GalantWeb

Palubní počítadlo

Drak · 619 · 164405

Offline Jen.Aby

Tak jsem to tu pročítal a snažil se pochopit co tu všichni píšete za moudra, ale nepochopil jsem nic  ](-: Hold elektronika není moje parketa  :roll: Mohl by mi někdo napsat co všechno a za kolik je potřeba koupit, aby to fungovalo? Myslím už s tím Oled displayem (nějak jsem vycítil podle ceny, že bude lepší  ^_^). Popřípadě nějaký dobrovolník co by to objednal a za úplatu instaloval? Moc se mi to líbí a spoustě aut to tiše závidím a ty hodiny stejně nesleduju  ^_^  ^_^  ^_^
2,5 V6 24v 120 kw


Offline Werewolf66

tak v kostce:

Obednas tohle: http://www.telwis.pl/onboard-computers-utcomp-c-80_81.html?osCsid=32cf22d411ecd44125e46b0c1e65c0e5
Tam je vsechno co potrebujes, pri obednavce si zvolis barvu/typ displaye jestli LCD (klasicky display kde mas podsviceny celi panel) nebo OLED (kde kazdej bod sviti sam o sobe). Zaplatis idealne prez paypal a za 7-14 dni to mas doma

Montaz taky neni tak drasticka, vyskubnes a vykuchas puvodni hodiny, vyriznes diru pro display a zapojis dle manualu. Display ma svuj kabel, ostatni se musi natahnout. celkem musis zapojit 3 ovladaci tlacitka coz jsou 4 draty ( bud pouzies originalni tlacitka co jsou v hodinach, nebo nekde vyvrtas 3 diry a pouzijes tlacitka co ti prijdou spolu s pocitacem ), Piezo piskak (2 draty) , a pak impulzy od vstrikovace (1 drat) a impulzy od tachometru (1 drat). Pak muzes osadit cidlo vnitrni teploty,cidlo venkovni teploty. Da se tam naucit i upozorneni na rozsviceni svetel. Nebo se to da pripojit na klascky teplotni cidlo a muzes si merit teplotu vody, teplotu oleje. Nebo kdyz sezenes cidlo pro mereni tlaku, tak muzes meric tlak oleje a tak dale.
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Jen.Aby

Ok, já si to objednám s tím oled a uvidím, při nejhorším si to někde nechám zapojit  ^_^ já a drátky to nejde moc dobře do sebe  ^_^ ale díky za zjednodušené info, které už celkem chápu   :D
2,5 V6 24v 120 kw


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
jen doplnim, ze kdyby nekdo montoval palubak od Telwisu, tak si muze koupit OLED display, vypada moc pekne.






to je mazéééc .... tyhle blbustky v autě miluju.... kde to maj co to je kolik to stojí...??? hmm já vim zase mi napíšete že do jeepinky to nendéé atáák... ale je to krááásný a modrýýý.... mazeeec.... ](-: ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline LivArt


Offline Werewolf66

Co by nešlo... Při větší troše šikovnosti to namontuješ i tam :mellow:
http://www.telwis.pl/universal-trip-computer-utcomp-p-119.html


Nj jenze Kenry ma naftozrouta, a tam je otazka kde sebrat pulz od vstrikovacu, neda to napojit na vstrikovaci cerpadlo nebo jak to tam je...ja diesla nikdy nemel :) a nebo ze by to si to chtel namontovat do fiesty, coz by mohl byt taky problem, protoze fiesta nema elektronickej rychlomer myslim ;)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline LivArt


Offline Drak

už na prvních stránkách tohoto tématu je napsáno, že to nechce, ale najednou jak to světle modře svítí :)  Ukazovalo by mu to akorát rychlost datum a teplotu a případně dalších čidel další dva údaje.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Co by nešlo... Při větší troše šikovnosti to namontuješ i tam :mellow:
http://www.telwis.pl/universal-trip-computer-utcomp-p-119.html


no nevim sám bych si na to netrouf ale ty dysplaje vypadaj fšechny krásně....teď jetě jak by se na to tvářila jeepina...dvojka zase není tolik... a drak by určitě pomohl... na jekej konektor se to konektí te co je na jpg... ?? to asi na karce mit nebudu... ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Drak

na žadnej konektor to v autě nepřiděláš, musí se natahat kabely ke všemu zvlášt. při tom rozebereš a složíš půl auta když budeš tahat všechny čidla a počítej s tím, že na naftu to nebude ukazovat nic co má co dělat s palivem, budeš to mít jako teploměr s hodinama :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Werewolf66

na žadnej konektor to v autě nepřiděláš, musí se natahat kabely ke všemu zvlášt. při tom rozebereš a složíš půl auta když budeš tahat všechny čidla a počítej s tím, že na naftu to nebude ukazovat nic co má co dělat s palivem, budeš to mít jako teploměr s hodinama :)

Ale bude huste svetle modrej ;)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline jorgin

myslím, že nebude, na těch originálních hodinách je takové fialové plexisklo, takže úplně změní barvu toho displaye a bude to podobná barva jako jsou teď hodiny....to je můj názor, ale můžu se mýlit :-)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
na žadnej konektor to v autě nepřiděláš, musí se natahat kabely ke všemu zvlášt. při tom rozebereš a složíš půl auta když budeš tahat všechny čidla a počítej s tím, že na naftu to nebude ukazovat nic co má co dělat s palivem, budeš to mít jako teploměr s hodinama :)

 tak to je super to ani náhodou ... sem si to myslel... ](-: ](-: ](-: a mít v autě hodiny za dvojku ... tak to j mám na radiu... ale dlouho už řeším datum...to mi tam trochu chybí ale to voželim... ](-: ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
myslím, že nebude, na těch originálních hodinách je takové fialové plexisklo, takže úplně změní barvu toho displaye a bude to podobná barva jako jsou teď hodiny....to je můj názor, ale můžu se mýlit :-)

 origo plexi by tam pochopitelně nebylo...aby to bylo pěkně modrý.. ale to už je pasé... :-)  ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline morfes

myslím, že nebude, na těch originálních hodinách je takové fialové plexisklo, takže úplně změní barvu toho displaye a bude to podobná barva jako jsou teď hodiny....to je můj názor, ale můžu se mýlit :-)
No on je na tom originálním displeji ještě jedna krytka, která vlastně na tom novým displeji už není.
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline jorgin

tím spíš by se to mohlo povézt, aby to nebylo tak řvavě do modra  -_-


Offline Werewolf66

myslím, že nebude, na těch originálních hodinách je takové fialové plexisklo, takže úplně změní barvu toho displaye a bude to podobná barva jako jsou teď hodiny....to je můj názor, ale můžu se mýlit :-)

to je jen lehounce do fialova, na barvu to nema zadnej vliv
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline LivArt

Kenry: a on ten emérickej kchár nemá ODB II, abys tam dal Scangauge?



Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Kenry: a on ten emérickej kchár nemá ODB II, abys tam dal Scangauge?


asi to bude ODB II diagnostické cosi ale vim já jak se na to bude mrcha tvářit...? v levo pod palubovkou ho mám dám sem foto... v pátek se vracím...a v sobotu jedu pro novou motorku kamarádce tak pak někdy.....ale potřebuju jezdit ne stát v servisu....a dávno už to není amerika...teda ta černá byla /kanada/ ale tohle je už evropa...i když většina dílu je stejnech a i snad kvalitních... ](-: ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Pepe

Pokoušel se někdo stáhnout a upgradovat soft UTC ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001