GalantWeb

Spojka

Offline Tominok

Ahoj,mám takový problém,dnes odpoledne jsem přijížděl k baráku a z ničeho nic mi spojka začala zabírat až tak v poslední třetině,možná i míň,je na výměnu nebo to může dělat i něco jiného?Spojkový válec?A ještě něco,má to cenu s tím zkusit zítra dojet do práce?Díky za odpověď


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Na funkci spojky je jednoduchej test. Nastartuješ, zatáhneš ručku, zařadíš trojku a zkusíš se rozjet, pokud motor chcípne, je spojka ok.. Pokud to začalo takhle z ničeho nic, bude problém někde jinde... Aspoň si myslím.. Spojka většinou začne klouzat postupně, ne najednou...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Na funkci spojky je jednoduchej test. Nastartuješ, zatáhneš ručku, zařadíš trojku a zkusíš se rozjet, pokud motor chcípne, je spojka ok.. Pokud to začalo takhle z ničeho nic, bude problém někde jinde... Aspoň si myslím.. Spojka většinou začne klouzat postupně, ne najednou...
Presne s tým testom možem len suhlasit  :mellow: je to najjednoduchší sposob ako overiť spojku
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Tominok

Ok,zítra vyzkouším,dík za radu.


Offline Tominok

Ahoj,tak mě v blízké budoucnosti už čeká výměna té mé slavné spojky,mohl by mi někdo doporučit něco rozumného za rozumný peníz?A pak jsem se chtěl ještě zeptat,na pravé straně u předního kola mi pořád něco klepalo,když jsem to měl  servise,pán mi řekl,že to dělají obě dvě spodní ramena,když jsem to měl pak na heveru a zkusil jsem zahýbat s tím zahnutým,má vůli.Moje otázka zní,musím kupovat celá ramena a nebo se dá vyměnit jet to uložení,díky za rady.


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Záleží kde tu vůli máš. Předpokládám že v čepech a to musíš vyměnit celá ramena. Jen jestli tě pán nechce natáhnout. Mě tam taky něco klepe ale vůbec nevím co to je. Čepy OK, sinenbloky OK. Prostě všechno v pořádku a prolezly jsme to skrz na skrz a nic nenašly. Už jsem bezradný zajel ï na stk a tam taky nic. Všechno gut. Jakoby tloukl čep ale přitom žádný netluče
Radouš


Offline Tominok

Já jsem si taky myslel,že jsou to čepy,ale pán říkal,že to dělají obě ty spodní ramena na pravé straně a je pravda,že když s jedním(s tím zahnutým) zkusím zahýbat tak má celkem velkou vůli,na straně řidiče se ani nehne.A pokud by to bylo v uložení toho ramene na nápravě tak se musí vyměnit rameno nebo jen to uložení?Přepokládám,že je tam nějáký silentblok ne?Prostě guma.


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Pokud je to čep, rameno nový, pokud je to silentblok na tom zahnutym, tak u originálního ramena jde přelisovat za náhradu, jinak nový...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Miwi

když napíšeš jaký máš typ a hlavně motor,? kW, a  měsíc a rok výroby, tak se po spojce poptám ,popř i ty ramena by šly pořešit.


Offline Tominok

OK,Je to 97 rok,2.0 16V 100kW.Ještě dotaz,díval jsem se po nějakých spojkách a narážím na to,že třeba na autokely mi vyjede nějaý výběr,ale liší se od sebe pruměry,jak zjistím jaký tam mám průměr?Nebo to je na mě,jaký si vyberu?To asi ne...


Offline Tominok

jo ještě typ motoru je 4G63,ale měsíc výroby nemůžu najít :anz:



Offline Miwi

Pokud mas auto vyrobeno do 11/97, má spojka průměr 215mm.
Taková sada spojky, můžu dohodit, za 4200,-Kč od Jakoparts(Měmecko) ta je k mání ihned.
Nebo sada fy NK za 3400,- ta by se musela dovézt z Německa, snad 1-2 týdny.


Offline Tominok

No nevím,ale v té tabulce není o měsíci výroby ani známka :o ???


Offline Tominok

Pro Miwi:Jěště mám rozjednanou jednu nabídku,tak dám pak vědět,po výplatě,ale děkuju


Offline Pepe

No nevím,ale v té tabulce není o měsíci výroby ani známka :o ???
Nainstaluj si WINCaps a budeš vědět i hodinu  :laugh:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Ghost Buster

Řešil jsem stejnej problém. Dle roku výroby 97 - 2,0 16v - 100kW.

Prolezl jsem spoustu katalogů a všude jsem se dočítal, že tam bude spojka průměr buď 220 nebo 230 mm.

Tak jsem neriskoval, nechal to na servisu a byl tam průměr 215 mm, takže spojková sada Sachs za 5500,-  :mellow:


Offline Pistique

Já jsem si taky myslel,že jsou to čepy,ale pán říkal,že to dělají obě ty spodní ramena na pravé straně a je pravda,že když s jedním(s tím zahnutým) zkusím zahýbat tak má celkem velkou vůli,na straně řidiče se ani nehne...

Mal som v minulosti tiez ten isty problem, hrotalo to po prechode nerovnostou, jamou alebo retarderom. Jeden cas som si uz myslel, ze mi koleso odpadne. Az sme to dali na zdvyhak, vsetkym zalomcovali a tiez malo to krive spodne rameno v cape volu. Tak nove rameno za cosi nad 3.000 a odvtedy ani tukes, vsetko hladko bez akehokolvek buchotu. Je sice skoda, ze neda sa tam vymenit iba ten cap, lebo by to cele stalo ovela menej, no neda sa nic robit :( :( :(
A je to asi prva vec, co na Galante povoli v naprave, lebo uz som cital velakrat, ze sa prave na krivom ramene vybil cap...
Mitsubishi Galant 2.4 GDI 99


Offline Jindřišák

Hm hm, taky mám na pravém zahnutém rameni slušně načatej čep. Je to slyšet hlavně na kostkách. Zvažuju objednat tohle: http://cgi.ebay.com/ebaymotors/4-Front-Lower-Control-Arm-SET-MITSUBISHI-GALANT-94-99_W0QQitemZ220414455937QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item3351b9b081
Cena je víc než přiznivá, poštovný zdarma a pokud na to dávaj tu záruku, tak to snad musí něco vydržet.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Pistique

Podla obrazku je to ono, podla cisel neviem, no ked cena vychadza 1000 korun na rameno, tak nieje co riesit!!! Lacnejsie to uz nebude nikde a nikdy  :D :D :D
Mitsubishi Galant 2.4 GDI 99