GalantWeb

Oprava spojky - rachot a ztuhlý pedál

Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

jéééé prej známého a za 2000kč :D Za ty prachy ti to udělají v každý dílně. Já bych se nesral. Máš3 možnosti. Buď si to udělej sám, ale potom nevím proč jsi tam předtím jezdil, nebo to odvez jinam a znovu zaplať, nebo to vrať na reklamaci. Švagrová dala mazdu na brzdy nějakému známému do dílny protože já zrovna neměl čas. Dokurvený to bylo ze všech stran a na reklamaci sem jí k němu poslal dvakrát. Měnili trubky. (první reklamace) U brzdovýho válce kolem matky proplejval olej a trubky se brousily o kastli snad na všech možných místech. (druhá reklamace) Propadl se pedál brzdy. Vždycky u toho dělal hrozný xichty :D  Mimo to ten samej známej jí dával i nové gumy a ona dvakrát týdně dofoukávala
Olej v brzdách? Už jen tohle je na reklamaci....  :laugh:
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Ghost Buster

Jasně, tak za prvé spojku sám nezvládnu. Hlavně nemám zvedák ani rampu a nikdy jsem to nedělal.

Reklamace je jediný možný řešení, nic jinýho mi nezbyde, jenže to zas budu minimálně  tejden bez auta (což je teď koncem roku dost problém).

O ceně nemá cenu mluvit, byl jsem rád, že to je hotový a navíc vždycky byla cena přinejmenším přátelská :-) Sere mě to, chci se dostat do fáze, že budu schopnej tyhle věci zmáknout sám, ale to ještě chvíli bude trvat.

Kua, když sem to auto kupoval, tak by mě ani ve snu nenapadlo, co všechno se na tom podělá. Je to jako by si to auto vymejšlelo pořád nějaký nový závady každej měsíc abych se nenudil.  -_- Ale už by to fakt mohlo skončit :-)


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Olej v brzdách? Už jen tohle je na reklamaci....  :laugh:

Hups. Malá chybička :laugh: Vlastně bych se ani nedivil kdyby tam ten olej nalil :D
Radouš


Offline Slick7

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 8

  Tak už mám opravu spojky za sebou, odborně provedl mistr Liška v Brně, použil nové, originální díly (komplet sada) a za necelé dva dny jsem to měl hotové. Auto teď jede jak má, spojka krásně zabírá, jen manželka se stále nemůže vyrovnat s tím, že spojka teď zabírá o něco dří a že má tudíž i o něco dříve přidat plyn, takže na posledním výletě co měla ji to pětkrát chcíplo, ještě že jsem zůstal doma a komentoval to zdatně jen můj čtyř a půl letý synek  -_-
  Jak pravil mistr opravář, nedojel jsem za pět minut dvanáct, ale za jednu, ještě chvilku a už by se měnil i setrvák, páč lamela už byla sjetá na nýty a pohromadě to drželo jen na dobré slovo  :mad:
  a to jsem i vážně přemýšlel o tom, že by to mohlo vydržet s opravou až na jaro, kyž to zas tak špatně nezabíra na rozjezd  :laugh:


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)

Offline Slick7

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 8
Materiál origo Mit. 13 700,- prace 3 000,- a byla v tom i práce a materiál za výměnu brzdové kapaliny. Holt, je to pálka, ale mám teď zase klid na 180 000km  :mellow:  a než tam dát o 1 700,-
 levnější neoriginál, tak to si radši připlatím.


Offline Ghost Buster

Hezký, závidím, že už to máš z krku... :mellow: Já se s tím ještě chvíli budu mordovat :-)


Offline m4rt4s

Ahojte, ať nezakládám nové téma, tak to dám tady...
Už pár dní pozoruju nehorázné zvuky od spojky/převodovky. Při sešlápnuté spojce je ticho a klid, ale jakmile pustím pedál, slyším kovové chrčení, které někdy i pulzuje. Zvyšuje se v závislosti na otáčkách ikdyž mám neutrál, a při záběru motoru je to ještě horší - nejenom u rozjezdu, ale i při zátěži při jízdě.

Může to být spojkové ložisko, resp. je v záběru i při jízdě? Nebo odešla převodovka..? :(
Jinak řazeni 1,2,3 absolutně bez chyby, škrtání synchronů neexistuje, 202 000km
Jsem zoufalý :(  Děkuju za rady.
2.0 Wagon Sportedition


Offline zexell

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 45
  • Mitsubishi LEGNUM VR-4 Type S
Ahoj
pokud se ti ten zvuk objevuje jen kdyz nemas seslapnuty spojkovy pedal tak bych to videl spis na lozisko v prevodovce ,jestli ti muzu poradit tak jezdi co mozna nejmene spis vubec . Nejlepsi bude kdyz vypustis olej z prevodovky a pokud bude vypadat jako metaliza a magnet na vypustnaku bude plny pilin mas jitotu.


Offline BlackJack

S největší pravděpodobností se bude jednat o ložiska na předlohové hřídeli v převodovce.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Werewolf66

je to dost mozny, ja ho taky menil (bylo mi meneno) :angel:
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Pepe

Ložiska na předlohové hřídeli a nech udělat ložiska diferenciálu včetně gufer.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline m4rt4s

A prosím cenově to vychází jak? Co jsem se ptal lidí kolem mě, tak na převodovku od Mitsu nechce nikdo šahat...:(
2.0 Wagon Sportedition


Offline Pepe