GalantWeb

poloosy na 4g93

Offline grafik

jak vytáhnout poloosy z převodovky na kulatém galantu ?
« Poslední změna: 09.10.2013 - 15:12:34 od grafik »


Offline Jindřišák

Pajcrem, nějakou plochou trubkou..
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline grafik

tu krátkou poloosu mávenku a ta velká nejde,je možné vyrazit ji třeba šroubovákem přes poloosu?


Offline Drak

šroubovákem asi si nepomůžeš, ale na převodovce je ploška pro pajsr a tím ji vyrazíš ven.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Jindřišák

Normálně vem nějakou tyč, pajcr či majzlík (tím to dělal já). Opřeš o převodovku a kloub vystrčíš ven. Možná to půjde i šroubovákem, ale musí to byt pořádnej šroubovák. Hlavně do ní nějak nemlat. Je tam myslím jen takovej kroužek, kterej zajištuje aby sama nevypadla.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline grafik


Offline grafik

tak a převodovka je venku  -_-  ,nevíte kde se daj sehnat synchrony a za kolik ?


Offline Jindřišák

Asi jen mitsu a nebo od někoho ze zásoby, komu se auto dřív rozpadlo, ale to by byla spíš nahoda. U téhle převodovky je lepší se poohlídnout po jiné. Můžeš zkusit vyhledat podle čísla dílů někde na ebay/USwebech, ale nevim jesi něco najdeš. Jinak hlavně si sežen pořádnej olej, aspon ten co tu doporučoval pepe. Pokud si tam neměl origo olej, tak si ji možná tahal zbytečně, stačila by výměna a ona by jela dál.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline grafik

byl tam originální olej ten si schovám,  jednička už nejde normálně zařadit jenom přes zuby  :laugh:


Offline Jindřišák

Jednička snad možná ani synchronizovaná není. No jedničku řadím jen když auto stojí nebo se pohybuje do 5km/h a tam nemá co jít přes zuby.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline grafik

no to já taky ale ide přes zuby ,žeby vážnější problém  :'(


Offline Jindřišák

Tak 1. stupeň synchronyzovanej je, možná že jen zpátečka není. Každopadně jsem ho nikde na webu nenašel.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline grafik

Tak jsem se pustil do rozdělání převodovky ,ale hned jsem se zasekl  :angel: povolil jsem šrouby na horním víku ale nejde sundat ,pak jsem si všiml že tam je nějaký kolík  ](-: nebo co to je  přidávám foto .
PS: jestli někdo rozdělával převodovku můžete mi sepsat návod díky


Offline Pepe

Nerozdělával , ale máš stažen w-manual ? Na mišiclubu je v manuálech na první straně .
« Poslední změna: 11.10.2013 - 17:57:47 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline grafik

myslíš návod na převodovku ? tam je pouze na zraloka ale já mám kulatáka  :laugh:


Offline Pepe

Mám manuál pro všechny převodovky Mitsu - včetně tvé F5M31- kam s tím ?
Je to na  www.ulozto.cz      , FRONT_WHEEL_DRIVE_MANUAL _TRANSMISSION_W-E, heslo galant
« Poslední změna: 11.10.2013 - 21:38:25 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline Pepe

Protože je nasazuješ po dvojicích - jeden maká nalevo a druhý napravo . Koukni do manuálu.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline grafik

do manualu koukám jak tele na vrata a stejně jich vydím pět  ](-:


Offline Jindřišák

Spíš asi stejny nejsou, aspon podle čísel v ase, bral jsem to sice podle eur verze eclipse, ale to snad bude stejny. Obě auta maj kod převodovky 5FM/T, ale u galanta je za tím ještě v závorce (9312-). Snad ti to pomůže. Posílam ti i obrázek těch dvou převodovek, jesi ti to pomůže. Jinak seš teda borec, já už dělal na autě ledasco, ale do převodovky bych asi nikdy nešel. :D ](-:
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.