GalantWeb

BIXENONY na galanta

Offline BAD

Citovat
To vše vím, jsem elektrikář, ale jeden problém tam přece je. Když dám dálkové tak mi zhasnou potkávačky a to je ten problém. Je potřeba přes diody a relé spárovat potkávací a dálkové a jak jsi napsal připojit na pomocné dálkové magnet clony. Navíc se mi přehazuje polarita na tom konektoru H4. Na jednom pinu je třeba + a při přepnutí na dálkové je tam kostra. Budu dělat pokusy s tím relé.  :wacko:
já el. nejsem ale dycky sem to zapojil bez relátek a makalo to  :lol: asi na to jdeš moc odborně ...  :omg:  
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Tak nevím, ale dneska jsem to měřil a když si vezmu napájení z H4 potkávací, tak je vše OK, ale po přepnutí na dálkové jedno vlákno (na potkávací) zhasne a rozsvítí se dálkové (vlákno v H4) a tím mi xenony zhasnou. Po přepnutí zpět na potkávací se zase xenony rozsvítí. Asi to budu muset nakreslit. Nebo vám asi při dálkových svítí 3 vlákna v každém světlometu?  :confused:  
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
já to teda zítra obkreslím. Je mi divný že to na dvou autech šlo a tobě to nejde


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
To: BEGY. Takže tobě při dálkových svítí obě vlákna na H4? Mě bohužel ne. Buď svítí jedno nebo druhé. Vemu asi kameru a natočím.  :hehe:  
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
4x4 má pravdu, při přepnutí na dálkový zhasnou potkávací......zkusil jsi to i s nezapojenými dálkovými? taky se vypne tlumený? já to mám zapojený jenom na tlumený, dálkový používám jenom ty halogeny.....a nezhasne potkávací...
« Poslední změna: 08.12.2005 - 11:33:20 od svavra »
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
už jsem to vyřešili. Funguje to tak, že světla mají společný plus. Po zapnutí se tedy do všech čtyř žárovek přivede plus. Jednotlivá vlákna se pak rozsvěcují ukostřováním. To je zrovna u bixenonů výhra.
Zapojí se to tedy takto:
mínus budiče se připojí přímo na kostru (karoserii)
plus budiče a cívky přepínání na společný plus H4
mínus cívky přepínání na přívod dálkových světel

není tedy potřeba žádných diod ani relátek :)  


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Tak, tak. Vyzkoušeno a funguje. Jak triviální...  :confused:  
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline BAD

Citovat
už jsem to vyřešili. Funguje to tak, že světla mají společný plus. Po zapnutí se tedy do všech čtyř žárovek přivede plus. Jednotlivá vlákna se pak rozsvěcují ukostřováním. To je zrovna u bixenonů výhra.
Zapojí se to tedy takto:
mínus budiče se připojí přímo na kostru (karoserii)
plus budiče a cívky přepínání na společný plus H4
mínus cívky přepínání na přívod dálkových světel

není tedy potřeba žádných diod ani relátek :)
tys to nevyřešil jenom si to vokoukal  :P  
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
no já myslím že nás nad tím laborovalo v Brtnici víc.........  lurk

ale lví podíl máš ty, to je pravda.  Dostaneš za to v Trnávce pochvalu před nastoupenou jednotkou  ;)  
« Poslední změna: 08.12.2005 - 15:55:52 od Begy »


Offline BAD

Citovat
no já myslím že nás nad tím laborovalo v Brtnici víc.........  lurk

ale lví podíl máš ty, to je pravda.  Dostaneš za to v Trnávce pochvalu před nastoupenou jednotkou  ;)
ok ale bohatě stačí když mi přineseš klacík  :lol:  doufám že dneska dorazíš na školičku ...
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
To SVAVRA: Tak jak vypadají vy vybroušené světla? Jsem zvědavej, a
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
no samozřejmě jsem na ty světla zapomněl......ale do konce týdne bych měl vědět, jestli to půjde....já jsem si vymyslil, že chci celý světlo do matna a na čočku jenom čiré kolečko a na dálkový chci čirej znak mitsubishi.....uvidim...
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Ty už fakt nevíš co bys. Ale nebudu zastírat, že by se mi to taky líbylo. Ale já bych si asi nechal jen čiré kolečko před čočku. Policajti jsou pěkné sv*ně.  :P  
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
no já momentálně laboruju jak udělat z parkovaček co se přesunuly do dálkových parabol angel eyes (nebo jak se tomu ksakru říká). Mám to celkem vymyšlený a skouším to spatlat. Zlobí mě rozptyl světla. Ještě štěstí že si můžu polotovary řezat v práci na laseru. Ale pak to bude paráda Na krajích xenony a uprostřed bílý svítící obroučky  :)  


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Už to všechno fo
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline BAD

Citovat
no já momentálně laboruju jak udělat z parkovaček co se přesunuly do dálkových parabol angel eyes (nebo jak se tomu ksakru říká). Mám to celkem vymyšlený a skouším to spatlat. Zlobí mě rozptyl světla. Ještě štěstí že si můžu polotovary řezat v práci na laseru. Ale pak to bude paráda Na krajích xenony a uprostřed bílý svítící obroučky  :)
já už je mám hotový a zapojený (díky draku) už jen narvat do auta a je to  :P  
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
ty jseš hroznej mystyfikátor. Jenomže ty máš BMW a ty to mají tuším standartně, nebo se prodávají hotový "upavovací kity" jako máš tuším ty.  


Offline BAD

Citovat
ty jseš hroznej mystyfikátor. Jenomže ty máš BMW a ty to mají tuším standartně, nebo se prodávají hotový "upavovací kity" jako máš tuším ty.
tušíš špatně ( ostatně jako dycky) maj to až nový modely a je fakt že se na bmw prodávaj ale polotovary musel jsem je upravovat protože sedma má větší průměr světel  :P  
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Ty andělské oči bych bral, ale to BMW fakt ne.  :hehe: Ale nic proti Badovi.  :D  
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline BAD

Citovat
Ty andělské oči bych bral, ale to BMW fakt ne.  :hehe: Ale nic proti Badovi.  :D
to je v poho na závist už sem si zvyk co sem se zbavil toho kusu šrotu  :P  
BMW 745i, V8, 332 PS