GalantWeb

Řazení přes zuby / kvalita oleje

Offline Kouba96

Kolegové, v poslední dobře řeším zlobivou převodovku na V6. Při řazení za studena se jedničce vůbec nechce, jde mírným "násilím" na trojce spočítám 3-4 zoubky, čtverka ráda zapadá jenom na půl, nedolehne úplně a na pětce zoubek, dva.
Když nechám auto na místě zahřát, tak jdou kvality v pohodě, sice se občas trojka a pětka ozvou přes zoubek, ale je to rozdíl.
Agregát má nalítáno čerstvých 250 030. Spojka nová, kapaliny dost. Můžu to dát za vinu rozmlsané převodovce nebo se chce pomalu rozloučit?  :(
« Poslední změna: 03.04.2017 - 18:59:21 od Kouba96 »


Offline Sir Dag

napadají mě dvě věci...
správná funkce spojkových válců napomáhá k bezproblémovému zařazení
Samozřejmě olej v převodovce. Ovšem pokud říkáš za tepla lepší..asi to bude tímto..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Werewolf66

Olej,olej,olej...vymenit, ale za co, to at poradi nekdo lepe informovany, me to menili v servisu a nerekli co tam nalili,(prej knowhow :) ) ale od te doby radi bezproblemu.
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Sir Dag

tak aspoň řekni kde to bylo :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Werewolf66

tady mi to delali-> http://www.kdomitoudela.cz/katalog-firem/opravi/auto-moto/7200-autoservis-stanislav-kufner <-

 ale uz sem tam dlouho nebyl, tak nevim jak to ted funguje
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Pepe

 Třeba mu tam dali PP80 , tak proto tajnosti   ](-: ](-: ](-: ](-:   Tady se už léta bavíme o převodových olejích a za posledních 5 let jsme jen 2 měnili olej a podělili se o poznatky . Jeníček dával SUNOCO  a já Red Line MT 85 . Kdo naváže na zkušební provoz převodových olejů s API klasifikací GL4 ?
« Poslední změna: 03.04.2017 - 21:29:49 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
U Tomulacovýho auta jsem malinko vyšrouboval tu tyčku pod pedálem spojky,jestli si dobře vzpomínám.A Ok.


Offline Pepe

三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ten už možná nebude!
Pro ostatní s banem......
« Poslední změna: 03.04.2017 - 21:59:00 od Rob »


Offline Pepe

ZA zeptání nic nedáš . A co jsem sledoval , tak zájem o olej byl na 50 litrů , tak jsem zvědav .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

 Další možnost -  https://www.online-teile.com/mitsubishi-ersatzteile/MZ320715_Multi-Gear-Oil-20LSae75W-85W.html?language=en

 http://www.kfzteile-profis.de/page_1_3.php#oeformo
 Za tu cenu se vyplatí zajet do Německa - ta poslední adresa není daleko od hranic.
« Poslední změna: 03.04.2017 - 22:58:38 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Fabregas

Já daval Millers oil do kulatyho a dobry ale je pravda ze i prevodovka ja dobra takze tak.



Offline Pepe

 Napadla mne ještě jedna věc , proč to může špatně řadit a mohlo by se to zhoršovat . Na převodovce je vidlice, ve které jsou zamčené bowdeny táhel . Ty jsou uloženy v silentbloku , který se tlakem na řadící páku časem utrhne je vymalováno  , najdu a dám foto nebo odkaz . Obrázek je  : http://www.galantweb.com/index.php/topic,3937.msg54861/topicseen.html#new
« Poslední změna: 04.04.2017 - 08:19:07 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline Pepe

 Jediná náhrada je sehnat díl na vrakáči nebo v místě lepení vyvrtat díry 5mm a sešroubovat  tak , aby to řadilo .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

Pomohl někomu ten odkaz na olej do převodovky ? :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Trewor

Amíci dost používaj ten redline co jsi dal Pepe. I do 6g VR-4, Eclipse atd. Takže až budu mít Dynamica pojízdnýho (za rok, dva tři... :laugh:) tak budu shánět ten.

Fabregasi, kterej Millers jsi dával? 75W85 myslim ani nemaj.
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Kouba96


Offline Sir Dag

mě došly prachy na všechno :(
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue