,co nejsou vyučeni v oboru a umí daleko víc než "mechanici" Spoustu mechaniků by jim mohlo závidět,co dokážou.Jde spíš o to,jestli toho člověka auta baví a nemusí to dělat jen z důvodu,že chodí do práce.
Občas si vyslechnout názory jiných a "starších co by ti mohli dělat otce,není špatné.
Ze své zkušenosti vím,že spoustu věcí jsem se po vyučení naučil právě od těch "otců" protože tu praxi už nějakou měli zasebou.Pro mě to vždycky byly,jsou a budou borci i když už jsou skoro všichni v důchodu a mohli to být moji taťkové patří jim můj dík za jejich školu  :D
A na závěr:oni nikdy neřešily věkový rozdíl a ani já to nedělám  :-D


Offline johny11


Offline trucker

  • Hero Member
  • *****
  • japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....
    • mogulracingteam.ic.cz
hele chlapi, s tí mím hučícím ložiskem při zatáčení do leva tady někdo poznamenal že to je pravé ložisko ....jenže když zatáčím do leva tak to jakoby hučí a (nevím jak to přesně popsat) a ,,vibruje" na mojí (levé )straně...

lze nějak zjistit který ložisko je to hučící??
IRSKO - toť nyní domov můj :D
japonec nikoliv nakonec ale hned od začátku.....


Offline koty

ještě někoho tam posadit a poslouchat  a  pak vyskoušet vůli  na kole v náboji
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6