GalantWeb

Oprava spojky - rachot a ztuhlý pedál

Offline Ghost Buster

Zdravím!

Tak mi odchází spojka a čeká mě oprava.  :'(

Při sešlápnutí spojky se ozývá šelestivý, rachotivý zvuk. Při záběru spojky výrazný zvuk jako by tam něco drhlo, odíralo se.. Můj tip je buď spojková lamela, nebo přítlačný kotouč. Nebo to může být i vysypané ložisko? Každopádně pedál jde stlačit pouze s větší silou, jinak funkčně spojka zabírá celkem normálně a plynule.

Poraďte prosím jaké komponenty koupit. Mám vyměnit celou sadu?

S jakou značkou máte dobré zkušenosti ? Moog, Sachs ?

Jakou náplň do spojky? Díky moc za jakoukoliv radu.  :worried:


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Když už to budeš mít rozhozený, tak tam dej spojkovou sadu od Sachsu komplet.
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Když už to budeš mít rozhozený, tak tam dej spojkovou sadu od Sachsu komplet.


Včetně ložiska a přesvěč se že ji tam oprvadu máš... mě ji tam kdysi známej dal/nedal bych za to přizabil....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Ghost Buster

Ok, hodím tam celou sadu.  :-D

Uf, tak zas vejplata v ...  :angry:  :mad: No nic no.. :-)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Ok, hodím tam celou sadu.  :-D

Uf, tak zas vejplata v ...  :angry:  :mad: No nic no.. :-)


NO  není to zase tak hrozný celej set kolem 7000,- to není smrt pro peněženku ne...?
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Ghost Buster

Tak mi bylo řečeno, že papírově by tam měla být spojka o průměru 225-230 mm, nebo je tam spojka o průměru 215, která je do r.v. 04/97. Tak teď nevím, musím mrknout do techničáku. Nevíte někdo jak to spolehlivě identifikovat? :worried:

Jinak od Sachs sada je fakt do 7000,-, mě byla nabízena sada LUK za 11 500,-  :o (průměr 225 mm). Bohužel Sachs dělá jen ten průměr 215 mm do 04/97. Tak snad to dopadne...


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

4/97 je konec výroby kulatýho modelu, ty máš tu větší spojku. 225-230mm..
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Ghost Buster

Jo, pokud to pomůže, tak typ motoru je 4G63 . Díky moc za rady..


Offline Ghost Buster

no možný to je, ale dle katalogu se vyráběl hranatej model už od r.v. 96. Tak už nevím. Každopádně katalog Auto-Kelly je nějakej zmatenej...



Offline Ghost Buster

No tak tos mi moc nepomohl, říkáš, že mám tu větší spojku. V Katalogu je od 04/97 do 11/97 spojka 220 mm a od 12/97 je spojka 230 mm.

A je tam celkem brutální rozdíl v ceně:

LUK - 220 mm   - 5511 ,-
LUK - 230 mm   - 12472 ,-

Ale v tom odkazu co jsi posílal jsou i spojky 215, který teda asi pro mě nebudou. Bohužel Sachs a Valeo dělají jenom ty 215 mm :-( Grrr :anz:

No nic musím počkat až budu doma a mrknu do velkýho techničáku, kterej měsíc to přesně je... :worried:


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

No, nejlepší je to dát do servisu a dát jim volnou ruku - jen jim říct, že chceš sadu od Sachse a zkontrolovat účet...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Ghost Buster

No, sice taky řešení, ale jak jsem říkal Sachs spojky se dají sehnat jenom 215 mm - na kulatýho Galanta (ověřená informace).

Navíc spojku mi bude opravovat známej a tak bych potřeboval mít spojkovou sadu koupenou dřív, než se to rozdělá. Sadu budu kupovat/objednávat ve spřízněném obchodu, kde mám 10% slevu na všechno.

Já vím je to blbý kupovat něco dopředu, když to ještě není rozdělaný, proto bych se chtěl ujistit... :mellow:


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Víš co bych Ti poradil ? Dej to do servisu a někam kde je znáš a oni si s tim opravdu poraděj objednávaj díly každej den i já sem si myslel že jim najdu díl a dám ho do kufru a at to udělaj ale po čase sem zjistil že to shání mnohem levněji a stejnou značku tak sem se na to vyprd vždycky sem mu tam napsal co chci udělat on mi poslal sms s cenama a jeli sme dál...
Ale to je na každým z nás....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Ghost Buster

Čus, tak jsem to tak udělal... Dal jsem ho do známýho servisu, ceny se nebudou moc lišit, dopoledne to rozdělá, odpoledne bude mít novou spojku a bude klid... Kua už se těším.. :mellow:

Teď jezdím v autě našich. Nissan Almera 1,4 16v. Dřív mi to připadalo dobrý, ale Galant mě teda dost solidně rozmazlil  -_-  :D Už aby byl zpět a já se šel pořádně projet :roll:


Offline Ghost Buster

Skoro bych zapoměl: Díky moc za rady...  :mellow: Dám vědět jak to dopadlo...


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Skoro bych zapoměl: Díky moc za rady...  :mellow: Dám vědět jak to dopadlo...


Dej foto stary lamely .... jen sem zvědavej....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Ghost Buster

Čau,

tak spojka byla opravena, alespoň doufám. Proti všem očekáváním to byla spojka o průměru 215 mm - tudíž jsem tam nechal dát sadu od Sachse. Ložisko bylo K.O. na lamele ulomená jakási součást-příruba (netuším kde byla ani jak vypadala původně. Přítlačný talíř byl v pohodě.  :worried:

Jeden problém ale zůstal. S novou spojkou jsem ujel cca 1500 km a projevil se znovu původní problém a to je ztuhlý pedál. Dnes cestou do práce po 110 km začal jít pedál spojky hodně ztuha sešlápnout, až z toho bolí chodidlo. :'( Má celkem obavu, že brzo praskne lanko.  :worried: To mě opravdu dost se.e ptže poslední práce na spojce trvala 2 dny a stála 2000,-

Můžete mi prosím poradit kde hledat příčinu? Lanko spojky s bovdenem? Hydraulika spojky? Už fakt nevím. Díky moc za všechny rady...



Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Spojka opravdu lankem ovládaná není, je tam hydraulika, osobně bych se podíval na to, jestli je tam dost kapaliny a taky na to, jestli se to někde nezavzdušňuje...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Ghost Buster

hups, díky za upřesnění. Takže hydraulika, nepotkal jsem nikde v prostoru motoru vyrovnávací nádržku. Kde mám hledat? Když vezmu pocit jakej ta spojka vyvolává v noze, tak se zdá, že v určitým okamžiku tlačím někde v oběhu bublinu.

Všiml jsem si, že je i málo tekutiny v nádržce pro servo, dolejt nebo vyměnit? Když dolejt tak čím přesně? Když vyměnit tak jak? :angry:

Omlouvám se za ten amaterismus, v autech tak nějak teprve začínám a nemám čas se uvrtat na celej tejden v garáži, což bych moc rád :big grin: